14 rzeczy z przeszłości, które dziś są bardzo popularne

Świat nie stoi w miejscu. Rzeczy, które były popularne dziesięć lat temu, dziś są rzadko używane lub noszone. Dlatego od czasu do czasu powraca moda na rzeczy vintagowe. Wtedy rzeczy, które w ciągu wielu lat kurzyły się na strychu, znowu stają się modne i stylowe.

Dziś ogromną popularnością cieszą się vintagowe rzeczy i chodzi nie tylko o ubrania. Kilka lat temu walkmany kasetowe były raczej traktowane przez młodzież jako oldskulowy relikt, dziś natomiast wracają do naszego życia. Jakie jeszcze rzeczy z przeszłości dziś stały się mega popularne?

1. Muszka

muszka

Współczesny mężczyzna dba o swój wygląd zewnętrzny tak samo, jak kobieta. W garderobie każdego faceta jest wiele dodatków, w tym też muszka, którą zakłada się nie tylko do garnituru, ale również ubrań codziennych.

2. Rower jednobiegowy

rower

Jakiś czas temu ogromną popularnością cieszyły się rowery z 1, 3, 7, 18, 21, 27 biegami. Jednak ostatnio ludzie wolą proste rowery jednobiegowe.

3. Notes

pisak

Każdy z nas w dzieciństwie miał kilka różnych notesów, w których notowaliśmy różne korzystne informacje. Dziś stylowe notesy wracają do naszych domów, toreb i plecaków.

4. Ubrania flanelowe

kratka

Od czasu do czasu ubrania flanelowe wracają do naszych szaf. Męskie koszule w kratę podkreślają męskość, a kobiety w nich wyglądają nadzwyczaj śmiało.

5. Broda i wąsy

broda

Dziś brutalni drwale cieszą się ogromną popularnością, dlatego faceci zapuszczają brody i wąsy. Ostatnio otwarto wiele różnych barber shopów, na półkach drogeryjnych pojawiły się różne pasty, glinki i pudry do stylizacji wąsów i brody. Nawet istnieją popularne kształty brody i wąsów.

6. Prasowana herbata

herbata

Dziś młodzież coraz częściej rezygnuje z kawy na rzecz herbaty, picie której zmienia się w prawdziwą ceremonię. Najpopularniejszym gatunkiem herbaty jest Pu-erh, który ma szczególne właściwości i smak.

7. Walkman kasetowy

muzyka

Prawdziwym zaskoczeniem był powrót na półki sklepowe walkmana kasetowego. Oczywiście pojawiło się wiele współczesnych i niezwykłych modeli, więc mamy nie tylko te kolorowe pudełka, do których niegdyś wkładało się kasety.

8. Szelki

moda

Jeszcze jeden modny dodatek, który powrócił z przeszłości. Jest bardzo jaskrawym i niezwykłym uzupełnieniem każdego męskiego wizerunku. W odróżnieniu od pasków nie uciskają brzucha i wspaniale podtrzymują spodnie.

9. Polaroid

polaroid

Być może nie są zbyt praktycznie, ale bardzo klimatyczne, więc aparaty fotograficzne, umożliwiające niemal natychmiastowe wywołanie zdjęcia, dziś cieszą się ogromną popularnością. Każdemu podoba się, kiedy po kilku minutach może zobaczyć, co sfotografował.

10. Brzytwa

ostro

Oczywiście współczesne maszynki do golenia są bezpieczne i wygodne, ale faceci coraz częściej sięgają po brzytwy. Używają ich zawodowi fryzjerzy. Dzięki brzytwie masz idealnie gładką twarz i możesz zapomnieć o problemie wrastających włosów.

11. Fajki

pali

Pasjonaci fajek twierdzą, że dla nich to nie zwykłe palenie, lecz cała filozofia. Współczesny mężczyzna zna się na różnych akcesoriach do fajek, gatunkach tytoniu i sztuce palenia fajki. Są nawet kolekcjonerzy fajek.

12. Maszyna do pisania

piszy

Dziś komputery rządzą naszym światem, jednak artyści, na przykład pisarzy i poeci, wolą maszyny do pisania, ponieważ twierdzą, że one mają dusze i są ich partnerkami twórczymi.

13. Duże słuchawki

słuchawki

Coraz częściej można zobaczyć na ulicy młodzież z dużymi słuchawkami na uszach, które czasami są większe od głowy. Darują wspaniałe brzmienie, dźwięk i odizolowanie się od hałasu na dworze. Dziś w sklepach można kupić różne modele słuchawek w niesamowitych kolorach.

14. Płyty winylowe

Płyty

Dziś płyty winylowe (gramofonowe) coraz częściej stają się elementem dekoracyjnym wnętrza. Oprócz tego w sklepach można kupić gramofon, na którym odtwarza się płyty winylowe. Współczesna muzyka na tych retro nośnikach brzmi wyjątkowo.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty