15 najbardziej wzruszających i niesamowitych historii, których bohaterami są zwierzęta

Zwierzęta potrafią zaskakiwać. Nie tylko swoim uroczym wyglądem i nietypowymi pozycjami, jakie przybierają podczas snu. Czasami zachowują się naprawdę zdumiewająco i nieoczekiwanie. Historie, o których mowa w niniejszym artykule to czysta prawda. Być może trudno w to uwierzyć, ale te wydarzenia miały miejsce w rzeczywistości.

1. Kot Pudding

Pudding

Kot Pudding uratował życie swojej właścicielce, cierpiącej na cukrzycę, która w nocy dostała drgawek, spowodowanych spadkiem poziomu cukru. Pudding zauważył to i wskoczył na łóżko, by obudzić kobietę. Trącał ją łapką, gryzł paznokcie i w końcu mu się udało. Później Pudding pobiegł do pokoju syna właścicielki i obudził chłopca, który wezwał pomoc.

2. Królik Dory

Dory

Dory także uratowała swojego właściciela, Simona Steggalla, który zapadł w śpiączkę cukrzycową. Królik Dory zauważył, że coś jest nie tak, wskoczył na klatkę piersiową Simona i zaczął tupać nóżkami. Żona Simona zwróciła uwagę na dziwne zachowanie króliczka, szybko wezwała pogotowie, które przywróciło mężczyznę do świadomości.

3. Cocker spaniel Honey

Honey

Właściciel wyciągnął Honey z przewróconego samochodu, spodziewając się na to, że pies ściągnie pomoc na miejsce wypadku. I miał rację. Jeśliby pies nie przyciągnął uwagi kierowców, mijających miejsce zdarzenia, to Michael Bosch na pewno by umarł.

4. Klacz Kerry

Kerry

Fiona Boyd odprowadzała zagubione cielę do stada, gdy nagle jego matka postanowiła bronić swojego dziecka. Agresywne zwierzę zaatakowało kobietę. Kiedy Kerry to zobaczyła, natychmiast przyszła z pomocą swojej właścicielce. Zaczęła kopać krowę, a Fiona w tym czasie uciekła za ogrodzenie.

5. Pies uratował kobietę przed uduszeniem

pies

Właścicielka psa Toby zakrztusiła się jabłkiem. Pies to zauważył i ruszył z pomocą. Powalił ją na ziemię i skakał łapami po jej klatce piersiowej do tej pory, dopóki kawałek jabłka nie wypadł z tchawicy.

6. Wąż uratował rodzinę

Wąż

Yu Feng uratował życie wężowi, którego chciał wypuścić na wolność, ale wąż wolał zostać z mężczyzną. Pewnej nocy wąż wlazł na łóżko Yu Fenga i zacząć walić go ogonem po twarzy do tej pory, dopóki ten się nie obudził i nie zauważył, że kołdra na łóżku jego matki płonie.

7. Koza uratowała rodzinę z pożaru

koza

Nick Bruce nie przepadał za zwierzętami, a zwłaszcza kozą, która była ulubionym pupilem jego córki. Wszystko się zmieniło po tym, jak koza, budząc całą rodzinę, uratował ją z pożaru.

8. Świnia Lulu

lulu

Kobieta dostała zawału na oczach swojej świni Lulu. Zwierzę zareagowało błyskawicznie. Najpierw poradziło sobie z zasuwką ogrodzenia, a potem położyło się na drodze i udawało martwą, w nadziei, że któryś z kierowców zwróci na nią uwagę i tym samym uda się sprowadzić pomoc. Jeden z samochodów najpierw zatrzymał się, a następnie pojechał za Lulu i dotarł do Jo Ann. Dzięki szybkiej pomocy kobieta przeżyła.

9. Kot Oscar, który ma zdolność do rozpoznania bliskiej śmierci

oskar

Kot Oscar mieszka w domu opieki w Providence (stan Rhode Island). Ma zdolność do rozpoznania bliskiej śmierci pacjentów. Kot przychodzi do niektórych pacjentów i zasypia przy nich. Pacjenci, do których Oscar się przytula, przeważnie umierają w ciągu kilku godzin od chwili przybycia zwierzęcia.

10. Pitbulterier Kilo

Kilo

Zatrzymał napastnika, przebranego za kuriera, tym samym ratując życie swojej właścicielce. Napastnik strzelił do psa, trafiając w głowę, ale pies cudem przeżył.

11. Papuga Willie

Villy

Papuga Willie zauważyła, że 2-letnia Hannah dławi się jedzeniem. Natychmiast zaczęła trzepotać skrzydłami i krzyczeć w kółko "mama dziecko". Krzyki papugi usłyszała opiekunka Hanny i przybyła jej z pomocą.

12. Owczarek Buddy

Baddy

Kiedy właściciel owczarka Buddy dostał drgawek, psu udało się zębami wcisnąć numer 911 i wezwać pomoc. Pogotowie przybyło w porę i uratowało życie Joe’owi Stalnakerowi.

13. Kot Winnie

Vinni

Kot zaalarmował o wycieczce gazu, tym samym ratując życie całej rodzinie.

14. Doberman Khan

Chan

Uratował małą dziewczynkę, swoją właścicielkę, przed kobrą królewską, która chciała zaatakować dziewczynkę, gdy ona się bawiła w ogrodzie. Kobra ukąsiła Khana, ale na szczęście on przeżył.

15. Bernardyn Barry

Barry

Legendarny Barry, którego najsławniejszym czynem było uratowanie małego chłopczyka, który utknął w załomie skalnym. Pies znalazł chłopczyka i na swoim grzbiecie doniósł go do schroniska. W ten sposób uratował mu życie.

źródło:List25
 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty