14 bardzo dziwnych rad, które naprawdę działają

Wiele osób lubi udzielać porad i często wydają się one szalone i niewłaściwe, ale w rzeczywistości wszystko jest nie tak. W tym można przekonać się, czytając nasze lifehacki. Są zaskakujące, ale naprawdę działają.

Badania naukowców przyczyniły się do licznych odkryć, które mogą się przydać ludziom, ale tylko mało kto chce z nich korzystać, preferując bardziej tradycyjne rzeczy i sposoby. Nie rozumiesz o co chodzi? To dla ciebie – TOP dziwnych, ale działających lifehacków.

1. Pozbyć się przeziębienia można za pomocą mokrych skarpet

rajstopy

Jeśli pojawiły się pierwsze oznaki przeziębienia, nie trzeba od razu brać leki, ponieważ istnieją inne środki zapobiegające rozwojowi choroby. Dziwne, ale w tej sprawie pomoże zimno. Przed pójściem do łóżka trzeba założyć zimne i mokre skarpetki, owinąć wszystko folią i można iść spać. To przyspieszy krążenie krwi, co umożliwi pozbycie się toksyn, powodujących złe samopoczucie. Ponadto, taki sposób łagodzi obrzęk jamy nosowo-gardłowej.

2. Wybielanie zębów za pomocą aktywowanego węgla

zęby

Zabieg wybielania zębów jest kosztowny, ponadto wiele osób po prostu boi się wizyty do dentysty. Istnieje wiele ludowych sposobów na usunięcie żółtego nalotu w warunkach domowych. Zaskakujące, ale dobry wynik można uzyskać za pomocą węgla aktywowanego. Tabletki należy zemleć na proszek i dodać trochę wody, aby otrzymać papkę. Zanurzyć w niej szczoteczkę do zębów i szorować w ciągu 3-4 min. Tylko nie szoruj zbyt aktywnie i nie używaj twardej szczotki. Następnie wypłucz usta i oceń wynik.

3. Zachować ząb można w mleku kokosowym

mleko

Niezwykły jest fakt, że zachować wybite zęby najlepiej pomoże nie roztwór soli fizjologicznej, a mleko kokosowe. W nim komórki tkanki łącznej są zachowywane lepiej. Utracony ząby należy umieścić na pół godziny w mleko kokosowe, a następnie włożyć go tak mocno, jak to możliwe, w należne mu miejsce. Zaraz po tym powinieneś natychmiast udać się do lekarza, inaczej wszelkie wysiłki będą daremne.

4. Spłukiwać włosy lepiej nie za pomocą odżywki, a piwa

piwo

Aby poprawić stan włosów, nie trzeba używać drogich kosmetyków. Jest bardzo niezwykły sekret – włosy najpierw trzeba umyć, a następnie przemyć je w piwie i pozostawić na 10 min. Po tym spłukać włosy jeszcze raz. W końcu będziesz zaskoczony, uzyskując piękne, błyszczące i jedwabiste włosy. Przy okazji, piwo do pielęgnacji włosów używa piękna Catherine Zeta-Jones.

5. Termometr można zastąpić świerszczem

temperatura

Jakkolwiek dziwnie to może brzmieć, ale dowiedzieć się o temperaturze powietrza na zewnątrz można nie tylko za pomocą termometru, ale także świerszcza. Teorię tę zaproponował i udowodnił fizyk Amos Dolber. Ustalił on, że intensywność ćwiekania zależy od temperatury otoczenia. Naukowiec ujawnił również ten fakt, że najbardziej dokładny jest świerszcz polny. Do obliczania temperatury w skali Celsjusza trzeba policzyć ilość dźwięków emitowanych przez owada w ciągu ośmiu sekund, i do otrzymanego wyniku dodać pięć.

6. Puder usunie tłusty połysk włosów

puder

Już do końca dnia po myciu włosy u nasady mogą wyglądać na tłuste, co psuje ogólny wygląd. Naprawić sytuację można w prosty sposób: weź duży pędzelek i nałóż na niego puder, a następnie przeprowadź po ręce, aby usunąć nadmiar, i nałóż koło nasady włosów. To usunie nieatrakcyjny połysk, i będzie można zrobić piękną fryzurę.

7. Słoń jest świetnym meteorologiem

słoń

Aby dojść do tego wniosku, naukowcy prowadzili badania w ciągu siedmiu lat. Obserwowali słonie i ustalili, że zwierzęta doskonale wyczuwają nadchodzącą burzę w odległości ponad 100 km. Jeśli słonie zorganizowanie opuszczają jakieś miejsce, to na następny dzień na pewno będzie ulewa.

8. Olej kokosowy zastąpi pastę do zębów

pasta

Ze względu na bogaty skład chemiczny i szeroki zakres użytecznych właściwości, olej kokosowy jest wykorzystywany w różnych dziedzinach. Może być stosowany do mycia zębów, a osoby biorące udział w testach zauważyły, że olej kokosowy myje zęby i wybiela je, a także odświeża oddech. Jeśli chcesz przeprowadzić eksperyment, wtedy umieść w ustach lekko podgrzany organiczny olej kokosowy, który powinien być płynny, i płucz jamę ustną w ciągu 10-20 min. Należy zauważyć, że jeśli człowiek ma nasilony odruch wymiotny, ta metoda nie nadaje się dla niego.

9. O ciąży opowiedzą delfiny

delfin

Dawno udowodniono, że ssaki te są w stanie uzyskiwać informacje za pomocą fal dźwiękowych. Jak odkryli naukowcy, delfiny wykorzystują je nie tylko do komunikowania się ze sobą, ale, na przykład, aby diagnozować ciążę u kobiet. Ssaki za pomocą echolokacji są w stanie wykryć rozwijający się w łonie matki płód. Okazują szczególne zainteresowanie kobietom w tej sytuacji: podpływają do nich, gwiżdżą koło brzucha, tulą nosy. Jeśli zauważysz takie zachowanie delfinów, można nawet testu ciążowego nie kupować. Chociaż chyba jednak łatwiej kupić test.

10. Zimno pomaga schudnąć

woda

Pracownicy Szkoły Medycznej przy Uniwersytecie Stanforda przeprowadzili eksperymenty, w których uczestniczyli ludzie z nadwagą pragnący schudnąć. Oni stwierdzili, że jeśli podczas uprawiania sportu trzymać w rękach zimne butelki z wodą, to możesz trenować dłużej, niż zwykle. Jest to spowodowane tym, że wewnętrzna temperatura ciała zwiększa się z mniejszą prędkością.

11. Alkohol pomaga uzyskać złota rybka

rybka

Naukowcy w różnych produktach i żywych organizmach znaleźli alkohol, i, o dziwo, na liście znalazły się złote rybki. W naturze, kiedy jezioro zamarza, ryba przestaje otrzymywać tlen i zaczyna wytwarzać kwas mlekowy, który zamienia się w płynny alkohol. Złote rybki wydzielają go do wody, zamieniając ją tym samym w " koktajl alkoholowy". Eksperymenty wykazały, że aby uzyskać jeden litr napoju czteroprocentowego, trzeba rybkę na 200 dni zamknąć w butelce piwa z zimną wodą.

12. Walczyć z bezsennością można za pomocą baniek mydlanych

sen

Aby nie zażywać leków nasennych i nie liczyć owiec, można skorzystać z ciekawego sposobu – jakiś czas należy dmuchać bańki mydlane. Bezsenność ustępuje dzięki głębokim wdechom, które nasycają organizm w tlen, i wydechom – usuwającym dwutlenek węgla. W rezultacie, naczynia krwionośne w mózgu odruchowo kurczą się i chce się spać.

13. Gnijąca ryba zastąpi noktowizor

ryba

Widzieć w ciemności można nie tylko za pomocą latarki, ale także za pomocą rozkładającej się ryby. Jeszcze w XVIII wieku w Newcastle górnicy używali jej do oświetlenia drogi. Blask zapewniają bakterie, dając światło bioluminescencyjne. Tak samo można stosować świetliki i specjalne grzyby.

14. Sztuczne rzęsy zastąpi zasypka dla niemowląt

oko

Aby twoje rzęsy były piękne i gęste, nie trzeba ich zagęszczać, wydłużać lub przyklejać, ponieważ jest ciekawy i działający lifehack. Wszystko jest bardzo proste: namaluj rzęsy tuszem, posyp je zasypką dla niemowląt, a następnie ponownie pomaluj. W rezultacie rzęsy staną się bardziej gęste i piękne.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty