15 oryginalnych dań, których można skosztować w Australii

Każdy kraj ma swoje kultowe danie, a czasem nawet kilka. Niezwykłe kombinacje smaków i oryginalnych nut można poczuć, próbując australijskich przysmaków kulinarnych. Jeśli odwiedzisz kraj kangura, to koniecznie ich skosztuj.

Wielu turystów zgadza się z tym, że jednym z ważnych elementów, który może scharakteryzować obcy kraj, jest lokalne jedzenie. Teraz proponujemy udać się do Australii, aby zapoznać się z kultowymi daniami tutejszych restauracji i ulicznych straganów z jedzeniem. Nasz zestaw z pewnością wzbudzi twój apetyt.

1. Owoce morza

owoce morza

Otoczona wodą Australia jest bardzo bogata w owoce morza. W licznych restauracjach można spróbować wiele dobrych i niezwykłych dań, na przykład, mięso rekina lub okonia, gotowanego w wodzie morskiej pobranej z 900 m głębokości.

2. Chleb elfów

chleb

Przekąska ta ma nie tylko dziwną nazwę, ale i z procesem gotowania poradzi sobie nawet dziecko. Wszystko jest bardzo proste: należy kawałek chleba posmarować masłem, a następnie posypać kolorowymi drażetkami, tak jak robimy to z cukrem.

3. Bułeczka serowa z pastą

pasta

Zewnętrznie tradycyjne bułeczki australijskie są podobne do znanych cinnabonów, ale mają jedną cechę szczególną – nadzienie z veggimate – pasty, przygotowanej na bazie brzeczki piwnej. W tym kraju jest także używana do smarowania tostów.

4. Lamington

lamington

Prosty, ale bardzo smaczny deser przygotowuje się z ciasta biszkoptowego, które jest pokryte czekoladą i posypane wiórkami kokosowymi. Australijskie gospodynie uwielbiają ten przysmak za łatwość przepisu. W tym kraju obchodzony jest nawet Narodowy Dzień Lamingtona.

5. Burger z buraczkami

burger

Na pierwszy rzut oka takie połączenie może wydawać się dziwne, ale w Australii marynowane buraki są dodawane do burgerów, które nadają potrawie pikanterii.

6. Ciastko "Żaba"

ciastko

Podobno Australijczycy są bardzo wesołymi ludźmi, przecież oni nawet ze zwykłych babeczek robią coś bardzo ciekawego i pięknego. Przygotowywane są zwykłe ciastka biszkoptowe z kremem, którym odcina się"czapeczka", aby stać się głową żaby, a następnie wszystko pokrywa się lukrem. Te babeczki są uważane nawet za symbol Australii Południowej i są zastrzeżonym znakiem towarowym.

7. Ryba z frytkami

fish and chips

Fastfood ten jest popularny w wielu krajach, kochają go także Australijczycy. Duże porcje pieczonej ryby i ziemniaków są sprzedawane w wielu lokalach i na ulicznych straganach.

8. Torcik "Pawłowa"

pavlova

Deser ten jest znany na całym świecie, ale szczególnie popularny w Nowej Zelandii i w Australii. Jest poświęcony znanej rosyjskiej tancerce baletowej Annie Pawłowej, a przygotowuje się z bezy, bitej śmietany i świeżych owoców. Powstał ten torcik w Australii. Właśnie tam pewien cukiernik, zachwycony gracją i lekkością tańca Pawłowej, stworzył dla niej ciasto.

9. Kiełbaski z grilla

grill

W pobliżu centrów handlowych i na różnych imprezach plenerowych można znaleźć stragany, gdzie sprzedawane są lokalne hot dogi. Oprócz kiełbasek, ketchupu i musztardy to danie uliczne zawiera pieczone warzywa.

10. Ciasto z mięsem

ciasto

Ciasto to jest popularnym jedzeniem ulicznym, ponieważ jest nieduże i może mieć wiele smacznych i pożywnych nadzień. Taka przekąska jest bardzo popularna wśród kibiców piłki nożnej.

11. Ciasteczka "Anzac"

herbatniki

Dzięki australijskiemu i nowozelandzkiemu korpusowi wojskowemu, który został założony w czasach I wojny światowej, pojawiły się ciasteczka, które przez długi czas zachowują swoją świeżość i smak. Do ich przygotowania używane są płatki owsiane i wiórki kokosowe. Teraz uwielbiają je nie tylko żołnierze, ale także zwykli ludzie.

12. Dania z grilla

mięso

Nie sposób wyobrazić sobie życie Australijczyków bez dań z grilla, bo przy każdej okazji oni smażą różne smakołyki na otwartym ogniu. Możesz spróbować soczystej wołowiny lub jagnięciny w lokalach gastronomicznych, a nawet przyrządzić wszystko samemu na wolnostojących piecykach zainstalowanych w parkach.

13. Stek z mięsa kangura

stek

Australia i kangury – są nierozłącznym tandemem, ale należy zauważyć, że miejscowa ludność jest obojętna na mięso tych zwierząt. Mięso kangurów jedzą turyści, a także jest eksportowane. Najczęściej mięso jest smażone lub używane do gotowania pierogów.

14. Oryginalna pizza

pizza

Danie, którego można spróbować tylko w Australii, stanowi połączenie pizzy i ciast, które znajdują się na krawędziach. Jest idealne dla dużej liczby biesiadników.

15. Ciasto "Pławik"

zupa

Jeszcze jeden wariant ciasta mięsnego, które w tym daniu jest "statkiem". Podaje się na talerzu z puree z młodego groszku. Z góry dodatkowo może być podana gałka tłuczonych ziemniaków.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty