15 niesamowitych nie Hollywoodzkich detektywów

Każdy z nas, fanów detektywów, lubi ciekawą, bardzo zakręconą akcję i zupełnie nieoczekiwane rozwiązanie. Nie wiecie jaką detektywistyczną historię obejrzeć dzisiaj?
15 niesamowitych detektywów

Śmiało zróbcie sobie filiżankę gorącej herbaty, weźcie ciasteczka, usiądźcie wygodniej i wybierajcie: nasza redakcja zrobiła dla was dobór nie Hollywoodzkich filmów, wiele z których są nieznane, ale na pewno potrafią zaskoczyć.

Séptimo

Séptimo

15 niesamowitych detektywów 1

Rodzina prawnika Sebastiana mieszka w Buenos Aires. Za każdym razem kiedy Sebastian odprowadza swoje dzieci do szkoły, oni grają w tą samą grę: kto pierwszy zejdzie z siódmego piętra na pierwsze – dzieci pieszo po schodach, czy on windą. I dzieci zawsze wygrywali, ale nie tym razem: w tym dniu oni po prostu zniknęli.

Trup

El cuerpo

15 niesamowitych detektywów 2

W nocy ciężarówka zabija człowieka, który okazuje się nocnym strażnikiem kostnicy, która znajduje się w pobliżu miejsca wydarzenia. Później okazuje się, że przed swoją "ucieczką" strażnik zadzwonił na policję i poinformował o tym, że z kostnicy zniknęło ciało kobiety.

Oczy Julii

Los ojos de Julia

15 niesamowitych detektywów 3

Julia odnajduje siostrę w pętli w piwnicy swojego domu. Główna wersja policji – samobójstwo z powodu całkowitej utraty wzroku. Ale Julia nie wierzy i zaczyna własne śledztwo, żeby udowodnić: jej siostra została ofiarą strasznego mordercy. Tylko Julii trzeba się spieszyć, przecież jej wzrok też z każdym dniem staje się coraz gorszy.

Testament Nobla

Nobels testamente

15 niesamowitych detektywów 4

Podczas uroczystej kolacji z okazji wręczenia premii Nobla odbywa się morderstwo poważnego urzędnika. Wśród nieświadomych świadków przestępstwa – dziennikarka kryminalnej rubryki Annika Bengtston, która postanawia przeprowadzić własne śledztwo. Tylko ona nie dostrzega, jak w pewnym momencie sama staje się celem mordercy.

Z rubryki kryminalnej: Miejsce w słońcu

En plats i solen

15 niesamowitych detektywów 5

Śledztwo dziennikarki Anniki Bengtston trwa, i w ten raz ona jedzie do gorącej Hiszpanii, żeby odkryć okrutne zamordowanie całej rodziny.

Z rubryki kryminalnej: Dożywocie

Livstid

15 niesamowitych detektywów 6

W swoim domu jest zastrzelony David Lindholm, znany w Szwecji policjant. Jego żona została aresztowana za podejrzeniem o morderstwo, a malutki syn policjanta zaginął. Annika Bengtston znów samodzielnie musi znaleźć prawdziwego przestępcę.

Tożsamość

Unknown

15 niesamowitych detektywów 7

Martin Harris wychodzi ze śpiączki i odkrywa, że jego tożsamość jest przypisana do innego człowieka. Martinowi nikt nie wierzy, nawet własna żona. Mężczyzna prosi młodą znajomą, pracującą w serwisie taksówek, pomóc mu odzyskać jego życie i dowiedzieć się, kto z jego otoczenia kłamie i po co.

Kobieta w klatce

Kvinden i buret

15 niesamowitych detektywów 8

Detektyw Karl Merk i jego partner Assad biorą sprawę o zniknięciu, pięć lat temu, z burty statku kobiety. Wersja policji: kobieta przypadkowo mogła upaść za burtę i utonąć. Ale niektóre świadczenia obudziły czujność detektywa Merka.

Zabójcy bażantów

Fasandræberne

15 niesamowitych detektywów 9

W ręce detektywa Karla Merka popadają materiały sprawy 20-letniej dawności, kiedy w zamiejskim domu byli znalezieni martwi nastolatkowi. Według nich wszystkie fakty najpierw wskazywały na udział w tym przestępstwie grupy młodych studentów. Jednak w zabójstwie przyznał się miejscowy narkoman i sprawa była zamknięta.

Kandydat

Kandidaten

15 niesamowitych detektywów 10

Oskarżony o zamordowanie prawnik Jonas Bechmann ukrywa się przed policją. W rzeczywistości on jest niewinny, ale nie wie jak to udowodnić. Później ktoś zaczyna go szantażować, ale największe zamieszanie powstaje wtedy, kiedy wyjaśnia się, że ten łańcuszek wydarzeń jest związany z tajemniczą śmiercią ojca Jonasa półtora roku temu.

Millennium: Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet

Män som hatar kvinnor

15 niesamowitych detektywów 11

Dziennikarz Mikael Blomqvist otrzymuje zadanie od jednego wpływowego człowieka, aby znaleźć siostrzenicę, która znikła wiele lat temu. W śledztwie Mikaelowi pomaga dziewczyna haker. Wkrótce oni odkrywają, że przyczyna zniknięcia siostrzenicy jest związana z tajemniczą historią jej rodziny.

Den som dræber - Fortidens skygge

Den som dræber - Fortidens skygge

15 niesamowitych detektywów 12

Policjant-psycholog Thomas Schaeffer przeprowadza śledztwo okrutnego przestępstwa: ktoś w ciemnej kurtce z kapturem bezwzględnie rozstrzelił pasażerów autobusu. Wkrótce Schaeffer rozumie, że korzenie tego przestępstwa są związane z nim samym.

Purpurowe rzeki

Les rivières pourpres

15 niesamowitych detektywów 13

Komisarz policji Pierre Nemans wyjaśnia okoliczności sprawy okrutnego morderstwa na prestiżowej uczelni w Alpach. W innym miejscu ktoś profanuje grób 10-letniej dziewczynki, śledztwo tej sprawy powierzają młodemu detektywowi Maxowi Kerkeryanu. Wkrótce detektywi odkrywają złowieszczy związek między tymi przestępstwami.

Nie mów nikomu

Ne le dis à personne

15 niesamowitych detektywów 14

Alexander Beck nie może wrócić do normalnego życia po utracie swojej żony Margot, która zginęła od rąk seryjnego zabójcy 8 lat temu. Morderca był skazany, choć nie przyznał się do winy w śmierci kobiety. Ale po tym, jak obok tego miejsca, gdzie znaleziono ciało Margot, znajdują jeszcze dwa ciała i pojawiają się nowe dowody, śledztwo zostaje wznowione. A wkrótce na e-mail Alexander otrzymuje dość dziwny list...

Samotne śledztwo

Contre - enquête

15 niesamowitych detektywów 15

Życiu policjanta Richarda Malinowskiego można tylko pozazdrościć: udana kariera, wspaniała rodzina – jest ukochana żona i córka. Ale radość trwała krótko: po pilnym zadaniu Richard wraca do domu i ujawnia, że jego córka nie żyje.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty