13 wskazówek, które pomogą prawidłowo wyczyścić białe adidasy i trampki

Na białych butach widoczne są nawet małe zanieczyszczenia, a podeszwa po pierwszym wyjściu traci swój atrakcyjny wygląd. Naprawić to można za pomocą prostych sztuczek.

Wielu ludzi ma w garderobie białe trampki, które ostatnio cieszą się szczególną popularnością, bo można założyć je do sukienek, kostiumów i tak dalej. Białe buty wymagają szczególnej pielęgnacji, ponieważ szybko tracą swoją biel. Istnieje kilka sekretów, które pomogą zachować atrakcyjność butów.

1. Szampon przeciw tłuszczowi

adidasy

Jeśli z jakiegoś powodu na trampkach pojawiły się tłuste plamy, można je szybko usunąć za pomocą zwykłego szamponu. Nałóż go za pomocą szczotki, a następnie przetrzyj mokrą szmatką. Ważne jest, aby przeprowadzić czyszczenie jak najszybciej, aby plama się nie utrwaliła.

2. Mleczko do czyszczenia i konserwacji skóry

mleko

Starannej pielęgnacji potrzebują białe trampki, wykonane z naturalnej skóry. Wśród ludowych środków można zaproponować taki przepis: wymieszać skrobię ziemniaczaną z mlekiem w równych proporcjach, tak, aby w rezultacie powstała pasta. Nanieś pastę grubą warstwą na obszary problemowe, pozostaw na chwilę i zetrzyj wilgotną ściereczką.

3. Pralce – nie

pralka

Wielu konsumentów jest przekonanych, że buty można łatwo wyprać w pralce, ale w większości przypadków taki zabieg kończy się rozczarowaniem. Ponadto takie działanie znacznie skraca żywotność butów, nawet jeśli ustawić tryb delikatny. Aby tenisówki lub trampki służyły długo, pierz je ręcznie. Nie zaleca się prać w pralce nawet sznurówek, które mogą się rozciągnąć i ulec zniszczeniu. Najlepiej namoczyć je w roztworze wody z mydłem, a następnie spłukać i osuszyć.

4. Pasta sodowa

soda

Jednym z głównych pomocników w walce o czystość jest soda oczyszczona, która przyda się także do pielęgnacji butów. Trzeba ją rozcieńczyć wodą, aby powstała pasta, którą należy nałożyć na buty i zostawić na jakiś czas. Pozostanie tylko wszystko zmyć i zobaczyć świetny wynik.

5. Lakier do paznokci

lakier

Zepsuć piękno białych trampek są w stanie nawet banalne zadrapania, ale wszystko można szybko naprawić za pomocą białego lakieru do paznokci, najważniejsze jest, aby wybrać odpowiedni odcień, w przeciwnym razie lakier będzie zauważalny, jak również zadrapania. Rób wszystko powoli i nie nakładaj na pędzelek dużo lakieru.

6. Bezpieczny wybielacz

brud

Logiczne jest, że białe buty można oczyścić wybielaczem, ale tylko w żadnym wypadku nie należy używać go w postaci skoncentrowanej, w przeciwnym razie zobaczysz po czyszczeniu nie biały kolor, a żółty. Aby bezpiecznie i skutecznie poradzić sobie z plamami, rozcieńcz wybielacz wodą w proporcji 1:5. Zwilż szczoteczkę w roztworze i wyczyść.

7. Szczotka do miejsc trudno dostępnych

szczotka

Są modele butów z różnymi wycięciami i innymi ozdobami, w których może gromadzić się kurz. Można szybko go usunąć za pomocą zwykłej szczoteczki do zębów. Przygotuj roztwór mydlany, namoczyć w nim szczoteczkę i delikatnie przetrzyj zabrudzone miejsca. Z jej pomocą można dobrze oczyścić podeszwy.

8. Środek do usuwania lakieru

mycie

Za pomocą tego środka można w ciągu kilku sekund wyczyścić białą podeszwę. Wszystko jest bardzo proste: nanieś płyn na powierzchnię na pół godziny, a następnie spłukaj. Aby uchronić podeszwę przed zanieczyszczeniami, wiele osób korzysta z prostego lifehackingu: pokrywa podeszwę kilkoma warstwami lakieru bezbarwnego.

9. Roztwór octu

ocet

Aby usunąć plamy i odświeżyć powierzchnię butów, można kupić specjalne gąbki do butów, ale jeśli nie chcesz wydawać pieniędzy, to skorzystaj z prostej domowej metody. Weź czystą szmatkę, która się nie odbarwia, zwilż ją w roztworze octu i delikatnie przetrzyj ubrudzone miejsce. Uwierz, biel natychmiast wróci.

10. Pasta do zębów do wybielania

pasta

Jeśli buty mają żółtawy odcień lub pojawiły się na nich plamy, wtedy można skorzystać z wybielającej pasty do zębów, najważniejsze, żeby nie było domieszek. Nakładać trzeba ją suchą szczotką, a następnie wcierać, wykonując okrężne ruchy. Pozostałości pasty należy usunąć zwilżoną w ciepłej wodzie szmatką lub gąbką.

11. Serwetki usuną nadmiar wilgoci

pranie

Po noszeniu, zwłaszcza w czasie upałów, buty wewnątrz mogą być lekko wilgotne. Aby pomóc im szybciej wyschnąć, wypełnij je zmiętymi białymi serwetkami. Nie stosuj kolorowego papieru, aby się nie odbarwił.

12. Czyszczenie buta od środka

porady

Aby usunąć nieprzyjemny zapach, należy prawidłowo czyścić wewnętrzną część butów. Zaleca się raz w tygodniu czyścić wkładki, aby nie dopuścić do rozwoju bakterii i chorób grzybowych. W sklepach do pielęgnacji obuwia można kupić specjalny środek z olejkiem miętowym.

13. Przechowywać poprawnie

nowe

Jeśli nie chcesz, aby białe trampki szybko straciły swoją atrakcyjność, wtedy należy je przechowywać lub w pudełku, albo w szafie. Pył może utrwalić się w tkaninie, i buty stracą swój reprezentacyjny wygląd. Szczególnie niekorzystne dla butów i adidasów jest bezpośrednie promienie słoneczne, ponieważ promieniowanie ultrafioletowe powoduje zmianę koloru.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty