14 tajemnic dla tych, którzy chcą przemienić się z nocnego marka w rannego ptaszka

Wstanie wcześnie rano jest prawdziwą udręką, a potem w ciągu dnia odczuwa się senność i zmęczenie. Wszystko to można zostawić w przeszłości, znając pewne tajemnice.

Ludzi można podzielić na dwie grupy: tych, dla kogo wczesne wstawanie to bułka z masłem, a tych, dla których jest to istne wezwanie. Nie chcesz już czuć się rano jak zombie, wtedy skorzystaj ze sprawdzonych nie przez jednego człowieka wskazówek do wyrabiania korzystnych nawyków.

Krok 1. Określamy cel i nie schodzimy z drogi

cel

Jeśli zdecydujesz się, trzeba działać. I nie waż się poddawać. Aby wczesne przebudzenia przestały działać drażniąco i nie były ciężarem, trzeba czasu. Za zwyczaj nawyk się wyrabia przez 20-40 dni, więc trzeba poczekać. Po tym czasie w końcu poczujesz radość z porannego przebudzenia.

Krok 2. Określmy idealny czas na sen.

sen

Aby się wyspać, człowiek musi spać mocno i odpowiednią ilość godzin. Naukowcy ustalili, że zdrowy sen trwa 8 godzin, więc samodzielnie oblicz godzinę, o której musisz zasypiać, o której wstawać. Nawiasem mówiąc, w czasie snu wytwarzany jest hormon melatonina, który jest niezbędny do regeneracji organizmu. Naukowcy odkryli, że szczyt aktywnej produkcji hormonu przypada na okres od 12 do 2 w nocy, więc w tym czasie należy spać.

Krok 3. Wyrabiamy nawyk.

Wyrabiamy nawyk

W niektórych przypadkach radykalne rozwiązania są najlepsze, ale nie w tej sytuacji. Aby wypracować zwyczaj wczesnego wstawania, lepiej robić to stopniowo. Zacznij budzić się każdego dnia na 5-10 min. przed zwykłym czasem. Dzięki temu można pozwolić organizmowi dostosować się do nowych warunków bez żadnych problemów.

Krok 4. Uczymy się zasypiać szybko według tej metody.

zasypiać szybko

Już trzeba iść spać, ale zechciałaś na kilka minut zajrzeć do komputera lub telefonu i niezauważalnie minęło kilka godzin – brzmi znajomo dla wielu ludzi. Takich nawyków należy się pozbyć, ponieważ one podrażniają układ nerwowy, uniemożliwiając szybkie zaśnięcie. Jest prosty sekret, jak zwabić Morfeusza. Trzeba wieczorem położyć się na 10-15 min. w łóżku, zamknąć oczy i zrelaksować się. Po tym zajmij się swoimi sprawami, a wkrótce chęć snu pojawi się sama z siebie.

Krok 5. Pijemy ciepłe mleko i bierzemy prysznic kontrastowy.

mleko

Zmęczyłeś się liczeniem owiec, ale i tak nie zasnąłeś szybko, wtedy można skorzystać z metod, których skuteczność potwierdza ogromna liczba ludzi. Nasze babcie piły ciepłe mleko, dodając do niego miód. Wielu pomaga się zrelaksować i przygotować się do snu prysznic kontrastowy, a kończyć go trzeba oblewaniem ciepłą wodą.

Krok 6. Rezygnujemy z jedzenia przed snem.

jedzenie

Odmowa jedzenia za kilku godzin przed snem korzystna jest nie tylko dla pięknej figury, ale i dla zdrowego snu. Po obfitej kolacji organizm będzie jeszcze długo trawić, więc normalnie nie zaśniesz.

Krok 7. Usuwamy wszystkie źródła światła.

śpi

Naukowcy udowodnili, że wszelkie źródła światła działają drażniąco na organizm, co nie pozwala w pełni zrelaksować się i szybko zasnąć. Dotyczy to, na przykład, lampek komputerowych, ulicznych latarni li tak dalej. Można kupić specjalną nakładkę na oczy. Jeśli poszłaś spać, nie trzeba zaglądać do telefonu.

Krok 8. Wybieramy odpowiednie miejsce na budzik.

budzik

Błąd wielu osób polega na tym, że one umieszczają budzik obok siebie, aby móc szybko go wyłączyć, po prostu podnosząc dłoń. Scenariusz w takim przypadku będzie mniej więcej taki: budzisz się, wyłączasz budzik i postanawiasz jeszcze na 5 min. po prostu położyć się i w końcu przesypiasz. Dobra rada – połóż budzik z dala, aby trzeba było wstać i zrobić choć kilka kroków, a następnie wybierz jakąś brzydką muzykę. Obok budzika umieść szklankę wody, którą trzeba wypić, aby "uruchomić" organizm.

Krok 9. Budzimy się pod dźwięk telefonu.

telefon

Jeśli na budzik nie ma nadziei, a zaspać niewolno, to poproś innego człowieka, który w 100% budzi się wcześnie, aby zadzwonił i porozmawiał z tobą. Według statystyk, rozmowa szybko stawia na nogi wielu ludzi.

Krok 10. Znajdujemy cel wczesnego przebudzenia.

rano

Dla człowieka duże znaczenie ma motywacja, dlatego ważne jest, aby zrozumieć, a lepiej napisać, dlaczego trzeba wcześnie wstać. Na przykład, w ciągu dwóch lub trzech dodatkowych godzin, które uzyskałeś, można wykonać jakieś domowe sprawy, doprowadzić siebie do porządku, zrobić piękny makijaż i fryzurę i tak dalej. Można włączyć do listy rzeczy, na które ciągle brakuje czasu. Mając pożyteczny i pożądany cel, wstać z łóżka wcześniej niż zwykle, będzie o wiele łatwiej.

Krok 11. Zapewniamy komfort.

śniadanie

Istnieje kilka prostych sposobów, mających na celu stworzenie idealnych warunków do tego, aby szybciej się ocknąć ze snu. W sypialni nie powinno być zbyt gorąco lub zimno (w zimie umieść obok łóżka ciepły szlafrok, aby włożyć go tuż po przebudzeniu). Wieczorem przygotuj produkty do szybkiego śniadania i przygotowania aromatycznej kawy lub herbaty. Zadbaj o to, aby nie biegać rano, zbierając potrzebne rzeczy do przyszłych spraw i ubrania.

Krok 12. Gimnastykujemy – raz, dwa.

trening

Wielu zapomnieli o korzyściach płynących z porannych treningów, które usuwają senność i pomagają się rozweselić. Wykonaj kilka prostych ruchów, a różnica będzie odczuwalna.

Krok 13. Wstajemy z łóżka, tańcząc.

taniec

Zrób dla siebie playlistę z ekscytujących i wesołych utworów, które zmuszają do poruszania się i śpiewania. Włącz głośniej muzykę (żeby nie obudzić sąsiadów, można użyć słuchawek), wtedy i obudzić się będzie łatwiej.

Krok 14. Śpimy, śpimy, śpimy... dniem

praca

W pierwszym okresie wczesnego przebudzenia będziesz często odczuwać senność w ciągu dnia, dlatego w miarę możliwości zaleca się przynajmniej godzinę przeznaczyć na to, aby uciąć sobie drzemkę. Dzięki temu można można się orzeźwić i poczuć się lepiej.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty