14 filmów z przytulnym zimowym humorem

Są filmy dla długich myśli, marzycielskie obrazy, czy filmy, dzięki którym staje się bardzo przytulnie i ciepło. Przecież właśnie tego chce się długimi, zimowymi wieczorami.
15 filmów z przytulnym zimowym humorem

Wybraliśmy dla was 15 filmów, które stworzą zimowy humor i odczucie, że magia jest całkiem blisko.

Małe kobietki

Little Women
15 filmów z przytulnym zimowym humorem 1

Porywający film o wartościach rodzinnych, wzajemnej pomocy i miłości. Film opowiada o dorośleniu sióstr March, które mieszkają w mieście Concord, w stanie Massachusetts, w czasie wojny domowej, o ich pierwszej miłości, nadziejach i rozczarowaniach, o kształtowaniu ich życiowej pozycji i początku samodzielnego życia. Cały film jest przesiąknięty miłością sióstr do siebie.

Dzień świstaka

Groundhog Day
15 filmów z przytulnym zimowym humorem 2

Każdego roku w dniu 2 lutego w niewielkim amerykańskim miasteczku Punxsutawney odbywa się święto "Dzień świstaka". W tym dniu ludzie budzą od snu zimowego świstaka na imię Phil i przewidują po jego zachowaniu pogodę. I co roku na to święto jest wymuszony przyjeżdżać cyniczny anchorman pogody Phil Connors, który do śmierci jest zmęczony swoją pracą. Pewnego dnia, odwiedziwszy po raz kolejny festiwal świstaka i przenocowawszy w hotelu, Fil znów budzi się drugiego lutego o szóstej rano i okazuje się w pętli czasu, z której nie ma wyjścia – 3 lutego po prostu nie zapada.

Niesforna Zuzia

Curly Sue
15 filmów z przytulnym zimowym humorem 3

Bill Dancer razem z dziewięcioletnią dziewczynką Niesforną Zuzią idą na różne afery, żeby wydobyć pieniędzy na odzież i żywienie. Jedno z takich dzieł przyprowadza ich do domu prawnika Grey Ellison, która niespodziewanie przejmuje się miłością do Zuzi i decyduje się na podjęcie działań o wychowaniu dziecka.

Cud na 34. ulicy

Miracle on 34th Street
15 filmów z przytulnym zimowym humorem 4

Wszystkie dzieci szczerze wierzą w magię i z radosnym zamieraniem czekają najbardziej magicznego święta w roku. Ale sześcioletnia Susan, mama której otworzyła sekret, nie wierzy, że św. Mikołaj istnieje. I chociaż dziewczynka razem z innymi chłopakami napisała swój spis prezentów, ona nie liczy otrzymać to, czego tak mocno życzy: nowy dom, ojca i brata. Ale cuda jednak muszą zdarzać się! Po spotkaniu z Mikołajem Susan zaczyna szczerze wierzyć, że testamentowe marzenia obowiązkowo muszą spełnić się...

Hook

15 filmów z przytulnym zimowym humorem 5

Piotruś Pan urósł, ma 40 lat, inne imię, rodzinę i odpowiedzialną pracę. On całkiem zapomniał, że kiedyś umiał latać... Ale stary wróg, kapitan z ostrym stalowym hakiem w zamian ręki, znów rzuca wezwanie Panu, ukradłszy jego dzieci. Piotruś wyrusza w ślad za nim do magicznego kraju. Jednak, aby zwyciężyć, zdarzy się mu wspomnieć czym są cuda i nauczyć się latać.

Złoty kompas

The Golden Compass
15 filmów z przytulnym zimowym humorem 6

Film opowiada o przygodach niezwykłej dziewczynki Lyra Belacqua w świecie, gdzie wiedźmy rządzą niebem Północy, gdzie białe niedźwiedzi – najbardziej odważni wojownicy, i gdzie każdy człowiek ma swojego osobistego "dajmona" – zwierzę towarzyszące człowieku przez całe jego życie, i gdzie nauka, teologia i magia są ściśle ze sobą powiązane.

Piramida strachu

Young Sherlock Holmes
15 filmów z przytulnym zimowym humorem 7

Młody John Watson przyjeżdża do londyńskiej uczelni, gdzie poznaje Sherlocka Holmesa. Razem im należy rozpętać swoje pierwsze, ale bardzo niebezpieczne i tajemnicze dzieło.

Zakochany bez pamięci

Eternal Sunshine of the Spotless Mind
15 filmów z przytulnym zimowym humorem 8

Miłość, która nieumyślnie przyjdzie, zburzy były świat i zmusi być lepiej. Film, który otrzymał Oskar w 2005 roku za najlepszy oryginalny scenariusz. Nie można go zapomnieć. I tak oczywiście, działanie odbywa się zimą.

8 kobiet

8 femmes
15 filmów z przytulnym zimowym humorem 9

Zaniesiona śniegiem Francuska głąb. W majątku zbiera się rodzina dla spotkania Bożego Narodzenia. Ale święta nie będzie przez morderstwo, które odbyło się. 8 kobiet, bliskich gospodarzowi domu, zaczynają śledztwo. Każda z nich jest pod podejrzeniem, ponieważ każda ma swój motyw. Dzień śledztwa odkrywa wiele tajemnic rodzinnych, które tak rzetelnie były ukryte.

Wszystko na Boże Narodzenie

All I Want For Christmas
15 filmów z przytulnym zimowym humorem 10

Nowy Jork. Ethan i jego młodsza siostra Hallie starają się znów połączyć swoich rozwiedzionych rodziców, Katherine i Michael O'Fellon. Mimo wszystkich trudności, co prawda, za pomocą św. Mikołaja, im wszystko udaje się. Przecież w Boże Narodzenie marzenia obowiązkowo spełniają się...

Za jakie grzechy

New in Town
15 filmów z przytulnym zimowym humorem 11

Karierowiczka Lucy Hill cieszy się luksusowym życiem w gorącym Miami. Niespodziewanie wysyłają ją do służbowej podróży do zimnej Minnesoty, gdzie ona będzie musiała dostosować się nie tylko do surowego klimatu, ale i do miejscowych trybów. Żeby wykonać zadanie, Lucy należy znaleźć wspólny język z mieszkańcami, którzy nie zamierzają robić dla niej ciepłego powitania.

Uroki życia

How About You...
15 filmów z przytulnym zimowym humorem 12

Menedżer pensjonatu dla starszych poprosiła swoją młodszą siostrę zastąpić ją na Boże Narodzenie. To przecież nie jest trudne – w pensjonacie było tylko czterech gości. Jednak nikt nawet nie domyślał się, czym to może odwrócić się! Przecież ta czwórka jest zdolna do takiego ...

Chłopak na święta

A Boyfriend for Christmas
15 filmów z przytulnym zimowym humorem 13

W duszy każdego człowieka żyje marzenie o prawdziwej miłości. Dziewczyna ma imię Holly Grant – nie jest wyjątkiem. Bez kochanego człowieka do bożonarodzeniowego wieczoru jej życie jest pozbawione głównego, i tylko dziwo może skorygować sytuację.

Królowa Śniegu

Snow Queen
15 filmów z przytulnym zimowym humorem 14

Dziewczyna Gerda i jej ojciec mają niewielki hotel, który oni nazywają domem. Dla samotnej Gerdy jedyną radością jest przyjaźń z chłopakiem o imieniu Kaj. Ale pewnego razu w nocy do hotelu przyjeżdża tajemniczy gość ubrany w futra i brylanty, a rankiem ona znika razem z Kajem. Wtedy Gerda wyrusza na poszukiwania ukochanego. Pełna niespodzianek, strasznych niebezpieczeństw i niewiarogodnych przygód droga, ostatecznie przyprowadza Gerdę do pałacu Królowej Śniegu.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty