15 dziwnych rzeczy, które czekają na turystów w USA

Turystom podróżującym do USA, warto być przygotowanym do tego, że w tym kraju dosłownie na każdym rogu czeka na nich "szok kulturowy"! Dotyczy to zarówno codziennych spraw, jak i tradycji jedzenia.

Niedaremnie się mówi, że "Inne kraje – inne obyczaje"! Właściwie, właśnie z powodu różnic kulturowych i osobliwości wyruszamy w podróż, prawda? A wyjazd do USA jest w stanie dać turyście niezapomniane wrażenia. Po powrocie do domu, jeszcze długo będą wspominali niesamowite szczegóły życia Amerykanów, i dzielić się swoimi wrażeniami z bliskimi. A jako dowód, pokażą niezwykłe zdjęcia, na przykład takie…

1. Amerykanie w cateringu zawsze podają wodę z lodem. I nie ważne, jaka jest za oknem pogoda – zimno czy gorąco. W twoim kieliszku lodu będzie więcej, niż samej wody!

woda

2. Stany Zjednoczone to kraj, w którym we wszystkich urzędach i instytucjach na pełną moc pracują klimatyzatory.

wiatr

3. Cudzoziemców dziwią rozmiary porcji w amerykańskich restauracjach. Są naprawdę olbrzymie!

burger

4. Kelnerzy ani na chwilę nie pozostawiają gości, ciągle pytają, czy wszystko jest w porządku, czy potrzebują pomocy i czy podoba im się zamówiony posiłek.

piwo

5. Owoce amerykańskiego przemysłu motoryzacyjnego — ogromne! Zwłaszcza w porównaniu z europejskimi samochodami. Najwyraźniej i autostrady w USA są bardzo szerokie.

auto

6. W sklepach można kupić wino lokalnej produkcji, rozlane w 3-ech, a nawet 6-cio litrowe butelki.

wino

7. Gdy płacisz w sklepie kartą kredytową, nie wymaga się podania kodu PIN. Wszystko, co musisz zrobić – to złożyć podpis na paragonie.

karta

8. W amerykańskich aptekach można kupić wszystko: od kanapek do piwa i papierosów!

sklep

9. Obcy ludzie zawsze uśmiechają się do siebie.

ludzie

10. Na ulicach często można spotkać ludzi w dresach.

ubranie

11. Amerykanie mogą przyjść do supermarketu w bieliźnie lub piżamie. Nie muszą ubierać się przed udaniem się do sklepu spożywczego.

piżamy

12. Przerwy reklamowe w telewizji są bardzo długie.

tv

13. Na każdym kroku można spotkać amerykańskie flagi.

flaga

14. Cudzoziemcy nie mogą zrozumieć, dlaczego Amerykanie piją kawę w ruchu, a nawet ogromne porcje.

kawa

15. W kabinie prysznicowej nie można regulować wysokości i kąta padania strumienia, ponieważ słuchawka jest przykręcana bezpośrednio do ściany lub sufitu.

przysznic
 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty