13 sekretów stosowania kosmetyków, o których nic dotąd nie wiedziałaś

Dziewczyny są przekonane, że ich kosmetyczki – to prawdziwy skarbiec i mają rację, ponieważ większość kosmetyków jest wielofunkcyjnych. Zaraz się w tym przekonasz.

Krem do rąk nie jest jedynie przeznaczony do nawilżania tej części ciała, a szminka tylko do malowania ust. Tak naprawdę istnieje mnóstwo sekretów stosowania kosmetyków.

1. Cień = kolor lakieru

nogi

Wiele dziewczyn, które samodzielnie robią manicure, mają do czynienia z problemem doboru odpowiedniego koloru lakieru. Mogą zrobić go same – weź pokruszony jaskrawy cień i wsyp go do flakonika z przeźroczystym lakierem. Dobrze wymieszaj – masz gotowy lakier.

2. Krem = środek na zmiękczanie odzieży skórzanej

nogi

Naturalna skóra potrzebuje specjalnej pielęgnacji, ale to wcale nie oznacza, że musisz kupować jakieś specjalne drogie środki do pielęgnacji odzieży skórzanej. Możesz użyć do tego kremów do twarzy, rąk, ciała, nóg etc. Nanosimy krem na odzież skórzaną, na skutek czego ona staje się miękką i błyszczącą.

3. Cienie do powiek = highlighter

nogi

Jeśli cienie się rolują, nie wyrzucaj je, ponieważ mogą być wspaniałym highlighterem. Jeśli masz jasno-brązowe lub szaro-brązowe cienie możesz dokonać korekcji twarzy.

4. Pomadka higieniczna = środek na zadziory

nogi

Żeby ręce były zadbane, musisz dbać o skórki przy paznokciach. W tym celu możesz użyć pomadki higienicznej, nanosząc ją kilka razy dziennie na skórki.

5. Szampon = płyn do prania

nogi

Do prania niektórych delikatnych rzeczy możesz używać płynów do prania. W tym wypadku możesz zaoszczędzić, używając szamponu, żelu pod prysznic lub płynu do higieny intymnej. Możesz je używać, jeśli nawet minęła data ważności.

6. Cienie do powiek = kredka do oczu

nogi

Istnieją specjalne rozpuszczalniki, dzięki którym możesz używać cieni w postaci kredki do oczu. W tym celu zanurz pędzelek w rozpuszczalniku, następnie w cieniu i nanieś na oczy. Jeśli zamiast specjalnego środka używać wody, to kredka nie będzie się długo trzymać.

7. Woda micelarna = odplamiacz

nogi

Problem, z którym ma do czynienia każda kobieta – podkład na kołnierzu koszuli lub swetra. Nie warto się denerwować – jest sprawdzony sposób na usuwanie plam. Zanurz wacik w wodzie micelarnej i zwilż plamę. Można używać tego sposobu do czyszczenia jasnej podeszwy butów.

8. Odżywka do włosów = żel do golenia

nogi

Jeśli nie masz pod ręką żelu do golenia, możesz użyć odżywki do włosów. Ten kosmetyk wspaniale nawilży skórę.

9. Pomadka higieniczna = żel do stylizacji brwi

gel

Nie masz pod ręką żelu utrwalającego kształt brwi? Nie martw się. Za pomocą pędzelka nanieś na brwi pomadkę higieniczną i będą wyglądać idealnie.

10. Pomadka higieniczna = środek do odkażania

środek

Do urazów może dojść w dowolnym miejscu, ale nie zawsze masz ze sobą środek do dezynfekcji ran. Jeśli dobrze poszukać w damskiej torebce, to na pewno znajdziesz w niej pomadkę higieniczną. Ona jest wspaniałym środkiem antybakteryjnym.

11. Krem do ciała = scrub

skrab

Jeśli chcesz zaoszczędzić, możesz kupić krem do ciała i używać go jednocześnie jako scrubu. W drugim wypadku musisz po prostu wziąć kilka łyżek kremu i dodać kawę mieloną lub sól. Przed każdym zabiegiem należy przygotować nową mieszankę.

12. Szminka = róż

szminka

Jeśli szminka wysusza usta i waży się na ustach, wtedy przemień ją w róż. Weź szminkę na palce i nanieś na kości policzkowe. Używaj tego sposobu przed naniesieniem pudru, ponieważ będziesz dziwnie wyglądać.

13. Dezodorant = środek na modzele

Dezodorant

Wiele kobiet ma do czynienia z modzelami. Aby zapobiec ich pojawianiu się, posmaruj stopy dezodorantem.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty