15 filmów grozy, bez których Halloween będzie niepełny

Horrory to te filmy, w których zamykamy oczy podczas najbardziej przerażających scen, a dłonie pokrywają się zimnym potem. W nich jest i szaleństwo, i mistycyzm, i nasze własne fobie. Ich strasznie oglądać do końca, ale i wyłączyć się boisz.

W przeddzień Dnia Wszystkich Świętych zebraliśmy kolekcję najbardziej przerażających filmów dla miłośników łaskotania nerwów.

Sinister / Sinister

Sinister

"Sinister" — to jeden z najbardziej przerażających filmów ostatnich lat, i na tym można byłoby zakończyć ten przegląd. Tu nie płyną rzeki krwi, a wiele scen i w ogóle trzeba domyślać się widzowi. Łącznie wszystkie te elementy mozaiki gwarantowanie składają się na świetny horror, który nie będziesz wstydzić się obejrzeć jeszcze raz.

Omen/ The Omen

Omen

Ten ładny z pozoru chłopiec urodził się o 6 godzinie, 6-go dnia, 6-go miesiąca. Wynikiem tej cyfrowej symboliki stał się syn Szatana, który pojawił się na świecie w postaci ludzkiej. Mroczny, magiczny i realistyczny — to najbardziej właściwe słowa, które przychodzą na myśl przy opisie tego filmu.

1408

1408

Pokój 1408 — miejsce, gdzie strach ma materialną powłokę, a główny bohater bezskutecznie próbuje rozwiązać główny problem – jak wydostać się z tego piekła. Podczas oglądania tego filmu chcąc nie chcąc zaczynasz wierzyć w rzeczywistość wszystkiego co się dzieje, a fabuła kryje w sobie wiele niespodzianek.

Naznaczony / Insidious

Naznaczony

Film "Naznaczony" przypomina widzom, co to znaczy naprawdę się bać. Po obejrzeniu tego filmu nie będziesz się bać "rozczłonkowania", będziesz drętwieć z przerażenia dlatego, że nie wiesz co znajduje się za "zamkniętymi drzwiami".

Coś / The Thing

Coś

Naukowcy z amerykańskiej bazy badawczej są przerażeni. Odcięci od całego świata, podjęli brutalną walkę z obcą istotą, która obudziła się po tysiącletnim śnie w lodzie. Świetny film dla miłośników atmosfery grozy.

Silent Hill / Silent Hill

Silent Hill

Młoda mama z córką wyrusza do miasta Silent Hill, którego nazwę dziewczynka ciągle powtarza kiedy śpi. Później odkrywa, że miasto zamieszkują przeklęte stworzenia, a gdy je ogarnia ciemność, stają się jeszcze bardziej złowieszcze.

Lustra / Mirrors

Lustra

Co może być gorsze niż nagłe pojawienie się złych sił w odbiciu? Film "Lustra" jest właśnie o tym. Jego główny bohater jest zwykłym policjantem, który próbuje uratować rodzinę przed niewyjaśnionymi złymi siłami. Film polecamy wszystkim, którzy lubią niespodziewane zwroty i drastyczne chwile.

Klątwa / The Grudge

Klątwa

Jeśli obejrzałeś wszystkie horrory, ale jeszcze nie dotarłeś do "Klątwy", to jest okazja do nadrobienia zaległości. Można nawet wziąć się za tę sprawę w dzień, siedząc na kanapie z koleżanką. Jedno jest pewne – mrożący krew w żyłach horror i tak będzie przebijać się przez ekran telewizora.

Paranormal Activity / Paranormal Activity

Paranormal

To właśnie ten film, po którego oglądaniu twoi znajomi dzwonią w nocy i mówią, że nie mogą zasnąć. Fabuła jest prosta: młoda para mieszka w domu ze złą siłą, której istnienie stara się uchwycić kamerą. I jej się to udaje. Sami są sobie winni. A najlepiej oglądać ten film samemu.

Amityville / The Amityville Horror

Amityville

W przeciwieństwie do większości wymyślonych przez reżyserów historii, "Horror Amityville" oparty jest na prawdziwych wydarzeniach. Młoda para osiedla się w domu wierząc, że spełniło się wreszcie jej marzenie, jednak wspólnemu szczęściu grozi demoniczna siła, która może zniszczyć wszystko.

Klucz do koszmaru / The Skeleton Key

Klucz do koszmaru

Młoda pielęgniarka podejmuje się opieki nad schorowanym właścicielem opuszczonej plantacji. Pani domu daje jej klucz, który otwiera wszystkie pomieszczenia. Jednak nie wszystko jest takie proste, bo w domu znajdują się jedne drzwi, w które wchodzić nie warto było. Najgorsze w całym filmie – to finał.

Głosy / White Noise

Głosy

Po śmierci żony główny bohater Jonathan Rivers postanawia rozpocząć nowe życie. Przeprowadza się do nowego domu i przestaje komunikować się z przyjaciółmi. Wkrótce jego znajduje człowiek, który twierdzi, że słyszy głos jego byłej ukochanej.

Blair Witch Project / The The Blair Witch Project

Blair Witch Project

Główny film horroru prosto z lat 90-tych. To od niego poszły wszelkiego rodzaju "Zjawiska paranormalne" i inne. Wtedy, w 1999 roku, "Blair Witch project" wydawał się bardziej przerażliwym niż zbliżająca się apokalipsa i był po prostu prawdziwym koszmarem w porównaniu ze zwykłymi filmami.

Inni / The Others

Inni

Młoda dziewczyna Grace i dwoje jej dzieci mieszkają w dużym, zabytkowym budynku. Chłopaki mają rzadką chorobę: oni nie mogą znieść światła dziennego, dlatego cały dom stale otoczony jest ciemnością. W filmie nie ma żadnych krwawych scen – jest tylko niepewność tego, co się stanie w następnej chwili, a to przeraża o wiele bardziej.

Halloween / Halloween

Halloween

Nasz artykuł byłby niepełny, gdyby nie było tu tytułowego filmu "Halloween". Jest to z pewnością doskonały przykład klasycznego horroru. Morderstwa dzieją się w ciszy, ofiary nie krzyczą na całą okolicę. I oczywiście jest barwny bohater, który symbolizuje zło w czystej postaci. Oglądać! Niewątpliwie na świecie istnieją inne straszne filmy. Prosimy podzielić się nimi w komentarzach. Zróbmy ten Halloween najbardziej przerażającym.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty