13 najbardziej obrzydliwych cukierków świata

Masz obsesję na punkcie cukierków, drażetek i landrynek? Jak wynika ze statystyk około 65% mieszkańców naszej planety lubi różne desery. Jednak wśród słodyczy są takie, które nie każdy odważy się zjeść.

Nie tylko dzieci, ale również dorośli przepadają za różnymi smakołykami. Jak dowodzą badania, w ciągu życia spożywamy około 10 tys. czekoladek. Przeciętny Polak zjada 4,6 kg słodyczy rocznie. Popyt rodzi podaż, dlatego producenci słodyczy produkują niezwykłe i fantastyczne łakocie, na widok których cieknie nam ślinka. Aby zadowolić najbardziej wymagających konsumentów, cukiernicy czasami stwarzają dość nietypowe i bardzo obrzydliwe słodycze.

1. Woskowina – Ear Wax Candy

ucho

Jest to słodka galaretka, zapakowana w różowe pudełeczko, przypominające ucho. Galaretkę wyjada się z plastikowego ucha przy pomocy patyczka, przypominającego wacik. Galaretka natomiast jest podobna do woskowiny, ale na szczęście ma owocowy smak.

2. Martwi żołnierze

martwe

Na znak protestu przeciw politykom, którzy wysyłają żołnierzy na wojnę, amerykańscy aktywiści stworzyli cukierki w kształcie zwłok żołnierzy w mundurach z różnymi obrażeniami.

3. Strupy – Lick Your Wounds Candy

Strupy

Nietypowy cukierek zapakowany w coś, co przypomina plaster. W opakowaniu, podobnym do bransoletki, którą można włożyć na rękę, znajdują się czerwono-brązowe słodkie wkłady w kształcie strupów.

4. Chocka Ca-Ca

kaki

Chocka Ca-Ca – tak właśnie się nazywa dość dziwny i nieapetycznie wyglądający przysmak. Wygląda jak pieluszka z miłą niespodzianką – czekoladową kupą w środku. Producent zaleca włożenie pieluszki z czekoladką na kilka sekund do mikrofalówki, by czekolada dobrze oblepiła materiał.

5. Sól

sól

Dubbel Zout – słone holenderskie cukierki o lukrecjowym smaku dla ludzi, którzy uwielbiają smak soli i lukrecji.

6. Martwe owady

lizaki

Jeśli cierpisz na insektofobię, to na pewno dostaniesz zawału, kiedy zobaczysz lizaczki Hotlix. W każdym lizaku jest zatopiony prawdziwy skorpion albo inny owad: mrówka, pasikonik, robak etc.

7. Tuńczyki

tuna

Wyglądają cukierki Jane-Jane bardzo apetycznie, jednak po tym, jak włożysz je do ust, poczujesz obrzydliwy smak stęchłych ryb, suto posypanych cukrem. Na pewno nie każdy odważy się zjeść taki smakołyk. Jeśli już się zdecydowałeś na zjedzenie cukierka Jane-Jane, lepiej to robić na pusty żołądek, żeby później nie mieć wymiotów.

8. Mocz

mocz

Jeśli chcesz nieco postraszyć swoich przyjaciół, to możesz kupić niezwykłe słodycze, wyprodukowane przez Candywarehouse. W małych pojemniczkach znajduje się syrop, którego wygląd przypomina mocz.

9. Papryczki

pieprz

Patrząc na lizaczki Chili Lix Pepper w kształcie papryki habanero, jalapeño i chli, można od razu się domyślić, jakie one mają smak. Są na tyle pikantne, że nie każdy będzie mógł włożyć je do ust.

10. Blood Drips – słodkie torby krwi

krew

Blood Drips to małe torby zawierające syrop o smaku wiśni lub truskawek dla fana sagi "Zmierzch", który chce się poczuć jak prawdziwy wampir. Aby spróbować słodkiego syropu, należy go wyssać z torby, na której umieszczono grupę krwi, imię dawcy i co najważniejsze, termin ważności.

11. Hose Nose

nos

Słodycze Hose Nose to maska z brodawkami i zieloną galaretką o smaku jabłkowym, podobną do zielonej wydzieliny z nosa, która wycieka prosto do ust.

12. Cukierek durianowy

durian

Durian to owoc występujący w południowo-wschodniej Azji. Jego przyprawiający o mdłości zapach został przyrównany kiedyś do "świńskich odchodów w terpentynie przybranych przepoconą skarpetką". Zrobić z niego cukierki – to dość odważny pomysł.

13. Spleśniały Ser, zgniłe jajo, rzygowiny

cukierki

Na naszej liście nie mogło zabraknąć łakoci Bean Boozled, czyli fasolek różnych smaków z ciekawą grą w środku. Bierzemy cukierek, na który wskaże ruletka. Żart polega na tym, że nigdy nie wiadomo, na który się trafi. Może to być cukierek o smaku na przykład brzoskwiniowym lub rzygowiny i tak dalej.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty