15 miejsc, których Google Maps nie chce nam pokazać

Google Maps często pomaga nam w znalezieniu drogi do domu. Jednak są pewne tajemnice popularnych map.

Google Maps ratuje często podczas wycieczek, a gdy się zgubimy, pokazuje drogę do celu. Niestety jest kilka miejsc, które Google ukrywa przed nami i za nic w świecie nie chce ich ujawnić. Gdzie znajdują się te miejsca?

1. Rozmazana świątynia muzułmańska

Rozmazana świątynia muzułmańska

Świątynia muzułmańska – to miejsce, z którego wymazano wszystkie elementy. Podobno na prośbę Muzułmanów. Chociaż niektórzy uważają, że to swoisty chwyt komercyjny, aby na świątynie patrzono nie z monitora, lecz na własne oczy.

2. Ukryte miejsca w Holandii

nato

Niektóre obszary holenderskie zostały ukryte. Część osób uważa, że na tym terenie przechowywane są bomby atomowe. Niektórzy twierdzą, że właśnie w tym miejscu znajduje się cos, co potwierdza istnienie UFO.

3. Korea Północna

Korea Północna

Korea Północna to spory kraj, ale dla Google Maps nie istnieje. Jest kontur i kiepskiej jakości zdjęcia satelitarne. Jeśli marzy nam się jednak przygoda w postaci wycieczki do tego państwa, Google Maps nie pomoże znaleźć ani miast, ani ulic, ani żadnych obiektów znajdujących się na terytorium kraju.

4. Tajemnica Himalajów

Tajemnica Himalajów

Co znajduje się pod tą czarną plamą? Niektórzy uważają, że tam znajduje się coś, co jest związane z kosmitami albo meteoryt.

5. Rozmazane więzienie

Rozmazane więzienie

Gmach jednego więzienia w Nowym Jorku jest rozmazany i to jest całkiem logiczne. Jednak dlaczego widoczne są inne więzienia? Być może podczas fotografowania w kadrze znalazło się coś, czego nie można pokazywać ludziom.

6. Miejsce tortur

Miejsce tortur

Na Google Maps rozmazany jest dom Ariela Kastro, który w ciągu wielu lat trzymał w niewoli trzech kobiet. Kobietom udało się uciec, maniak trafił do więzienia, w którym popełnił samobójstwo. Można w następujący sposób wytłumaczyć rozmazanie tego domu: po pierwsze, zdjęcie zrobiono w tym momencie, gdy w nim mieszkały cierpiące kobiety, po drugie, ten dom został zburzony, więc może sytuacja się odmieni, gdy zostanie wzniesiony nowy budynek.

7. Wyspa widmo w Oceanie Spokojnym

Wyspa widmo

Między Australią a Nową Kaledonią jakoby znajduje się wyspa Sandy. Jednak dotychczas nie ma żadnych potwierdzeń na to, że ona istnieje. Została odkryta i naniesiona na mapę w 1770 roku przez Jamesa Cooka, jednak naukowcy na razie nie mogą przytoczyć żadnych dowodów na to, że ta wyspa istnieje. W końcu badacze doszli do wniosku, że nie ma żadnej wyspy i 26 listopada 2012 ona zniknęła z Google Maps.

8. Tajemnica Ogrodu Oliwnego

Tajemnica Ogrodu Oliwnego

Rozmazanym na Google Maps jest również to miejsce, w którym jakoby miał spędzić ostatnie chwile Pan Jezus. Przypuszcza się, że w tej miejscowości znajduje się grób Matki Bożej. Być może chodzi o bezpieczeństwo albo na zdjęciu jest coś, czego nie można pokazywać ludziom.

9. Junction Ranch, Kalifornia

Junction Ranch

Rozmazanym na Google Maps jest również Junction Ranch, Kalifornia. Niektórzy uważają, że to jest baza wojskowa, na której testują drony.

10. Dziura na Syberii

Dziura na Syberii

Kolejne miejsce, które nie wiadomo dlaczego ocenzurowano. Internauci uważają, że kryje się tam coś wojskowego i z pewnością tajnego. Na dodatek teren, który otacza wymazany fragment, jest ponoć skopiowany z innej części Rosji. Bardzo tajemnicza ta plama.

11. Zachcianki bogaczy

Zachcianki bogaczy

Każdy z nas doskonale wie, że bogaci ludzie mają własne wyspy, jednak bez żadnego trudu można je zobaczyć na Google Maps. Na zdjęciu przedstawiono wyspę, która jest własnością bardzo bogatego człowieka, któremu starczyło pieniędzy na to, aby Google Maps zamazał jego posiadłość na swoich mapach.

12. Co za dziwny hotel?

dziwny hotel

Wiele pytań powstaje dookoła tej czarnej strefy, jednak najwięcej kontrowersji budzi ten hotel. Niektórzy uważają, że jest miejscem wypoczynku celebrytów.

13. Obróbka Photoshopem

Obróbka Photoshopem

Na pierwszy rzut oka wydaje się, że to zwykłe zdjęcie, ponieważ widoczne są wszystkie domy, ulicy. Jednak jeśli się przyjrzeć dokładnie temu zdjęciu, to można zobaczyć, że zostało obrobione w Photoshopie i domy umieszczono na jakimś sekretnym budynku. Jednak Google nie przyznaje się do tego, że zdjęcie zostało obrobione graficznie.

14. Tajemnicza francuska wyspa

francuska wyspa

Zdjęcie wyspy można podzielić na dwie części. Po prawej stronie – plaża, woda. Jednak lewa strona jest rozmazana, więc niemożliwie zrozumieć, co tam się znajduje.

15. Dziwny czarny pas

czarny pas

Istnieje wersja, że jest to nielegalny pas startowy. Może zaproponujecie własną wersję?

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty