13 niesamowitych zastosowań płynu do płukania jamy ustnej

Zabójcze tempo życia zmienia wszystko: przyzwyczajenia, styl życia i nawet zasady higieny osobistej. Coraz więcej osób stosuje różne nowości do pielęgnacji jamy ustnej i ciała. Okazuje się, że niektóre z nich mają wiele ciekawych zastosowań. I płyn do płukania jamy ustnej nie stanowi wyjątku.

Płyn do płukania ust oczywiście spełnia swoją podstawową funkcję – odświeża oddech, chroni jamę ustną przed atakiem różnych bakterii, ma działanie antyseptyczne. Jednak okazuje się, że ma również wiele innych ciekawych zastosowań.

1. Do dezynfekcji szczoteczki do zębów

szczotka

Wlej do naczynia niedużą ilość płynu, włóż do niego szczoteczkę do zębów i pozostaw na noc.

2. Do usuwania zapachu potu

wonie

Jeśli nie masz zamiaru iść na siłownię albo ćwiczyć, zamiast antyperspirantu możesz wykorzystać płyn do płukania jamy ustnej. On, jak wiadomo, zwalcza bakterie w jamie ustnej, więc na pewno doskonale poradzi sobie z zapachem potu. Na dodatek nie zatyka pory i nie pozostawia śladów na ubraniu.

3. Na grzybicę paznokci

pedicure

Weź płyn do płukania jamy ustnej i ocet w proporcji 1:1, dokładnie wymieszaj i masz gotową mieszankę do robienia okładów, która doskonale zwalcza grzybicę paznokci. Namocz wacik mieszanką i przyłóż go do chorego paznokcia. Leczenie powinno trwać około 2-3 tygodni.

4. Do dezynfekcji pralki

pralka

Do dezynfekcji pralki najlepiej się nadaje bezbarwny płyn do płukania jamy ustnej. Nie tylko dezynfekuje bęben, ale także skutecznie odświeża bieliznę.

5. Do czyszczenia toalety

toaleta

Płyn do płukania ust jest dobry do wyczyszczenia i odświeżenia toalety. Wlej niewielką ilość płynu do spłuczki, a następnie wyszoruj wnętrze muszli szczotką do czyszczenia toalet, a na koniec po prostu spłucz. Płyn sprawi, że toaleta będzie błyszczeć.

6. Do walki z łupieżem

mycie

Po umyciu włosów i zastosowaniu odżywki większość beauty blogerek zaleca spłukać włosy płukanką, zrobioną z niedużej ilości płynu do płukania jamy ustnej i wody. Taka płukanka szczególnie jest wskazana osobom, cierpiącym z powodu tłustych włosów i łupieżu.

7. Do pielęgnacji kolczyków i przekłuć

usta

Płyn do płukania jamy ustnej doskonale się nadaje jako środek odkażający. Z łatwością może zastąpić wodę utlenioną lub jodynę.

8. Do dezynfekcji ran

reka

Jeśli nie masz pod ręką jodyny lub wody utlenionej możesz do dezynfekcji rany i skóry zastosować płyn do płukania jamy ustnej. Po prostu przyłóż do rany wacik, namoczony w płynie.

9. Na swędzenia po ukąszeniu komara

komar

Płyn do płukania jamy ustnej pomoże szybko i skutecznie rozwiązać problem swędzenia i pieczenia po ukąszeniu komara. A to wszystko dzięki zawartemu w nim mentolowi.

10. Na siniaki

ból

Płyn do płukania ust skutecznie przyspieszy leczenie siniaków. Namocz nim wacik kosmetyczny i przyłóż go do posiniaczonego obszaru.

11. Pomoże pozbyć się przykrego zapachu ryby z rąk

kychnia

Każda gospodyni doskonale wie, że po przygotowaniu ryb na rękach pozostaje nieprzyjemny zapach. Z pomocą przyjdzie płyn do płukania jamy ustnej. Zrób kąpiel dla swoich rączek w płynie do jamy ustnej, który także skutecznie pomaga usunąć zapach czosnku z rąk.

12. Pomoże pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z kosza na śmieci

wiadro

Namocz wacik w płynie do płukania jamy ustnej, wrzuć go do kosza na śmieci i ciesz się świeżym zapachem miętowym, dobiegającym z kosza.

13. Przedłuża świeżość kwiatów

kwiaty

Każdy z nas chciałby, aby świeże kwiaty cieszyły jak najdłużej nasze oko. Niestety ich pięknem możemy cieszyć się zazwyczaj zaledwie przez kilka dni. Mamy jednak niezawodny sposób, który przedłuży ich świeżość. Do wody w wazonie należy dodać dwie łyżki płynu do płukania ust. Jeśli chcesz pozbyć się pleśni w doniczkach lub na liściach kwiatów, musisz przygotować mieszankę z płynu i wody w proporcjach 1:3, którą należy czyścić liście kwiatów za pomocą spryskiwacza.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty