13 trików i sztuczek wizażystów

Profesjonalni wizażyści stosują mnóstwo różnych trików, dzięki którym mogą w kilka minut zrobić oszałamiający makijaż, poprawnie przechowują kosmetyki i zawsze wyglądają niepowtarzalnie.

Dziś każda z nas może zrobić makijaż i nie musimy wcale odwiedzać zawodowy kurs wizażu, wystarczy obejrzeć kilka filmików na YouTube i poznać kilka użytecznych lifehacków, stosowanych przez profesjonalnych wizażystów. W niniejszym artykule mamy dla Naszych Czytelników kilka makijażowych trików i sztuczek.

1. Ukrywamy zmarszczki

oko

Jeśli masz drobne zmarszczki pod oczami i wokół oczu możesz je zamaskować za pomocą matowych cieni do powiek. Jeśli chcesz dodać blasku, możesz nałożyć cienie, które odbijają światło i cudownie mienią się na skórze, dodając jej blasku. Nakładamy je jedynie na środek ruchomej części powieki.

2. Doskonały kształt

brzwi

Jeśli chcesz mieć doskonały kształt brwi lub idealnie wymodelować kształt ust, użyj korektora i cienkiego pędzelka, za pomocą którego należy wymodelować kontur ust i krawędzie brwi. Dzięki takiemu trikowi będziesz miała idealny kształt brwi i pięknie wymodelowane ust.

3. Poprawnie nakładaj róż na policzki

makeup

Istnieją różne odcienie różu. Każdy z odcieni różu ma swoje przeznaczenie. Czerwony lub brązowy róż nakładamy na środku kości policzkowych na tzw. "jabłuszkach". Róż w kolorze brzoskwiniowym nakładamy powyżej kości policzkowych, brązowy natomiast nakładamy na kości policzkowe. Wizażyści przekonują, że dzięki takiej technice nakładania różu można uzyskać maksymalnie naturalny rumieniec. Jeszcze jeden sekret – nałóż róż pod podkład w taki sposób, aby to wyglądało jeszcze bardziej naturalnie.

4. Naturalne świeże spojrzenie

wzrok

Jeśli chcesz, aby twoje spojrzenie było świeże, zastosuj jeden makijażowy trik – zaczynając od wewnętrznego kącika oka, nakładamy i lekko rozprowadzamy rozświetlacz w delikatnie perłowym kolorze. Cień nakładamy blisko grzbietu nosa.

5. Kosmetyk do demakijażu twarzy

makijaż

Pewien znany wizażysta opowiedział, że po tym, jak spróbował różnych płynów do demakijażu twarzy, doszedł do wniosku, że najlepszy jest szampon dla niemowląt. Doskonale usuwa makijaż, nie podrażnia skóry. Można również go używać do czyszczenia pędzli i gąbek.

6. Zwilżenie pędzli i gąbek do makijażu

kiście

Profesjonalni wizażyści przed każdą aplikacją kosmetyków zalecają namoczyć pędzel lub gąbkę do makijażu. Później należy wycisnąć nadmiar wody, by nie były zbyt mokre. Do aplikacji podkładu, różu, bazy pod makijaż zaleca się używanie gąbek. Gąbeczką stempluje się kosmetyk na twarzy, dzięki czemu użyta zostaje minimalna ilość kosmetyku. Makijaż wykonany wilgotną gąbeczką jest bardziej elegancki i estetyczny.

7. Dobry korektor

konsyler

Istnieją różne odcienie korektorów, które służą do różnych celów. Różowy korektor świetnie zatuszuje cienie pod oczami, zieleń neutralizuje zaczerwienienia. Jeśli nałożysz jeden korektor na drugi, to będziesz miała szary neutralny odcień, który można ukryć pod podkładem. Jeśli nie masz korektorów w różnych kolorach, możesz zwykły korektor połączyć z czerwoną szminką lub matowymi zielonymi cieniami do powiek.

8. Promienny wygląd twarzy

twarz

Jeśli po zarwanej nocy chcesz wyglądać na świeżą i wypoczętą, mamy dla ciebie sprawdzony trik – nałóż korektor na skrzydełka nosa.

9. Poprawnie dobieraj odcienie

szminka

Kobiety dość często niepoprawnie dobierają odcień podkładu lub szminki, a to wszystko dlatego, że w drogerii, kiedy chcemy sprawdzić odcień kosmetyku, nanosimy go na wewnętrzną część dłoni. Wizażyści zalecają nanosić szminkę lub róż na opuszki palców, gdzie skóra jest cienka. Jeśli chodzi o podkład, w sklepie testujemy zawsze na żuchwie lub na wewnętrznej stronie przedramienia.

10. Naturalne brwi

oczko

Dobierz odpowiedni odcień kredki do brwi, który jest zbliżony do koloru brwi i nanieś ją na rękę. Do makijażu brwi używaj zawsze płaskiego pędzelka, którym nakładamy kredkę z ręki. Pędzelek prowadź w stronę, w którą rosną włosy i zawsze z włosem, dzięki czemu brwi będą wyglądać na bardziej gęste. Do modelowania brwi używaj wosku do stylizacji wąsów, który należy nanosić tylko na krawędzie brwi.

11. Używaj palety

paletka

Nie zawsze odcienie różnych kosmetyków, które są dostępne w drogeriach, pasują do naszej karnacji. Najlepiej samodzielnie dobierać odpowiedni odcień, łącząc różne kolory i kosmetyki. W tym celu możesz kupić paletę albo wykorzystać zwykłą nakrętkę na słoik. Możesz łączyć różne odcienie podkładu, cieni, szminek etc.

12. Zachwycające spojrzenie

ołówek

Kiedy następnym razem wybierzesz się na zakupy do drogerii, konieczne kup białą kredkę do oczu. Biała kreska na linii wodnej optycznie powiększa oko i sprawia wrażenie, że jest ono bardziej otwarte.

13. Niepoprawne przechowywanie kosmetyków

kosmetyki

Większość kobiet przechowuje kosmetyki, pędzle i gąbki do makijażu w łazience, ponieważ zazwyczaj właśnie tam robi makijaż. Jednak profesjonalni wizażyści przekonują, że nie warto tego robić, ponieważ w łazience zawsze jest wilgotno, co sprzyja rozmnażaniu się bakterii. Kosmetyki nie lubią ciepła, światła i wilgoci.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty