15 niesamowitych panoram, od których nie można oderwać wzroku

Jest w panoramach coś dramatycznego. Szerokie pole do popisu, które udostępniają, stwarzają iluzję obecności. Zdjęcie panoram przekazują niezwykłą kontrastowość i przestrzenność. Na takie zdjęcie chcesz patrzeć bez końca, zanurzając się w nich.

Nasza Redakcja wybrała dla swoich Czytelników 15 najładniejszych zdjęć miejsc na Planecie, po obejrzeniu których natychmiast będziesz chciał spakować walizy i zamówić bilety.

Aby obejrzeć panoramę wciśnij na tytuł

Malediwy

Malediwy

Malediwy kojarzymy z beztroskim leniwym odpoczynkiem, wypełnionym samotnym pokojem. Te wyspy rozciągnęły się na setki kilometrów w Oceanie Spokojnym. Nikt nie zna dokładnej liczby wysp, ponieważ od czasu do czasu się dzielą albo odwrotnie, łączą się: jedne znikają pod wodą, drugie się pojawiają. Na 200 wyspach zamieszkują ludzie, inne - są bezludne. Bez wątpienia, raj na ziemi istnieje.

Fiordy. Norwegia

Norwegia

Jednym z najbardziej malowniczych atrakcji na świecie są norweskie fiordy. Wąskie, zakręcone zatoki mocno wcinające się w głąb lądu ze skalistymi brzegami. Ta naturalna atrakcja turystyczna sprawia niesamowite wrażenie swoją majestatycznością, niesamowitym połączeniem niezwykłości i harmonii, czystością cywilizacji, czystymi i fantastycznymi farbami wody.

Wodospad Niagara, USA

USA

Na rzece Niagara znajduje się zespół wodospadów. Każdy z nich ma własną nazwę: Podkowa, Amerykański, Welon, jednak wszystkie połączone są jedną nazwą – Wodospad Niagara. To atrakcja jednocześnie dwóch państw – USA i Kanady, ponieważ oddziela jedno państwa od drugiego. Czerpać zadowolenie, spoglądając jednocześnie na wszystkie wodospady można z lotu ptaka.

Nowy Jork, USA

Nowy Jork

Manhattan w Nowym Jorku - najbardziej znana dzielnica. Oprócz mnóstwa muzeów tutaj prawie każdy gmach – to zabytek. Stare domy wspaniale się łączą z najlepszymi wzorami współczesnej architektury. Tutaj znajduje się masa zabytków, między innymi słynny Empire State Building, Central Park, Times Square.

Himalaje

Himalaje

Himalaje – jedno z największych masywów górskich na całej planecie. Znajdują się na terytorium Azji i są atrakcją turystyczną od razu pięciu państw. Himalaje nazywają "dachem świata", ponieważ tutaj znajduje się najwyższy szczyt na Ziemi, Everest. Widok rzeczywiście wspaniały!

Pagan, Mjanma

Mjanma

Pagan – to duży opuszczony zestaw świątyń, składający się z czterech tysięcy buddyjskich świątyń. To jest wspaniały widok: świątynie zbudowane są z wapna, marmuru z podziemnymi galeriami – i żadna z nich nie powtarza architektury innej. W Paganie jest około czterech milionów wizerunków Buddy. Jeszcze jeden zabytek Pagan – jaskinie, na ścianach których znajdują się freski z surrealistycznymi i fantastycznymi scenami. To koniecznie musisz zobaczyć na własne oczy.

Jezioro Bogoria, Kenia

Kenia

Jezioro Bagoria – to najbardziej malownicze i jednocześnie najrzadziej odwiedzane miejsce Wielkich Rowów Afrykańskich. Otoczone drzewami figowymi i złocisto-zielonymi akacjami, to jezioro oczarowuje. Oprócz tego to jezioro jest ciągłym miejscem zamieszkania flamingów, populacja których sięga dwóch milionów. To jest naprawdę wspaniałe widowisko!

Piramidy Majów, Chichen Itza, Meksyk

Meksyk

Starożytne miasto Chichen Itza znajduje się na półwyspie Jukatan – jedna z atrakcji w Meksyku. Był założony w okresie rozkwitu Majów. Tutaj na cześć Kukulkana – boga wiatrów i deszczów – została wzniesiona 30-metrowa piramida "Świątynia Kukulkan". To arcydzieło nie tylko kultury, ale również astronomii. Każda z drabin ma 91 stopień, a ich ogólna liczba wynosi 364. Wraz z platformą na szczycie piramidy, która łączy cztery drabiny otrzymujemy liczbę 365 – ilość dni w roku. Zachwycający widok!

Mono, USA

Mono

Jezioro Mono jest zadziwiające, ponieważ w jego wodzie znajdują się zadziwiające posągi wapienne – tufy. Niegdyś to jezioro było głębokie, jednak w połowie wieku XX, aby zabezpieczyć Los Angeles wodą, wypompowano ją z jeziora. W wyniku tego poziom wody się obniżył, uwidoczniając w ten sposób posągi, które powstały w wyniku łączenia się wapnia i wody.

Wielki Mur Chiński

Wielki Mur Chiński

Wielki Mur Chiński uważa się ósmy cudem świata. Wysokość ściany 7 kilometrów, rozciąga się na tysiące kilometrów, szerokość 6 km. Budowa muru trwała kilka wieków, nie tylko różni cesarzy chińscy, ale również różne dynastie kontynuowali budownictwo.

Cancun, Meksyk

Cancun

Cancun – jedno z najsłynniejszych uzdrowisk Meksyku, odwiedza go około siedmiu milionów turystów. Cancun znajduje się na piaszczystej kosie, która jest podobna do cyfry 7. Dzieli miasto na dwie części. Krótka część charakteryzuje się spokojnym morzem, ponieważ od oceanu oddziela ją wyspa Kobiet. A główna szczególność długiej części – fale. Zanurz się do oceanu.

Praga, Czechy

Czechy

Praga – miasto uliczek, którymi chce się spacerować bez końca, od rana do późnego wieczora, miasto uśmiechów i różnych twarzy, miasto w którym się zakochujesz od pierwszego wejrzenia i pozostawiasz w nim cząstkę swego serca. To miasto, które koniecznie musisz odwiedzić. Jeśli nie masz czasu, aby tam się wybrać, to chociażby spójrz na niego już w tej chwili.

Laguna lodowcowa Jökulsárlón, Islandia

Islandia

Laguna lodowcowa Jökulsárlón, Islandia – jedno z niewielu miejsc, gdzie można z bliska zobaczyć lodowiec. 50 lat temu lodowiec dotarł do brzegu, kawałki lodowca popłynęły do oceanu. Tutaj jest wręcz niesamowity widok: różnokolorowe góry lodowe, wysokość których czasami sięga 30 metrów luźnie pływają wzdłuż lodowca Vatnajökull. Bardzo ładnie pejzaże wyglądają w czasie wschodu i zachodu słońca.

Barcelona, Hiszpania

Hiszpania

Stolica Katalonii i najładniejsze miasto w Hiszpanii – Barcelona. La Rambla, domy Gaudiego, muzea genialnego Picasso, Sagrada Familia. Tutaj wspaniale się łączą stare pałace, domy z ultra współczesnymi budynkami, a szerokie ulice ukrywają się pod palmami. Ta panorama pokazuje Barcelonę z lotu ptaka – czyli ogarnia prawie całe miasto – więc będziesz mógł wybrać właśnie tę atrakcję, która ci się najbardziej spodobała.

Sankt Moritz, Alpy

Alpy

Szwajcarskie miasteczko Sankt Moritz uważa się królem alpejskich uzdrowisk górskich. To ulubione miejsce odpoczynku członków królewskich rodzin, miliarderów, polityków, gwiazd. Sankt Moritz znajduje się w dolinie Engadine w kantonie Gryzonia. Od takich widoków kręci się w głowie.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty