15 najlepszych filmów, żeby popłakać od serca

Istnieją filmy, które nie zostawią obojętnym nikogo. One wywołują na tyle silne emocje, że po prostu nie ma sił powstrzymać łzy od rosnących uczuć.
15 najlepszych filmów

Nasza redakcja zebrała filmy, zdolne dotknąć nawet surowe męskie serca.

Spragnieni miłości

Fa yeung nin wa

15 najlepszych filmów 1

Nieznośnie smutny i szalenie piękny po harmonii film o tym, jak umiera miłość i jak ona znów odradza się z popiołu. Film jest utkany z półtonów, wskazówek i nieporozumienia. Cienki i wyrafinowany jak brzeszczot samurajskiego miecza, jak pełna wdzięku kobieca szyja, zawleczona do stojącego kołnierza.

Złota dama

Woman in Gold

15 najlepszych filmów 2

Historia Maryi Altmann, która stara się uzyskać sprawiedliwość – przywrócić wartości, odebrane u jej rodziny nazistami kilka dziesięcioleci temu. Razem z niedoświadczonym, ale odważnym młodym adwokatem kobieta stara się udowodnić swoje prawa do spuścizny przodków.

Bestie z południowych krain

Beasts of the Southern Wild

15 najlepszych filmów 3

Ten niezależny film artystyczny jest dramatyczny, ale filmy podobnego gatunku zawsze różniły się oryginalnym pomysłem, filozoficznym podtekstem i twórczym chaosem. Sześcioletnia Hushpuppy mieszka z ojcem Winkom we wspólnocie na skraju świata. Surowy ojciec przygotowuje jej do przetrwania samodzielnie, kiedy jego nie będzie. I kiedy ojcu staje się źle, Hushpuppy postanawia udać się na poszukiwanie swojej matki ...

Nie czas na łzy

Boys Don't Cry

15 najlepszych filmów 4

Historia o życiu człowieka, który urodził się nie w tym ciele. Bez patosu i bez upiększeń. Szczególnej ostrości odczuć dodaje to, że ta historia jest oparta na prawdziwych wydarzeniach. Hilary Swank absolutnie zasłużenie otrzymała Oskara za najlepszą kobiecą rolę.

Pomiędzy niebem a ziemią

Heaven & Earth

15 najlepszych filmów 5

Być może jeden z najbardziej niedocenionych filmów Olivera Stone'a nie tyle o samej wojnie we Wietnamie, ile o silnej kobiecie i jej niewiarogodnym życiu. Dramat jednego człowieka, który przeszedł horrory wojny, dotykając go z różnych stron. Film jasno daje zrozumieć, że wojna – to rujnacja, a nie tworzenie.

Rozstanie

Jodaeiye Nader az Simin

15 najlepszych filmów 6

To bardzo osobisty, dramatyczny i wielowarstwowy film. W centrum historii dwie rodziny. Nader i Simin znajdują się w stanie rozwodu i nie mogą porozumieć się z kim pozostanie córka. Hodjat i Razieh ledwie wiążą koniec z końcem, żyjąc w ubóstwie i ciągłym strachu. Losy tych rodzin przeplatają się, ujawniając całą warstwę typowych wewnętrznych rodzinnych problemów i konfliktów.

Stalowe magnolie

Steel Magnolias

15 najlepszych filmów 7

Wspaniała historia życia sześciu kobiet z malutkiego miasteczka, które przenieśli swoją rzewną przyjaźń przez lata. Oni przyzwyczaili się dzielić się ze sobą radościami i przykrościami, wylewnymi przeżyciami i tajemnymi nadziejami. Film jest tak wypełniony uczuciami, że nie można albo tylko śmiać się, albo tylko płakać. To odbywa się jednocześnie i tego nie można uniknąć.

Rodzinny dom wariatów

The Family Stone

15 najlepszych filmów 8

Everett przyjeżdża do rodzinnego domu na święta ze swoją narzeczoną Meredit. Hałaśliwa rodzina od razu postanowiła zrobić "cieple" przyjęcie gościowi. Pod wyglądem typowej amerykańskiej komedii chowa się wzruszający rodzinny dramat.

Magnolia

Magnolia

15 najlepszych filmów 9

W filmie widzimy tylko jeden dzień z życia, nasycony emocjami, wydarzeniami, uczynkami i wyznaniami bohaterów. W tym jednym dniu zawarła się cała ich przeszłość... Wypełniony dramatycznymi scenami obraz zostawia pewien posmak: odczucie, że historie bohaterów nie są skończone, niby oni będą trwać dalej po napisach.

Częstotliwość

Frequency

15 najlepszych filmów 10

Policjant John Sullivan przypadkowo związuje się po amatorskiej radiostacji ze swoim zmarłym ojcem, pożarnym Frankiem Sullivan, który umarł podczas walki z pożarem wiele lat temu... Film rozczula do głębi serca, pokazując historię rodziny i relacje, które powinny być pomiędzy bliskimi ludźmi.

Boyhood

Boyhood

15 najlepszych filmów 11

Historia obejmuje dwanaście lat życia Masona – od pierwszej klasy w szkole do pierwszego dnia na Uniwersytecie. Film składa się z niewielkich epizodów, które pokazują doroślenie i relację z rodzicami – dziecka, nastolatka, młodego chłopaka. Film jest unikalny w swej prostocie, absolutnej szczerości i realności tego co się dzieje.

Życie jest piękne

La vita è bella

15 najlepszych filmów 12

Film zasługuje wszystkich swoich nagród i nawet więcej. Wspaniała historia, po której chce się i płakać i uśmiechać się. Podczas II wojny Światowej do obozu byli odprawieni ojciec i jego malutki syn. W obozie ojciec powiedział synowi, że wszystko to co odbywa się jest grą za nagrodę, która dostanie się temu chłopaczkowi, który potrafi nie trafić się na oczy dozorcom. On zrobił wszystko, żeby syn wierzył w grę i pozostał żywy, chowając się w baraku.

Potęga przyjaźni

The Mighty

15 najlepszych filmów 13

Nieoczekiwane spotkanie zmieniło losy dwóch samotnych uczni. Oni są absolutnie niepodobni do siebie: Maks – milczący, wstydliwy i niezgrabny gigant i Kevin – malutki, zmyślny i śmiertelnie chory. Dojmujący dramat o sile ducha i wierze w siebie. Bardzo smutny film, ale w tym że czasie – bardzo jasny.

Moja dziewczyna

My Girl

15 najlepszych filmów 14

"Moja dziewczyna" – dobry i czysty rodzinny melodramat. Rekomenduje się do oglądania wszystkim amatorom duchowego kina. Są filmy, w bohaterach których znajdujesz siebie, a w tym co odbywa się – swoje życie. Oszołomiony płaczesz i rozumiesz, że to łzy światłego smętku o tym co było, co przeszło, i o tym co będzie...

Gwiazd naszych wina

The Fault in Our Stars

15 najlepszych filmów 15

Hazel ma raka. Ona chodzi do grupy wsparcia, gdzie pewnego razu poznaje Augustusa Watersa i od razu zakochuje się w nim. Ten film nie jest o chorobie. Ten film o tym, jak jedna odważna dziewczyna pragnie dla siebie tylko trochę więcej czasu, ale bardziej tego ona chciałaby czasu dla tego, kogo tak czysto i bezinteresownie kochała. Dla tego, kto podarował jej wieczność za liczone dni.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty