15 postaci z kreskówek, które były oparte na prawdziwych osobach

Jeśli uważasz, że wygląd zewnętrzny lub cechy osobowe bohaterów kreskówek zostały wymyślone przez autora bajki, animatora lub rysownika, to bardzo się mylisz. Wena może opuścić nawet najbardziej utalentowanych i wtedy twórca czerpie inspiracje ze świata realnego!

Mamy dla Ciebie 15 legendarnych bohaterów kreskówek, które nie są wcale takie unikalne, jak się wydaje na pierwszy rzut oka. Byli inspirowani prawdziwymi, czasami bardzo znanymi osobami!

1. Urszula i Divine

Urszula

Urszula jest bardzo jaskrawą i rozpoznawalną wiedźmą, którą znają nawet ci, którzy nie oglądali filmu animowanego o Małej Syrence. A wiedziałeś, że ona ma swój pierwowzór wśród prawdziwych ludzi? Urszula została oparta na amerykańskim aktorze i i piosenkarzu, znanym jako drag queen Divine (Harris Glenn Milstead).

2. Chuckie Finster i Mark Mothersbaugh

Chuckie Finster

Trudno w to uwierzyć, ale wesoły rudowłosy chłopczyk, który jest jednym z bohaterów serialu animowanego "Pełzaki" i "All Grown Up!" został oparty nie na dziecku, ale na dorosłym mężczyźnie. Został zainspirowany popularnym amerykańskim muzykiem Markiem Mothersbaughiem.

3. Harley Quinn i Arleen Sorkin

Harley Quinn

Patrząc na postać pojawiająca się w komiksach i filmach związanych z postacią Batmana, ma się wrażenie, że została wymyślona przez jakiegoś psychopatę. Ale prawda jest całkiem inna. Pisarz Paul Dini, oglądając serial "Dni naszego życia", w którym zobaczył swoją koleżankę Arleen Sorkin, która występowała w stroju Arlekina, zaproponował jej, aby została pierwowzorem Harley Quinn.

4. Butters Stotch i Eric Stough

Butters Stotch

Na pewno nie wiedziałeś o tym, że Butters Stotch, postać fikcyjna z serialu animowanego "Miasteczko South Park", wzorowana na reżyserze tegoż serialu Ericu Stoughowi. O tym się wspomina w odcinku 417!

5. Betty Boop i Helena Kane

Betty Boop

Betty Boop – postać, którą śmiało można nazwać seks symbolem filmu animowanego. W latach 1932-1939 w wytwórni Paramount Pictures powstało 99 czarno-białych krótkometrażowych filmów o tej ślicznotce, która na początku wyglądała jak pudel, który był bardzo podobny do aktorki Heleny Kane.

6. Sępy z "Księgi Dżungli" i The Beatles

Sępy

Twórcy filmu animowanego "Księga Dżungli" (1967) nie tylko oparli swoich sępów na członkach zespołu The Beatles , ale również zaproponowali użyczyć im swego głosu. Jednak John Lennon odmówił.

7. C. Montgomery Burns i Barry Diller

Montgomery Burns

Nie zważając na to, że przewodniczącego IAC Interactivecorp Barry Dillera nie można nazwać złym i skąpym człowiekiem, jednak twórcy serialu animowanego "Simpsonowie" właśnie na nim oparli jednego z bohaterów serialu.

8. Edna Mode i Edith Head

Edna Mode

Edith Head zdobyła 8 Oscarów za najlepsze kostiumy, więc nie ma nic dziwnego w tym, że szalona projektantka strojów rodziny Iniemamocnych Edna Mode, została oparta na Edith Head.

9. Milhouse Van Houten i Josh Saviano

Milhouse Van Houten

Na jednej z postaci mega popularnego w latach 80. serialu "Cudowne lata" oparta jest postać Milhousa z Simpsonów. Natomiast imienia swego "użyczył "mu 37. Prezydent Stanów Zjednoczonych Richard Milhous Nixon.

10. Pan Magoo i W.C. Fields

Pan Magoo

Animator John Hubley przekonuje, że legendarna postać Pan Magoo wzorowana była na dwóch osobach – jego wujku Harrym i znanym amerykańskim komiku W.C. Fieldsowi. Musicie przyznać, podobieństwo jest niesamowite.

11. Rainier Luftwaffe Wolfcastle i Arnold Schwarzenegger

Rainier Luftwaffe Wolfcastle

Patrząc na Rainiera Luftwaffe Wolfcastle’a, jednego z bohaterów serialu animowanego "Simpsonowie", trudno się nie domyślić, że jest oparty na Arnie.

12. Aladyn i Tom Cruise

Aladyn

Na pewno wiesz, że twarz Aladyna była wzorowana na twarzy przystojnego Toma Cruise’a. Jednak mało kto wie, że na początku miała to być twarz Michaela J. Foxa.

13. Klaun Krusty i James Allen

Klaun Krusty

Klaun Krusty był zainspirowany "Rusty Nails", którego wszystkie przedstawienia w dzieciństwie oglądał amerykański twórca filmów animowanych Matt Groening.

14. Popeye i Frank Fiegel

Popeye

Bohater amerykańskiego komiksu i postać z filmu animowanego "Popeye" również ma swój pierwowzór wśród prawdziwych ludzi. Frank "Rocky" Fiegel był najlepszym przyjacielem rysownika E. C. Segara.

15. Mała Syrenka Ariel i Alyssa Milano

Mała syrenka Ariel

Okazuje się, że nie tylko Urszula ma swój pierwowzór wśród prawdziwych ludzi. Główna bohaterka filmu animowanego "Mała Syrenka" również nie wygląda tak, jak ją opisał słynny Hans Christian Andersen. Ariel wzorowana jest na modelce Sherri Stoner (żona animatora) i aktorce Alyssie Milano, która nic nie wie o tym, że jest pierwowzorem sympatycznej Syrenki.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty