15 faktów z życia Salmy Hayek

Zjawiskowa uroda, pociągająca figura, gorący temperament, charyzma – to aktorka Salma Hayek. W niniejszym zestawieniu kilka ciekawostek z życia boskiej meksykańskiej aktorki.

Salma Hayek dnia 2 września skończyła 52 lata. Aktorka jest nie tylko piękną, ale również inteligentną kobietą i utalentowaną aktorką. Mamy dla Ciebie kilka faktów z życia zjawiskowej Salmy Hayek.

1. Piękne imię

Salma Hayek

Aktorka ma bardzo piękne imię Salma, które wywodzi się z języka arabskiego i oznacza pokój albo bezpieczeństwo.

2. Buntowniczka

Salma Hayek młoda

Salma Hayek pochodzi z bogatej rodziny, więc w wieku 12 lat podjęła naukę w szkole katolickiej w Luizjanie, z której później została wydalona, ze względu na niestosowne zachowanie.

3. Pierwsza rola

Salma

Jej pierwszą rolą na ekranie była rola Teresy w telenoweli "Teresa", która przyniosła jej w wieku 23 lat status meksykańskiej top gwiazdy.

4. Wyjazd do Stanów Zjednoczonych

Hayek

Salma Hayek w 1991 roku wyjechała do USA, aby uczęszczać na zajęcia do szkoły aktorskiej. Młoda aktorka słabo znała język angielski. W jej kraju ojczystym krążyły pogłoski, że była kochanką prezydenta Meksyku, więc musiała uciekać do USA przed pierwszą damą.

5. Utrata włosów

Salma Hayek aktorka

Kiedy Salma była nastolatką, babcia obcięła jej włosy, chcąc w taki sposób uchronić piękną wnuczkę przed amantami.

6. Długooczekiwana popularność

Salma Hayek film

Zaistniała w Stanach Zjednoczonych dzięki roli w filmie "Desperado" w reżyserii Roberta Rodrigueza. Aktorka zagrała jeszcze w ośmiu filmach tego reżysera. Salma Hayek jest matką chrzestną dzieci Rodrigueza.

7. Życiowa rola

frida

Życiowa rola Salmy Hayek to Frida. Aktorka, przygotowując się do zagrania meksykańskiej malarki Fridy Kahlo, musiała golić włoski nad górną wargą, aby zaczęły rosnąć jej wąsy, poddała się przeszczepowi brwi, aby mieć monobrew. Również musiała podpiłować obcasy, ponieważ malarka od dzieciństwa kulała, więc ona też musiała utykać.

8. Rola striptizerki

Salma Hayek wow

Aktorka dwa razy zagrała striptizerkę: w filmie "Od zmierzchu do świtu" i "Dogma". Rola w pierwszym filmie dotychczas uważana jest za rolę kultową.

9. Życie prywatne

życie

Aktorka w 2009 roku wzięła ślub cywilny z Francois-Henri Pinault, który jest właścicielem takich marek jak Gucci i Yves Saint Laurent. Dwa lata wcześniej przyszła na świat ich córka Valentina.

10. Karmiła piersią inne dziecko

rodzina

Salma Hayek, przebywając w ogarniętym wojną Sierra Leone, karmiła piersią dziecko afrykańskie, bo jego matka nie miała mleka.

11. Najlepsza przyjaciółka

przyjaciele

Wielu fanów aktorki uważa, że Penélope Cruz jest jej rywalką, ale prawda jest całkiem inna. Kobiety od wielu lat się przyjaźnią.

12. Wspaniała piosenkarka

aktorka

Mało kto wie, że Salma Hayek jest nie tylko utalentowaną aktorką, ale również piosenkarką. Gwiazda udziela się na ścieżkach dźwiękowych do filmów, w których gra.

13. Hobby

hobby

Salma Hayek kolekcjonuje obrazy.

14. Miłośniczka psów

pies

Aktorka ma 12 pupili. Pieszczochy pomagają swoim szczekaniem Salmie Hayek dobierać kreacje na różne okazje. Jeśli stylizacja im nie przypada do gustu, zaczynają głośno szczekać.

15. Reżyserka i producentka filmowa

Salma Hayek twarz

Salma Hayek jest nie tylko bardzo utalentowaną aktorką, ale również reżyserką i producentką filmową. Była między innymi producentem wykonawczym serialu "Brzydula Betty".

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty