15 najbardziej interesujących faktów o karmieniu piersią

Jak wiele pytań wokół tematu karmienia piersią i jak mało właściwych odpowiedzi. Zebraliśmy wybór najciekawszych i poznawczych faktów, które będą bardzo przydatne. Czy jesteś gotowa zwiększyć poziom swojej erudycji? To zaczynamy!

1. Karmienie piersią powoduje produkcję oksytocyny neurochemicznej w organizmie kobiety, znanej jako "narkotyk miłości". To właśnie dzięki niej rozwija się przywiązanie do dziecka.

Karmienie piersią

2. Co ciekawe, badania przeprowadzone w 2007 roku pokazały, że mężczyźni więcej niż kobiety uważają, że matki powinny karmić swoje dzieci w miejscach publicznych, i karmienie piersią należy promować w telewizji. Mało tego, to właśnie przedstawiciele silnej połowy ludzkości uważają, że już w szkole trzeba mówić, co to jest karmienie piersią i jakie z niego płyną korzyści.

mama

3. Karmienie piersią przyczynia się do zmniejszenia śmiertelności niemowląt.

dziecko

4. Wśród korzyści płynących z karmienia piersią jest nie tylko poprawa więzi między matką a dzieckiem, pozbycie się nadwagi, ale także zmniejszenie ryzyka cukrzycy typu 2 i chorób serca.

sen

5. Hormony, które są wytwarzane podczas karmienia, pomagają macicy szybciej odzyskać swój rozmiar. Tak, wydzielanie hormonu oksytocyny powoduje zmniejszenie myometrium.

karmienie

6. Organizm karmiącej kobiety wytwarza dużą ilość feromonów. Mężczyźni odczuwają ich zapach, wskutek czego czują się przytulnie i spokojnie.

rodzina

7. W kobiecym mleku znajduje się melatonina, hormon snu. Udowodniono, że karmienie piersią pozytywnie wpływa na sen mamy, przedłużając jej sen średnio 40-45 minut.

matka

8. Metoda laktacyjnego braku miesiączki – jest to znany naturalny sposób antykoncepcji. Tak więc w ciągu 6 miesięcy po urodzeniu dziecka i podczas karmienia piersią kobieta nie ma owulacji.

Metoda laktacyjnego braku miesiączki

9. W Wielkiej Brytanii najniższa na świecie liczba kobiet karmiących piersią.

liczba kobiet karmiących piersią

10. Badania naukowe wykazały, że dzieci, które w ciągu roku były karmione piersią, w wieku 3 i 7 lat lepiej od pozostałych przeszły testy na inteligencję.

maluch

11. Podczas karmienia piersią kobietom mniej chce się jeść pikantne jedzenie.

z dzieckiem

12. Karmienie dziecka w ciągu trzech miesięcy zmniejsza ryzyko zachorowania na raka piersi (50%) i raka nabłonka jajnika (20%).

mamusia

13. "La Leche League" (La Leche League) – to organizacja, mająca na celu pomoc kobietom w ciąży i mamom karmiącym pirersią. Do grupy Międzynarodowej Ligi Laktacyjnej kobiety przychodzą, aby podzielić się swoim własnym doświadczeniem karmienia, promować karmienie piersią i dowiedzieć się od liderów grup o najnowszych informacjach na temat karmienia piersią.

La Leche League

14. W Finlandii i Norwegii 80% wszystkich dzieci do 6 miesięcy i dłużej są karmione piersią.

gra

15. Od 1 do 7 sierpnia pod patronatem Światowej Organizacji Zdrowia odbywa się Światowy Tydzień Karmienia Piersią. Jego głównym celem jest następujące: informowanie kobiet o korzyściach płynących z karmienia piersią dla zdrowia dziecka.

dla zdrowia dziecka
 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty