14 prostych rekordów Guinnessa, które z łatwością można pobić

Chcesz, aby twoje nazwisko znalazło się w Księdze Rekordów Guinnessa? Możesz z łatwością to zrobić, pobijając najprostsze rekordy z Księgi Rekordów Guinnessa.

W Księdze Rekordów Guinnessa znajdziesz mnóstwo różnych rekordów: na przykład jest w niej imię człowieka, który zna najwięcej języków obcych albo nazwisko osoby, która stworzyła na prawdę coś unikalnego. Również znajdziesz tam często dziwne, a czasami absurdalne rekordy, które możesz spróbować pobić.

1. Dziwne pompki

sport

Jeśli jesteś w dobrej kondycji fizycznej, może spróbować pobić rekord z ilości wykonanych pompek z klaskaniem w ciągu minuty. Podczas wykonywania pompek nie możesz zginać kolan. Ustanowiony rekord – to 77 pompek.

2. Jedzenie galaretki pałeczkami

smacznie

Potrafisz doskonale posługiwać się pałeczkami chińskimi? Wtedy możesz spróbować pobić rekord, ustanowiony przez mieszkańca Niemiec – w ciągu minuty zjadł 716 g galaretki, posługując się jedynie pałeczkami, trzymając je tylko jedną ręką.

3. Lemoniada w lodówce

lodówka

Mieszkaniec Włoch Silvio ustanowił rekord z szybkiego układania puszek z lemoniadą w lodówce. Trzeba ułożyć 24 puszki w lodówce w najkrótszym czasie, ale zrobić to w taki sposób, aby lodówka się zamykała. Aktualny rekord – to 5.78 sekund.

4. Jedzenie krakersów

ciastka

Rekordy spożywcze są jednymi z najpopularniejszych. Na przykład można spróbować pobić rekord z jedzenia krakersów. W ciągu minuty należy zjeść jak największą ilość krakersów, nie popijając je wodą. Kiedy zjesz jeden krakers, musisz pokazać, że w jamie ustnej nic nie masz, dopiero po tym, możesz wziąć następnego krakersa. Ustanowiony rekord – to 10 krakersów.

5. Płyty kompaktowe

dysk

Zadanie polega na ułożeniu na palcu jak największej ilości płyt kompaktowych. Aktualny rekord – 247 płyt kompaktowych.

6. Piłki tenisowe

tenis

Bardzo prosty rekord, do pobicia którego będziesz potrzebował piłek tenisowych. W ciągu pięciu sekund powinieneś włożyć do ręki jak największą ilość piłek. Ustanowiony rekord: 26 sztuk.

7. Picie wody

woda

Rekord polega na wypiciu 0,5 litra wody w jak najszybszym czasie, przy czym nie powinna spaść ani kropla wody. Rekord ustanowił Brytyjczyk, który w ciągu 1.75 sekund wypił 0,5 litra wody.

8. Karteczki samoprzylepne na twarzy

twarz

Rekord ustanowiła mieszkanka Stanów Zjednoczonych Taylor. W ciągu minuty przykleiła do twarzy 60 karteczek. Szerokość karteczek powinna być 73 mm, można je przyklejać jedynie na skórę, a nie na inne karteczki. Po upływie minuty karteczki powinny się utrzymywać na twarzy przynajmniej jeszcze przez 10 sekund.

9. Wieża z monet

monety

Aktualny rekord – to wieża składająca się z 69 monet, zbudowana w ciągu minuty. Możesz wykorzystać jedynie monety o grubości 3 mm. Do budowania wieży możesz używać tylko jednej ręki, drugą rękę należy trzymać za plecami. Po upływie minuty wieża powinna się utrzymać jeszcze w ciągu 5 sekund.

10. Najwięcej t-shirtów

duży

Jeśli masz w szafie dużo t-shirtów, możesz spróbować pobić rekord z największej ilości włożonych podkoszulków w ciągu minuty. T-shirty należy wkładać jeden po drugim, można wziąć do pomocy jedną osobę. Ustanowiony rekord – 31 szt.

11. Rekord na najszybsze wystukanie na klawiaturze tabletu alfabetu

litery

Hindus pobił rekord Guinnessa, wystukując na klawiaturze tabletu alfabet w 3,08 sekundy. Wystukał na klawiaturze alfabet od końca, po każdej literze stawiając spację.

12. Szybkie zakładanie poszwy na kołdrę

pościel

Pewien chłopak ustanowił rekord w najszybszym zakładaniu poszwy na kołdrę – zrobił to w 39.41 sek. Kołdra powinna być dwuosobowa, a rogi kołdry powinny znajdować się w odpowiednich rogach poszwy.

13. Wkładanie majtek

szok

Pewien chłopak ustanowił rekord na największą ilość włożonych majtek. W ciągu 30 sekund włożył 13 sztuk, wskakując do majtek, rozłożonych na stole.

14. Marshmallow

cuierki

Mieszkaniec Malty w ciągu minuty zjadł 25 sztuk tego smakołyku. Pianek nie można popijać i powinny mieć standardowy rozmiar.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty