14 najbardziej niezwykłych parasolek świata

Postęp technologiczny nie stoi w miejscu, dotarł nawet do parasolek. Nowe kształty, niezwykłe designerskie rozwiązania, kreatywne podejście – na świecie jest wiele niezwykłych parasolek.

Niezwykły parasol nie tylko chroni przed deszczem, ale również poprawia humor. Właśnie to było głównym celem designerów, którzy zaprojektowali takie unikalne modele. Niezwykłe parasolki z całego świata w niniejszym artykule.

1. Parasol Rainshader

Parasol Rainshader

Nazywany jest parasolem egoisty, ponieważ pod parasolem może się schować tylko jedna osoba. Takie parasole bardziej się podobają mężczyznom. Kształt jest dosyć wygodny i doskonale chroni przed deszczem.

2. Olbrzymi parasol

Olbrzymi parasol
Olbrzymi parasol 2

Ten parasol jest wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa. Został stworzony przez chińskiego producenta parasolek. Na jego wykonanie wydano 113 tys. dolarów. Wysokość parasolu 14 metrów, a średnica kopuły około 23 m. Przed tym, największym parasolem był indyjski egzemplarz.

3. Parasol Nubrella

Parasol Nubrella

Niegdyś taki parasol był marzeniem każdego. Nie musisz go trzymać, ponieważ mocuje się za pomocą specjalnych szelek do ciała, więc masz wolne ręce. Pod takim parasolem, który jest podobny do kaptura dziecięcego wózka, możesz spokojnie korzystać ze smartfonu, jechać rowerem, nieść worek w ręku. Waga takiego parasolu – około 1 kg.

Parasol Nubrella 2

4. Parasol dla psów

Parasol dla psów

Taki parasol obowiązkowo docenią gospodarze psów. W czasie ulewy idąc z psem na wystawę, nie musisz się obawiać, że on zabrudzi sierść i łapki przed wybiegiem.

5. Japoński parasol

Japoński parasol

Japończycy nie przestają zaskakiwać niezwykłymi pomysłami. Ten parasol jest podobny do maleńkiego przeźroczystego namiotu, jednak żaden inny parasol na tyle dobrze nie chroni przed deszczem jak ten. Jednak dokładnie nie wiemy, czy jest wygodny w czasie chodzenia i ile waży.

6. Parasol 2-osobowy

Parasol 2osobowy
Parasol 2osobowy 2

Jest to swoisty parasol-tandem dla dwojga. Bardzo wygodnie pod nim spacerować romantycznej parze w deszczową pogodę.

7. Asymetryczny parasol Senz

Asymetryczny parasol Senz

Ten parasol został stworzony przez zwykłych studentów z Delft University. Ma bardzo trwałe druty z nasadkami, wygodny uchwyt. Mówią, że parasol Senz wytrzyma najgorszy huragan, a w deszczową pogodę będzie cię chronić przed ulewą i silnym wiatrem.

8. Parasol podobny do lampy

Parasol podobny do lampy
Parasol podobny do lampy 2

Bardzo ciekawy parasol od pomysłowych designerów. Bardzo jest podobny do lampy kuchennej z wbudowanymi okularami.

9. Parasole o różnych kształtach

Parasole o różnych kształtach
Parasole o różnych kształtach 2
Parasole o różnych kształtach 3

Taki kształt mogą mieć standardowe parasole.

10. Tajwański parasol

Tajwański parasol

Ten parasol ma nie tylko niezwykły kształt, ale również nie ma drutów, a zamiast nich jest specjalna lina. Dzięki takiej konstrukcji możesz łatwo złożyć parasol i będzie wyglądać jak dysk, a w postaci rozłożonej jest podobny do tarczy, która chroni cię przed deszczem.

11. Parasol w postaci kwiatuszka

Parasol w postaci kwiatuszka
Parasol w postaci kwiatuszka 2
Parasol w postaci kwiatuszka 3

Parasole-kwiaty są bardzo ładne, pasują młodym, romantycznym dziewczynom. Gdy zobaczysz człowieka z takim parasolem w szarą deszczową pogodę, na twojej twarzy natychmiast pojawi się uśmiech.

12. Parasol samuraja

Parasol samuraja
Parasol samuraja 3

Z takim parasolem w postaci miecza lub nożna każdy mężczyzna poczuje się jak prawdziwy samuraj.

13. Parasol chmurka

Parasol chmurka
Parasol chmurka 2

Przed deszczem będzie cię chronić chmura. Brzmi paradoksalnie, a wygląda oryginalnie. Ten parasol jest nadmuchiwany, a uchwyt wykonano w postaci pompki. Więc jeśli chcesz się ukryć przed deszczem pod swoją "chmurką" , musisz ją nadmuchać.

14. Parasol-UFO

Parasol UFO
Parasol UFO 2
Parasol UFO 3

Taki zabawny parasol dla dzieciaków w postaci statku kosmitów (NOL) został stworzony przez designerów koreańskich. Pomysł jest bardzo ciekawy, a co najgłówniejsze, bardzo się podoba dzieciom.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty