14 gwiazd, które kiedyś były bezdomne

Dziś wszystkie gwiazdy, które się znalazły na niniejszej liście, mają drogie posiadłości, spędzają wakacje na najlepszych kurortach świata. Kiedyś jednak wszystkie te gwiazdy nie miały pieniędzy nawet na to, by wynająć sobie własny kąt i kupić jedzenie, dlatego nocowały w parkach na ławkach lub w garażach.

Gwiazdy raczej niechętnie opowiadają o czasach, kiedy dopiero, co zaczynały stawiać pierwsze kroki w dorosłym życiu i o początkach swojej kariery. Czasami musiały wybierać między nędzą a rezygnacją z własnych marzeń.

1. Sylvester Stallone

stallone

Początki kariery aktora dwukrotnie nominowanego do Oscara nie należały do najłatwiejszych. Reżyserzy niechętnie proponowali role w swoich filmach wychowankowi szkoły dla trudnej młodzieży, więc groziło mu wyrzucenie z mieszkania, które wynajmował w Nowym Jorku.

W tej sytuacji Stallone postanowił zagrać w filmie erotycznym "Wieczorek u Kitty i Studa", którego nazwę zmieniono na "Italian Stallion" po tym, jak na ekrany kin wszedł film "Rocky", który odniósł ogromny sukces. Zarobił 200 dolarów, których starczyło na to, by zapłacić czynsz.

2. Jim Carrey

kerri

Jim pochodził z bogatej rodziny, więc miał szczęśliwe dzieciństwo. Kiedy jednak miał 12 lat jego ojciec stracił dobrze płatną pracę, więc rodzina została eksmitowana, a tym samym zmuszona żyć w przyczepie.

W wieku 14 lat, wskutek pogarszającej się sytuacji materialnej rodziny, Jim Carrey rozpoczął pracę w linii produkcyjnej. Jako 15-latek opuścił szkołę średnią, pracując w fabryce, a nocą występując jako komik w nocnym klubie. Nastolatek, który miał niesamowite poczucie humoru i sypał wybornymi żartami ze sceny, przyciągnął uwagę widzów, dziennikarzy i producentów.

3. Jennifer Lopez

lopes

W roku 1986 Jennifer Lopez zagrała rolę epizodyczną w filmie "Moja mała dziewczynka", po czym za wszelką cenę postanowiła zostać albo aktorką, albo baletnicą. Matka Jennifer, Guadalupe Rodríguez, często powtarzała jej, że z takim nazwiskiem, jak u niej na pewno nie uda się zrobić kariery aktorskiej, dlatego warto zabrać się do nauki i pójść na studia.

Jennifer Lopez dostała się na studia, ale ostatecznie zrezygnowała z nich. Rodzice się bardzo wściekli i kazali jej wracać na studia, w odpowiedzi na to 18-letnia Jennifer po prostu uciekła z domu.

Przez kilka miesięcy nocowała w studio tanecznym, w którym spała na kanapie i jednocześnie uczyła się tańca. Później znalazła swoją pierwszą pracę jako tancerka w Europie, dzięki czemu w końcu mogła wynająć pokój. Podczas wywiadów często wspomina:

"Nie mogłyśmy się dogadać z matką, która chciała, abym poszła na studia, więc musiałyśmy pójść każda swoją drogą".

4. Hilary Swank

suonk

Posiadaczka dwóch Oscarów niechętnie wspomina swoje dzieciństwo i relacje rodzinne. Kiedy dziewczynka miała 6 lat, ojciec odszedł. Kiedy Hilary skończyła 15 lat, jej matka straciła pracę, więc rodzina nawet nie miała pieniędzy na wynajęcie przyczepy.

Rodzina zamieszkała w samochodzie. W końcu jednak matka przyszłej aktorki wzięła się w garść i wyjechała z córkami do Los Angeles, w którym nadal mieszkały w samochodzie, ale wszystko się zmieniło, kiedy dziewczyna zaczęła dostawać swoje pierwsze role epizodyczne, dzięki czemu udało im się wynająć mieszkanie.

5. Daniel Craig

kreig

Lata młodzieńcze przyszłego Jamesa Bonda nie były usłane różami. Daniel Craig jako marzący o aktorstwie nastolatek przeprowadził się do Londynu, gdzie wstąpił do National Youth Theatre.

Aktor pochodził z biednej rodziny z Liverpool, więc rodzice nie mieli możliwości wspierać go finansowo. 16-latek miał sporo znajomych, u których nocował, gdyż nie stać go było na wynajęcie własnego mieszkania. Często też nocował na ławkach w londyńskich parkach.

Będąc na drugim roku studiów, zaczął dorabiać jako kelner i aktor w teatrze, dzięki czemu w końcu mógł wynająć sobie mieszkanie.

6. Kelly Clarkson

klarkson

Karierę muzyczną rozpoczęła w 2002 roku, kiedy wygrała pierwszą edycję amerykańskiego programu American Idol. Kelly, zanim wzięła udział w talent show, nawet nie marzyła o karierze piosenkarskiej. Zdecydowała się na taki krok po tym, jak straciła pracę, a jej mieszkanie w Los Angeles spłonęło doszczętnie.

Jak większość początkujących aktorów oraz piosenkarzy, pracowała jako statysta i barman. Jednak po tym, jak straciła mieszkanie, nagle uświadomiła sobie, że warto rozejrzeć się za jakimś porządnym zajęciem, które da możliwość zrobić karierę i zarobić pieniądze.

"Spałam w samochodzie, kiedy chodziłam na przesłuchania do programu".

7. Jean-Claude Van Damme

van damm

Członek belgijskiej reprezentacji, która zdobyła w Brukseli drużynowe mistrzostwo Europy EKU w formule semi contact, w roku 1981 wyjechał do Los Angeles, gdzie nagle uświadomił sobie, że tu nikt nie zna popularnego sportowca. Zanim zagrał w filmie "Bez odwrotu" mieszkał w schroniskach dla bezdomnych. Później w zamian za nocleg sprzątał w garażach. Aktor wspomina:

"Było to swoistą formą opłaty za nocleg. Po wysprzątaniu kolejnego garażu wyruszałem na casting. Ledwo wiązałem koniec z końcem. Czasami jadłem jednego hamburgera dziennie i wypijałem jedną szklankę wody."

8. Chris Pratt

prett

Bohater filmów Marvel Cinematic Universe i serii Jurassic World gra uroczych facetów, którzy zbytnio się nie przyjmują konsekwencjami swoich czynów. Nie musi się zbytnio przekładać, by się wcielić w kolejną rolę, gdyż wszyscy już doskonale wiedzą, że Chris Pratt jest niezłym ziółkiem.

W 1997 ukończył Lake Stevens High School. Porzucił naukę w community college w połowie pierwszego semestru. Przez pewien czas był bezdomny, mieszkając na Maui, śpiąc w furgonetce i namiocie na plaży, pijąc mocny alkohol i paląc trawkę.

Jego życie diametralnie się zmieniło po tym, jak otrzymał rolę w filmie "The Grudge – Klątwa 3". Musiał się przenieść do Los Angeles. Po tym jego kariera nabrała tempa i dziś Chris Pratt jest znany i lubiany na całym świecie.

9. Rose McGowan

makgouen

W jednym z wywiadów aktorka przyznała się, że miała trudne dzieciństwo. Wychowywała się w sekcie Dzieci Boga we Włoszech, w której młode adeptki miały obowiązek szerzenia wiary na świecie i zdobywania funduszy poprzez flirt i seks. Kiedy dziewczynka skończyła 10 lat, rodzice opuścili sektę i przenieśli się do Los Angeles.

Rodzice Rose się rozwiedli. Jeden z kochanków jej matki przekonał ją, że Rose zażywa narkotyki, w wyniku czego 14-latka trafiła do kliniki odwykowej, mimo że, jak twierdziła, nigdy nie była uzależniona. Uciekła z odwyku do swego chłopaka, który niebawem zmarł, więc dziewczyna wylądowała na ulicy. Wszystko się diametralnie odmieniło, kiedy dziewczyna zadebiutowała w 1992 roku na szklanym ekranie.

10. Sam Worthington

uortington

W jednym z wywiadów Sam zszokował dziennikarzy:

"Nie wydaję pieniędzy, dlatego na pewno nie wiem, czy kiedykolwiek kupię własny dom. Lubię się przenosić z jednego hotelu do innego, a jeśli będę miał własny dom, to będę musiał płacić rachunki za prąd, telefon. A ja tego nie chcę".

Kiedy Sam przeniósł się do Los Angeles miał na swoim koncie kilka ról w australijskich produkcjach i nagrodę AACTA, w kieszeni kilka tysięcy dolarów i stary samochód. Nocował w samochodzie, chodził na różne castingi, aż w końcu udało mu się zdobyć porządną rolę, która przyniosła mu światowy rozgłos.

11. Carmen Electra

elektra

Amerykańska modelka, aktorka stała się bezdomna na szczycie swojej kariery. Stało się to z winy jej chłopaka, który ukradł wszystkie jej oszczędności i zwiał.

Kobieta nie miała pieniędzy nawet na czynsz, gdyż wszystko, co jej został, to buty Versace, więc zamieszkała u swoich znajomych. Kobieta po tym wydarzeniu od dłuższego czasu borykała się z depresją, po której udało jej się jednak wrócić do normalnego życia i kariery.

12. Halle Berry

berri

Matka Halle Berry, podobnie, jak matka Jennifer Lopez, była przeciwko temu, by jej 20-letnia córka poświeciła się karierze aktorskiej. Dziewczyna nie chciała jednak rezygnować ze swego marzenia, więc spakowała walizkę i wyjechała do Chicago, mając jedynie kilka dolarów w kieszeni. Mieszkała na ulicy, a matka podczas rzadkich rozmów telefonicznych mówiła:

"Samodzielnie naucz się zarabiać na życie albo wracaj do domu, ode mnie nic nie dostaniesz".

Halle Berry zamieszkała w schronisku dla bezdomnych, oszczędzając na wszystkim, co się da.

W sposób filozoficzny traktuje ten okres w swoim życiu:

"Jeślibym nie doświadczyła biedy i tylu trudności, na pewno nie osiągnęłabym tego, co dziś mam".

13. Shania Twain

tvein

Dziś Shania jest popularną piosenkarką, która otrzymała 5 nagród Grammy, 12 nagród Juno, 27 nagród BMI, natomiast w dzieciństwie czasami nie miała, co jeść i w co się ubrać. Kiedy dziewczynka miała 2 lata, ojciec porzucił rodzinę, więc matka musiała z 5 dzieci zamieszkać w schronisku dla bezdomnych. Shania w swojej autobiografii napisała:

"Mieszkaliśmy tam przez dwa miesiące. Najbardziej szczęśliwa byłam wtedy, kiedy byłam najedzona".

14. Natasha Lyonne

lionn

Gwiazda filmu "American Pie" na początku wieku XXI prowadziła bardzo wesołe życie, w którym nie zabrakło narkotyków, alkoholu oraz częstych aresztów. W 2005 sąd wydał wyrok, na mocy którego aktorkę eksmitowano z jej własnego mieszkania w Nowym Jorku, gdyż nie płaciła rachunków i cały czas się awanturowała z sąsiadami.

Kiedy Natasha zamieszkała na ulicy doznała wszystkich uroków życia bezdomnego. Po kilku miesiącach takiego trybu życia wylądowała w szpitalu, w którym zdiagnozowano jej wirusowe zapalenie wątroby, infekcyjną chorobę serca, uzależnienie od narkotyków. Lekarzom udało się uratować kobietę, która znajdowała się o włos od śmierci. Po tych wydarzeniach aktorka diametralnie zmieniła swoje życie.

Historie gwiazd są niezbitym dowodem na to, że nie warto nigdy rezygnować. Dziś posiadają wielomilionowe majątki, chociaż kiedyś nie było je stać nawet na wynajęcie mieszkania i kupienie jedzenia.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty