14 sprytnych sposobów jak dać nowe życie starym koszulkom

Każdy z nas ma w swojej szafie stare koszulki, kupione na koncertach ulubionych zespołów. Gdy fascynacja zespołem przemija, już nie chce nam się jej wkładać. Jednak to wcale nie oznacza, że powinna wylądować w koszu na śmieci.

Masz w domu koszulkę, której nie masz już zamiaru nosić?

koszulka

Merch zazwyczaj kupujemy pod wpływem emocji od razu po koncercie, gdyż chcemy wesprzeć finansowo ulubionego wykonawcę. Tego typu koszulki i inne gadżety zespołowe zazwyczaj kosztują dość drogo, więc nie warto je wyrzucać. W niniejszym zestawieniu 14 pomysłów na stare T-shirty.

1. Zwężanie koszulki

szycie

Każdy z nas doskonale wie, że merchy zespołowe zawsze są kilka rozmiarów większe, więc jeśli chcemy nosić je na co dzień, to musimy je nieco zwęzić. Jak to najprościej zrobić? Wykorzystać inną koszulkę we właściwym rozmiarze jako szablonu. Koszulkę przykładamy do szablonu, odwróconego na lewą stronę. Zaznaczamy kredą, ile materiału chcielibyśmy się pozbyć (bo bokach, wzdłuż szwów od rękawów do końca koszulki). Odcinamy szew w odległości około 3-5 centymetrów od linii zaznaczenia. Zszywamy razem rozcięte boki i mamy nowy modny T-shirt!

2. Zrób spódnicę.

spodenka
spodenka 2

Czemu właściwie nie?

Odmierz jednakowe prostokąty z tyłu i przodu koszulki. Wytnij narysowany kształt. Przyłóż prostokąty jeden do drugiego, przymocuj szpilkami i zszyj boki spódnicy. Górę spódnicy zagnij tak, aby powstał tunel (2-2,5 cm) na gumkę i przypnij szpilkami w kilku miejscach. Następnie wciągnij do środka gumkę za pomocą agrafki i masz gotową spódnicę.

3. Modne szorty.

szorty
szorty 2

Do szycia szortów z koszulki najlepiej wykorzystać bokserki damskie jako szablonu. Złóż koszulkę na pół, zaznacz kredą z przodu i tyłu potrzebny kształt. Wytnij narysowany kształt i zszyj boki spodenek. Górę szortów zagnij tak, aby powstał tunel na gumkę i przypnij szpilkami w kilku miejscach. Następnie wciągnij do środka gumkę za pomocą agrafki. Nie zapomnij o wykończeniu brzegów ściegiem lub lamówką.

4. Zrób poduszkę.

poduszki

Wytnij z materiału dwa jednakowe prostokąty lub kwadraty – w zależności od tego, jaki ma być kształt poduszki. Przyłóż je jeden do drugiego, tak aby teraz leżały prawą stroną do siebie, a lewa strona była na zewnątrz. Zszyj wszystkie boki, oprócz jednego, przez który odwrócisz poduszkę i włożysz do środka wypełnienie. Zszyj otwór.

5. Szybki sposób na odświeżenie narzuty na łóżko.

dywan

Weź kilka starych T-shirtów. Wytnij z nich prostokąty, kwadraty, trójkąty. Naszywamy je na stary jednokolorowy koc, żeby nie było zbyt kolorowo. Do szycia najlepiej wykorzystać grube nici.

6. Długi szal.

szarf

Chyba najprostsze rozwiązanie. Odmierz jednakowe prostokąty z tyłu i przodu koszulki. Wytnij narysowany kształt. Przyłóż je jeden do drugiego, tak aby teraz leżały prawą stroną do siebie, a lewa strona była na zewnątrz, zszyj i odwróć na prawą stronę. Zrób to samo z pozostałymi T-shirtami. Później wszystko zszyj, krawędzie wykończ ściegiem prostym. Dzięki takiemu szalowi na pewno będziesz się wyróżniać z tłumu.

7. Tunika.

transformacja

Większą kilka rozmiarów koszulkę można nosić bez zwężania. Musisz jedynie nieco odmienić jej oblicze. Odetnij ściągacz przy szyi, pogłęb dekolt z przodu, wykończ krawędzie i masz modną tunikę z odkrytymi ramionami.

8. Sukienka.

suknia
suknia 2

Doskonały pomysł dla tych, kto ma zdecydowanie za DUŻĄ koszulkę. Sukienkę robimy tak samo, jak spódnicę (patrz punkt 2). Gumka jednak powinna być bardziej elastyczna.

9. Jeśli nie umiesz szyć, nie przejmuj się. Mamy dla Ciebie kilka fajnych pomysłów.

majka

Obetnij w koszulce rękawy i ściągacz przy szyi. Teraz zabieramy się do pleców, na których możesz śmiało wycinać dowolne kształty, pozostawiając dwa troki poprzeczne. Przetnij je na pół i zwiąż, dzięki czemu koszulka się zmniejszy, a na dodatek będzie wyglądać bardzo oryginalnie.

10. Wiązany T-shirt bez rękawów.

zmiany

Najpierw odetnij ściągacz przy szyi, a potem rękawy. Dół koszulki przytnij, z przodu zostaw dwa dłuższe troki. Na koniec zawiąż troki w supeł bądź kokardkę i gotowe!

11. Koszulka z frędzlami.

pomysl

Jeśli głupio jest ci wychodzić w koszulce z frędzlami na ulicę, możesz nosić ją w domu. A jeśli masz kota, to na pewno podziękuje ci za takie fajne frędzelki. Dół koszulki przytnij, z przodu zostaw dwa dłuższe troki. Z pasków powstałych z nacięć w dolnej części bluzki zrób frędzle.

12. Koszulka z odkrytymi plecami.

przerobka

Pogłęb dekolt z przodu i tyłu, obetnij rękawy w koszulce. Zostaw tylko nieduży pasek na szyi. W razie potrzeby obetnij niepotrzebny materiał na szwach i bokach, wykończ krawędzie ściegiem.

13. Naszywka na torbę.

torba

Na pewno każda z nas oprócz dużego merchu z ma w domu starą torbę. Zrób naszywkę na torbę z nadrukiem ulubionego zespołu. Wytnij kawałek materiału, na którym widnieje nazwa zespołu lub znak rozpoznawczy. Później utrwal go za pomocą gazety lub filcu i przyszyj naszywkę na torbę.

14. Obetnij rękawy w koszulce, pogłęb dekolt z przodu, zwęź koszulkę i zrób oryginalne nacięcia po bokach.

zmainy
źródło:Buzzfeed
 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty