13 szybkich przekąsek oczyszczających

Codziennie do naszego organizmu trafia bardzo dużo toksyn i szkodliwych substancji. One skupiają się w organizmie. Ile takich śmieci skupi się w nim w ciągu miesiąca? A w ciągu roku? Nie poradzisz sobie bez detoksykacji.

W niniejszym artykule 13 bardzo smacznych przekąsek, które pomogą oczyścić twój organizm ze złogów!

1. Awokado

Awokado

Ten egzotyczny owoc jest bogaty w kwasy tłuszczowe, włókna. Również awokado jest naturalnym źródłem glutationu. Ten element może usunąć około 30 kancerogenów. Glutation wspaniale oczyszcza wątrobę.

2. Grejpfrut

Grejpfrut

Ten owoc cytrusowy wspaniale sobie radzi z cholesterolem, zabija komórki rakotwórcze, pomaga komórkom wątroby spalać tłuszcz. Również grejpfrut z łatwością oczyszcza organizm z kancerogenów i złogów.

3. Ananas

Ananas

Ten owoc jest bogaty w bromelinę. Skutecznie oczyszcza ścianki naczyń krwionośnych i wątrobę z cholesterolu. Również bromelina wspaniale radzi sobie z nadmiarem tłuszczu, więc ananas warto spożywać tym, kto chce się pozbyć zbędnej wagi.

4. Szparag

Szparag

Chcesz być młodym i zdrowym? Spożywaj jak najwięcej szparagu. To wspaniałe warzywo zawiera unikalny kwas. Właśnie ten element oczyszcza organizm z toksyn i złogów. Oprócz tego zawiera białka – histony. Kontrolują wzrost komórek, w tym też rakotwórczych.

5. Seler

Seler

Seler należy do warzyw z ujemnymi kaloriami. Jest to produkt, przy którego trawieniu organizm zużywa więcej kalorii, niż zyskuje z samego pokarmu. Spalacz tłuszczu z ogrodu. Również seler zawiera bardzo dużo błonnika – oczyszcza jelito ze złogów!

6. Jabłka

Jabłka

Jabłka zawierają pektyny. Właśnie one usuwają z organizmu ciężkie metale, toksyny, złogi. Również wspaniale sobie radzą z pasożytami.

7. Arbuz

Arbuz

Arbuz jest bogaty w pektyny i błonnik. Właśnie one oczyszczają organizm z toksyn. Również arbuz zawiera cytrulinę, która usuwa z twego organizmu amoniak.

8. Zielone smoothie

Zielone smoothie

Zielone koktajle zawierają ogromną ilość pożytecznych substancji. Pomagają zwalczać różne problemy, w tym też usuwają złogi i toksyny.

9. Zielona herbata

Zielona herbata

Ten szlachetny napój ma działanie moczopędne – usuwa z organizmu toksyny i inne szkodliwe substancje. Główny sekret zielonej herbaty – polifenole. Najaktywniejszy - galusan epigallokatechiny. Zabija nawet komórki rakotwórcze. Picie zielonej herbaty jest bardzo korzystne.

10. Woda z cytryną

Woda z cytryną

Pierwsze, co musisz wypić w wypadku zatrucia – woda z cytryną. Taki napój – to wspaniała lemoniada detoksykująca.

11. Migdały

Migdały

Te orzeszki bogate są we włókna i białka. Oczyszczają jelito ze złogów!

12. Borówka

Borówka

Te aromatyczne jagody zawierają naturalną aspirynę – środek o działaniu przeciwbólowym. Borówka działa jak prawdziwy antybiotyk. Spożywaj te smaczne jagody i będziesz zdrowym!

13. Jarmuż

Jarmuż

Jarmuż zawiera ogromną ilość pożytecznych substancji – minerałów, witamin, antyoksydantów (przeciwutleniaczy). Taki zestaw pożytecznych elementów wspaniale wpływa na procesy przemiany materii i sprzyja usuwaniu złogów z naszego organizmu.

źródło:Hotbeautyhealth
 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty