13 wzruszających dowodów na to, że zwierzęta mają duszę

Jak często ludzie zapominają o miłosierdziu, starając się poznać otaczający świat. A przecież ono jest jednym z najważniejszych cech "dobrego" Człowieka z wielkim sercem i jasnym umysłem.

I dopóki ludzie starają się znaleźć złoty środek, zwierzęta demonstrują doskonały przykład całej ludzkości, pokazując jak należy odnosić się do wydarzeń wokół nich. I nic co ludzkie nie jest im obce. Przyjrzyj się i uwierz w to, że zwierzęta potrafią odczuwać ból innych i radość, a to oznacza, że mają duszę. W tych wzruszających historiach każdy może poznać coś wyjątkowego dla siebie i spojrzeć na świat pod innym kątem.

1. Goryl Coco emocjonalnie reaguje na smutny moment w jego ulubionym filmie.

małpa

Kilka lat temu jak grom z jasnego nieba padła wiadomość, że naukowcy mogą nauczyć goryla rozmawiać. Coco – samica z rodziny goryli – zna około 2000 ludzkich słów i jest w stanie komunikować się w języku migowym. Wiele rzeczy doskonale rozumie i może wymawiać zdania z 5-7 słów, a także odpowiadać na pytania.

małpa 2

Aby potwierdzić istnienie duszy u Coco, przeprowadzano różne eksperymenty. Na przykład, gdy Coco oglądała swój ulubiony film "Herbata z Mussolinim", to zawsze odwracała się w tym momencie, kiedy chłopak na zawsze żegnał się z rodziną. Gestami pokazywała "Płakać", "Mama", "Źle", "Alarm", jakby doskonale rozumiała smutek sytuacji. Lub, na przykład, inny przypadek z życia mówiącej małpy. Kiedyś Coco podarowano kotka o imieniu Wall Ball. Była bardzo przywiązana do niego, bawiła się z nim i kołysała na plecach. Ale wkrótce kotek został potrącony przez samochód, a Coco była w emocjonalnym szoku. Kiedy ktoś pytał ją o kotka, ona zawsze odpowiada "Kot śpi". A jeśli jej pokazywano jego zdjęcie, to Coco mówiła: "Płakać, smutno, chmurzyć się".

2. Papuga, która wygłosiła najbardziej wzruszające słowa przed śmiercią.

papuga

Alex, afrykańsi szary papuga Jaco, potrafił liczyć i doskonale rozróżniał kolory. I, jak przystało, miał doskonałe relacje ze swoją panią Irene Pepperberg. Kiedy w 2007 roku Alex zmarł, ostatnie co powiedział do Irene: "Bądź dobra. Kocham cię".

3. Istnieje opinia, że krowy mają zdolność nawiązywania przyjaznych stosunków i bardzo cierpią, gdy ich potem rozdzielają.

krowy

Zdaniem naukowca Christa McLennona, poziom stresu krów, które znały swojego partnera, był o wiele mniejszy, niż jeśli to był przypadkowy partner.

4. Psy przewodniki wyprowadziły swoich gospodarzy z wież World Trade Center w Nowym Jorku, które runęły w wyniku ataku terrorystycznego 11 września.

psy

Psy przewodniki Salty i Rosel zostały nagrodzone medalem za odwagę, ponieważ w nieszczęsny dzień udało im się wyprowadzić swoich właścicieli z budynku, po zejściu z nimi z 70 piętra. Ponadto zabrały mężczyzn z dala od miejsca zdarzenia, ratując im życie.

5. Terrier Jack Russell oddał swoje życie, aby ochronić pięciorga dzieci przed dzikimi psami.

Terrier

W 2007 roku doszło do groźnego wypadku. Kilka dzieci bawiło się na placu zabaw z terierkiem George'em, kiedy na nich napadły pit bulle. Według jednego z dzieci, George natychmiast stał się chronić dzieci, rzucając i szczekając na dużych psów. Z kolei, pit bulle zaczęły atakować George'a i gryźć go za szyję i plecy. Ta walka pozwoliła dzieciom schronić się, ale, niestety, terrier wskutek otrzymanych ran zmarł. Został wyróźniony pośmiertnie medalem za odwagę.

6. Beluga uratowała nurkującą kobietę z dna basenu arktycznego.

Beluga

Gdy fry-nurczyni Yang Yun postanowiła wrócić z dna basenu arktycznego, zdała sobie sprawę, że jej nogi się skurczyły, a ona nie może się poruszać. Według samej Yang Yun: "zrozumiałam, że nie mogę się wydostać. Zrobiło mi się ciężko oddychać, i powoli poszłam na dno, zdając sobie sprawę, że to koniec. Potem poczułam jakąś siłę około moich nóg, która wypychała mnie na powierzchnię". W tym czasie wieloryb, beluga Milla zauważyła, co się dzieje z Yun i rzuciła się jej na pomoc, wypychając ją w bezpieczną strefę.

Beluga 2

7. Kot, który odczuwa zbliżającą się śmierć.

kot

Kot Oscar długi czas mieszkał w domu opieki i posiadał zdolność ostrzegania pracowników i osób starszych przed zbliżającą się śmiercią. Spokojnie wchodził do pokoju chorego i mógł godzinami siedzieć na jego łóżku. Jak opowiadał jeden krewny dwóch sióstr zmarłych w domu opieki, obecność Oscara wypełniała pokój niezwykłym klimatem przyjemności i spełnienia. Obie siostry kochały zwierzęta. I w najbardziej ekscytujący moment Oscar przynosił do pokoju spokój, monotonnie mrucząc. Czy coś może się jeszcze dorównać do mruczania kota!?

kot 2

8. Staffordshire bull terrier za cenę swojego życia uratował gospodynię przed bandytami z maczetą.

bull terrier

Patricia Edshid parzyła herbatę, gdy trzech uzbrojonych w maczety mężczyzn włamało się do jej domu. Były mąż Patricii ruszył na pomoc, ale został ranny przez jednego z napastników. Jak powiedziała Edshid: "byłam zamknięta w kuchni wraz ze swoim psem Oi i jednym z bandytów. Mężczyzna machnął maczetą nad moją głową. W tym momencie Oi ugryzł go za rękę. I nawet wtedy, gdy bandyta uderzył mojego psa po głowie, on i tak wygnał go z domu. Gdyby nie Oi, to bym zginęła. On uratował mi życie".

9. Goryl pamięta swojego przyjaciela.

Goryl

W młodym wieku mały goryl Quibi został zabrany z Afryki do Anglii. Damian Aspinalli, opiekun Quibi, pracował z nim. W wieku 5 lat, zdecydowano się zabrać goryla z powrotem do Afryki i wypuścić na wolność. 5 lat później Damian postanowił odwiedzić starego przyjaciela. On udał się do Afryki i, podróżując rzeką, przywołał goryla jego imieniem Quibi. Po kilku minutach Quibi pojawił się na brzegu, poznawszy głos Damiana. Obawy opiekuna się nie potwierdziły, Quibi nie bał się ludzi. Damian opisuje moment spotkania: "On spojrzał w moje oczy z czułością i miłością. Quibi nie mógł mnie puścić. I mogę powiedzieć, że to było najlepsze doznanie w moim życiu".

10. Ryby wykorzystują dodatkowe możliwości, aby wykonać zadanie.

ryby

W 2011 roku nurek zrobił zdjęcie ryby, która złamała muszlę małża, aby dostać się do jego zawartości. Takie działanie udowadnia, że ryby są o wiele sprytniejsze, niż sądzi większość ludzi.

11. Owczarek niemiecki stał się przewodnikiem dla niewidomego spaniela.

Owczarek niemiecki

Kiedy Ellie, ślepy spaniel, trafił do schroniska, to dyretor Jean Spencer nie mógł sobie wyobrazić, jak ułoży się dalsze życie bezbronnego psa. Okazało się, że jeden z "wychowanków" schroniska, owczarek niemiecki Leo, wziął Ellie pod swoją opiekę. Jin mówi: "Kiedy idziemy na spacer do parku, Leo zawsze prowadzi Ellie. Zawsze chroni ją i stara się utrzymać Ellie z dala od innych psów".

12. Cyrkowe słonie spotkały się w rezerwacie po 25 latach rozłąki.

słonie

Jenny i Shirley spotkały się w jednym cyrku, kiedy Jenny była słoniątkiem, a Shirley skończyła 25 lat. Wkrótce ich drogi się rozeszły i tylko za 25 lat ponownie spotkały się w sierocińcu dla słoni. Od momentu spotkania Jenny zachowywała się dziwnie, starając się sięgnąć trąbą do klatki Shirley. Kiedy Shirley zdała sobie sprawę, że zna tego słonia, ona "zatrąbiła" w trąbę, pokazując wszystkim, jak jest szczęśliwa ze spotkania ze swoją wieloletnią przyjaciółką. Od tamtej pory stały się nierozłącznymi przyjaciółkami.

13. Niesamowita historia jednego lwa.

historia jednego lwa
historia jednego lwa 2

W 1969 roku dwaj bracia z Londynu wzięli na wychowanie lwiątko Christiana. Ale kiedy ten stał się zbyt duży, postanowili zabrać go do Afryki i puścić na wolność. Rok później bracia postanowili odwiedzić lwa, ale zostali ostrzeżeni, że ma swoje stado i jest mało prawdopodobne, że Christian pamięta ich. Po wielu godzinach obserwacji stada zdarzył się cud. Lew rozpoznał braci i bardzo się ucieszył, że ich widzi.

historia jednego lwa 3
źródło:Buzzfeed
 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty