14 najbardziej przerażających miejsc, które znajdują się w Stanach Zjednoczonych

Dla tych, kto ma patologiczne zainteresowania

1. Muzeum Mütherа, Filadelfii, w stanie Pensylwania.

Muzeum Mütherа
Muzeum Mütherа 2

Muzeum znajduje się w koledżu medycznym, to dwupiętrowy dom, który jest dosłownie całkowicie wypełniony zachowanymi modelami anatomicznymi i instrumentami medycznymi. Jednym z najciekawszych eksponatów jest ciało pod nazwą "Mydlana Lady", który po przebywaniu w ziemi przez jakiś czas całkowicie zamieniła się w tłuszczowosk.

2. Dom Winchesterów, San Jose, Kalifornia.

Dom Winchesterów
Dom Winchesterów 2

Ten dom został zbudowany zrozpaczoną wdowa Sarah Winchester, która straciła swoją nowonarodzoną córkę i męża, zmarłego na gruźlicę 15 lat później. Medium, do którego Sara zwróciła się o pomoc, powiedział, że jej rodzina jest przeklęta przez błądzące dusze. I ludzie, umierające od kuli wystrzelonej z winchestera, prześladują Sarę i jej rodzinę. Jedyny sposób, aby uciec od przekleństwa – to zbudować specjalny dom dla zagubionych dusz. Ogromny siedmiopiętrowy budynek ma szereg dziwnych cech, takich jak zbyt długie korytarze, schody, prowadzące na sufit i drzwi, otwierane bezpośrednio do ściany.

3. Schronisko dla chorych psychicznie Trans-Allegheny, Weston, w stanie Wirginia Zachodnia.

Schronisko
Schronisko 2

Szpital psychiatryczny Trans-Allegheny znajduje się w eksploatacji od ponad 100 lat, od 1864 do 1994 roku. To było straszne brudne miejsce, gdzie trudnych pacjentów zazwyczaj trzymano w klatkach. Nic dziwnego, że w tym domu, wypełnionym cierpieniem, odwiedzający często słyszą dziwne dźwięki i głosy. Za niewielką sumę 100$ też możesz cieszyć się zjawiskami paranormalnymi słynnej lecznicy.

4. Cmentarz "Gaj kawalera", na przedmieściach Chicago w stanie Illinois.

Cmentarz
Cmentarz 2

Na opuszczonym cmentarzu uporządkowane są tylko 82 dzielnicy, z których niektóre pozostają niezajęte. Już od ponad 100 lat to miejsce cieszy się zła sławą. Świadkowie opowiadają o duchach, dziwnych domach, przezroczystej postaci mnicha i tajemniczej białej damie.

5. Dom zabitych w Vilisku, w Stanie Iowa.

Dom zabitych w Vilisku
Dom zabitych w Vilisku 2

Rano 10 czerwca 1912 roku rodzina Moore w pełnym składzie (dwoje rodziców i czworo dzieci), a także ich goście byli znalezieni zabici młotkiem na śmierć. Mimo, że kilku podejrzanych zostali nazwani i skazani, sprawa wciąż jest nierozwiązana.

6. Grób nieznajomej, Alexandria, Virginia.

Grób nieznajomej
Grób nieznajomej 2

W 1816 roku 23-letnia kobieta zmarła na tyfus i została pochowana przez swojego męża. Para przybyła do Aleksandrii kilka miesięcy przed śmiercią kobiety. Po zejściu na brzeg młoda kobieta od razu założyła grubą zasłonę. Kiedy stało się jasne, że choroba jest nieuleczalna, mąż zebrał w pokoju lekarza, pielęgniarkę i właściciela hotelu i poprosił ich, aby dali przysięgę o zachowaniu tajemnicy tożsamości młodej kobiety. Wszyscy ludzie, którzy złożyli przysięgę, zabrali tajemnicę nieznajomej do grobu. Do tej pory nikt nie wie, kim była ta kobieta.

7. Muzeum Śmierci, Los Angeles, Kalifornia.

Muzeum Śmierci
Muzeum Śmierci 2

Muzeum Śmierci, założony w 1995 roku – nie jest widokiem dla osób o słabym sercu. Wśród najbardziej znanych eksponatów – największa na świecie kolekcja zdjęć seryjnych morderstw, odrąbana głowa człowieka o przydomku Niebieska Broda, prawdziwe trumny i stare narzędzia do autopsji.

8. Hotel Stanley, Estes Park, Colorado.

Hotel Stanley
Hotel Stanley 2

Hotel, uwieczniony przez Stephena Kinga w książce "Blask", został zbudowany w 1909 roku. To miejsce cieszy się złą sławą, i nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ hotel Stanley przypadł do gustu duchom. Goście i personel stale świadczą o przerażających nieziemskich dźwiękach, starej muzyce, która brzmi w dawnej sali balowej, i dziecięcych wrzaskach. Sam Stephen King widział w Stanley jednego małego ducha.

9. Cmentarz St. Louis, Nowy Orlean, Luizjana.

Nowy Orlean
Nowy Orlean 2

St. Louis składa się z trzech starych katolickich cmentarzy. Pochowano tu wielu znanych ludzi, ale nikt z nich nie inspiruje bardziej niż luizjańska królowa voodoo Marie Lavaux. Mówią, aby obudzić czarownicę ze snu, należy trzy razy zapukać do jej mogiły. Następnie należy kredą napisać na nagrobku słowo "całuje" i jeszcze trzy razy zapukać do grobu. Wtedy królowa voodoo spełni wszelkie twoje życzenia — jeśli, oczywiście, zostawić jej godną ofiarę.

10. Droga Clinton, West Milford, w stanie New Jersey.

Droga Clinton
Droga Clinton 2

Clinton – to najbardziej tajemnicza droga w USA. Kierowcy często donoszą o dziwnie ubranych podróżnikach, duchach i fantomowych ciężarówkach, które ścigają prawdziwe samochody. Należy zwrócić szczególną uwagę, przejeżdżając przez most. Mieszkańcy twierdzą, że pod nim mieszka duch małego chłopca, który na pewno będzie starał się zaciągnąć w wodę i uspokoić na wieki.

11. Sanatorium Waverley Hills, Louisville, w stanie Kentucky.

Sanatorium Waverley Hills
Sanatorium Waverley Hills 2

Sanatorium, przeznaczony dla chorych na gruźlicę, został otwarty w 1910 roku. Epidemia choroby przyspieszyła budowę i lecznica została funkcjonować w bardzo krótkim terminie. Ale po wynalezieniu ryfampicyny już nie było konieczności w sanatorium i placówka została zamknięta в1962 roku. Starsi mieszkańcy twierdzą, że za czas funkcjonowania zginęło tu ponad 63 tys. osób. Ale, sądząc po danych statystycznych, liczba ta wynosi 8212 osób. Dzięki swojej złej sławie, Waverley Hills jest jednym z najbardziej popularnych miejsc turystycznych – ogromną popularnością wśród turystów cieszą się nawet pojedyncze wycieczki z noclegiem.

12. Posiadłość Lempów, St. Louis, Missouri.

Posiadłość Lempów
Posiadłość Lempów 2

Wilhelm Lemp zarobił na słynnym napoju fortunę, stając się prawdziwym baronem piwa. Ale jego ukochany syn Friedrich w 1901 roku zmarł w zupełnie tajemniczy sposób, a trzy lata później zastrzelił się sam William. Zakaz produkcji i dystrybucji napojów alkoholowych doprowadził do bankructwa Lempów, i browar został sprzedany na aukcji, po czym spadkobierca się zastrzelił. Mieszkający oddzielnie od rodziny Charles, przeniósł się w przeklętą posiadłość, ale żył tam bardzo długo. Kilka lat później on też się zastrzelił, wcześniej zabijając psa. Teraz w rezydencji znajduje się działająca restauracja, hotel i bar, prawda, z powodu duchów u właścicieli stale pojawiają się problemy ze poszukiwaniem pracowników.

13. Dom Lizzie Borden, Fall River, Massachusetts.

Dom Lizzie Borden
Dom Lizzie Borden 2

W 1892 r. ojciec i macocha Lizzie byli zabici siekierą. Ale, pomimo to, że społeczeństwo uznało za winną w popełniniu potwornej zbrodni Lizzie, sprawa pozostaje nierozwiązana, a dziewczyna była usprawiedliwiona. Ale po procesie Lizzie pozostała dla wszystkich zabójcą ojca. W dzisiejszych czasach w domu Lizzie Borden dostępny jest tani prywatny hotel.

14. Latarnia morska miasta St. Augustine na Florydzie.

Latarnia morska
Latarnia morska 2

Latarnia morska, zbudowana w 1874, cieszy się złą sławą. Goście opowiadają o stałej paranormalnej aktywności latarni. Zazwyczaj ludzie widzą dwóch młodych dziewcząt w starej szacie, stojących na mostku latarni. To córki człowieka, który był kierownikiem budowy latarni morskiej w 1870 roku. Obie dziewczyny utonęły w wyniku wypadku, do którego doszło na placu budowy. Chętni mogą zobaczyć tajemnicze dziewczyny, nabywszy specjalny tour "Ciemna strona księżyca", który zakłada paranormalne badanie wszystkich pomieszczeń latarni.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty