15 oryginalnych ozdób, z którymi Nowy Rok nadchodzi szybciej

Odczucie Nowego Roku nadchodzi wtedy, gdy wszystko dookoła wygląda w sposób świąteczny. W grudniu dekorujemy nasze domy i za każdym razem chcemy zadziwić i siebie, i swoich przyjaciół. W tym celu nieobowiązkowo udawać się do sklepu, aby kupić nowe bombki, świece, girlandy – można stworzyć atmosferę noworoczną, robiąc ozdoby samodzielnie.

Nasza redakcja szuka nowych pomysłów z InMyRoom.

Świece świąteczne

15 oryginalnych ozdób 1

Aby noc noworoczna była naprawdę szczególną, wyłącz światło, ustaw wszędzie w swoim domu świece. Świeczniki możesz zrobić samodzielnie: wykorzystaj słoiki, doniczki, szyszki.

Zrobione z miłością

15 oryginalnych ozdób 2

Ozdoby choinkowe również można zrobić własnoręcznie: na przykład z plasteliny albo uszyć z aksamitu. Jeśli nie lubisz szyć możesz spróbować zrobić ozdoby z przeźroczystych kul lub starych żarówek. W tym celu należy nanieść na szklaną powierzchnię klej, a następnie zanurzyć ją do błyskotek.

Niech będzie światło

15 oryginalnych ozdób 3

Świecące się girlandy gwarantowanie stworzą noworoczną atmosferę. Umieść je wszędzie: na poręczach schodów, suficie, ścianach, wzdłuż szafy i jasna rzecz na choince. Zrobić girlandy można samodzielnie – na przykład z papieru gofrowanego.

Maleńka, ale udana

15 oryginalnych ozdób 4

Wspaniałą ozdobą noworoczną będzie choinka, zrobiona z szyszek, guzików, wełnianych nitek, koronki lub różnokolorowych stickerów. Gotową choinkę można zdobić błyskotkami, wstążkami – będzie mogła konkurować z prawdziwą choinką.

Rysujemy z Santa Clausem

15 oryginalnych ozdób 5

Nie zapomnij ozdobić okna i narysować ładne mroźne wzory. W tym celu należy zrobić wzory z twardego papieru i przygotować farbę: należy wymieszać pastę do zębów z wodą. Następnie należy umieścić wzory na oknie i dokładnie je przycisnąć gąbką.

Smaczne girlandy

15 oryginalnych ozdób 6 1
15 oryginalnych ozdób 6 2

Jeśli poszukujesz oryginalnych pomysłów na zdobienie domu z okazji zbliżających się świąt, możesz upiec smaczne imbirowe aromatyczne ciasteczka i zrobić w nich nieduże otwory. Następnie należy przeciągnąć przez nie taśmę i w taki sposób zrobić smaczne girlandy.

Nieco nostalgii

15 oryginalnych ozdób 7

Choinkę można ozdobić nie tylko girlandami, bombkami. Zrób święto bardziej jaskrawym, umieść na drzewku noworocznym zdjęcia rodzinne – takiego typu oryginalne ozdoby na pewno wszystkim się spodobają.

Radość dla dzieci

15 oryginalnych ozdób 8

Nie zapomnij o dzieciach – zrób dla nich własnoręcznie ozdoby noworoczne. W tym celu włóż do słoiczka dziecięcą zabawkę i choinkę, a w postaci śniegu wykorzystaj ryż lub watę.

Aby bombkom było ciepło

15 oryginalnych ozdób 9

Zrobić ozdoby choinkowe można z czegokolwiek – nawet ze starego szalika lub swetra. To nie zajmie dużo czasu: weź bombkę choinkową i naciągnij na nią tkaninę wełnianą. Następnie umocuj tkaninę u podstawy bombki za pomocą wstążki – można zawieszać bombkę na choinkę.

Nastroje mandarynkowe

15 oryginalnych ozdób 10

Niech w tym roku mandarynki zdobią nie tylko stół, ale również choinkę. Włóż mandarynki do pudeł. Gdy one wyschną należy je ozdobić wstążkami i cynamonem. Takiego typu zrobione własnymi rękami ozdoby, będą wspaniale wyglądać obok innych ozdób choinkowych.

Święto dookoła

15 oryginalnych ozdób 11

Zdobić bombkami choinkowymi można nie tylko choinkę: na oknach lub na lampie również będą wyglądać bardzo ładnie. Bombki bardzo łatwo można umieścić na kolorowych wstążkach i zawiesić na na przykład na karniszu.

Artystyczna choinka

15 oryginalnych ozdób 12

Maleńkie mieszkanie nie jest powodem ku temu, aby zrezygnować z choinki. Oprócz tego tradycyjną choinkę można przenieść na ścianę: narysować lub stworzyć za pomocą odrębnych przedmiotów. Otrzymasz wspaniałą art-choinkę!

Ciepłe przyjęcie

15 oryginalnych ozdób 13

Nie zapomnij zdobić stół świąteczny: zwykły obrus zdób wstążką z jaskrawym wzorem. A klasyczne serwetki można zdobić gałązką jodłową, ułożyć w postaci bałwana lub choinki. Wizerunek uzupełnią świece aromatyczne i wianki noworoczne.

Dla ładnego toastu

15 oryginalnych ozdób 14

Przekształcić zwykłe kielichy na jaskrawe noworoczne jest dosyć prosto: wystarczy zdobić je ładnymi wstążkami atłasowymi. Kilka minut – i zwykłe kielichy zmienią się nie do poznania. Jeszcze jeden ciekawy wariant – zrobić na nich rysunki za pomocą farby emaliowej. Takich kielichów jak u ciebie, na pewno nie zobaczysz nigdzie!

Jak w bajce

15 oryginalnych ozdób 15

Elegancką noworoczną ozdobę można zrobić ze zwykłej gałązki. Pomaluj ją w srebrzysty kolor i umieść na karniszu lub lampie. Następnie zawieś na gałązce bombki – bajkowa atmosfera jest gwarantowana.

źródło:InmyRoom
 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty