13 ciekawostek o kobiecym ciele

Kobiece ciało podziwiają miłośnicy piękna obu płci i często jest ono źródłem inspiracji. Ale nawet jeśli zaliczasz siebie do koneserów kobiecych wdzięków, na pewno nie wierz, że to dzieło natury kryje w sobie wiele niezwykłych tajemnic, które mogą cię zaskoczyć.

Wiele osób słyszało o niesamowitej wytrzymałości kobiecego organizmu, o tym, że córki Ewy postrzegają kolory i zapachy inaczej niż mężczyźni. Przygotowaliśmy zestawienie ciekawych faktów o kobiecym organizmie. Jeśli jesteś kobietą — to pomoże ci lepiej poznać siebie, a jeśli mężczyzną — te wskazówki będą pomocne w osiąganiu porozumienia z drugą połówką.

1. Piersi kobiety zwykle różnej wielkości – żadna kobieta nie może pochwalić się idealnie symetrycznym biustem.

kobieta

2. Cellulit jest zjawiskiem naturalnym! Tylko jedną z 40 szczęściarek natura obdarowała brakiem tkanki tłuszczowej w okolicach ud i pośladków — statystyki są nieubłagane.

pupa

3. Kobieca szyja jest znacznie bardziej ruchliwa niż męski kark, dzięki specjalnej, bardziej elastycznej strukturze mięśni.

pani

4. Kobiecy słuch we śnie jest bardziej wrażliwy. Jest to związane z wrodzonym instynktem macierzyńskim i dotyczy tylko dźwięków wysokich— to reakcja na płacz dziecka.

dziecko

5. Podniecenie seksualne i ochota na słodycze mają wspólne pochodzenie— za te emocje odpowiada ten sam obszar mózgu.

ciastko

6. Kobiece ciało może odczuwać orgazm wielokrotny, podczas gdy mężczyzna musi trochę odpocząć między pierwszym i drugim stosunkiem.

seks

7. Kobieca melancholia ma naukowe wyjaśnienie —kobiety po prostu mają lepszą pamięć.

kawa

8. Mężczyźni przyciągają kobiet wyglądem i potencjalnymi możliwościami, a kobiety mężczyzn — młodością i pięknem.

pocałunek

9. Panie po czterdziestce dostają orgazmu szybciej, niż w młodszym wieku.

panna

10. W sezonie letnim kobiety częściej odczuwają pożądanie, niż w zimie. Może właśnie stąd pochodzą wakacyjne romanse!

odpoczynek

11. Komórka jajowa zachowuje płodność w ciągu 1-2 dni.

brzuch

12. Kobiety, które piją tabletki antykoncepcyjne, podświadomie przez mężczyzn postrzegane jako mniej atrakcyjne. Czy chodzi o zdolność do poczęcia?

tabletki

13. Usuwanie włosów w pachwinie zwiększa ryzyko zakażenia chorobami przenoszonymi drogą płciową. Zastanów się, czy warto następnym razem robić brazylijskie bikini?

depilacja
 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty