15 powodów, dla których małżeństwo może skończyć się klęską

Doskonałych relacji nie ma, i wszystkie pary przechodzą etap dopasowania, zwłaszcza, gdy zaczynają żyć razem. Przyjrzyjmy się sytuacjom, które najczęściej stają się przyczyną konfliktów.

Trudno znaleźć parę, która by nie doświadczała trudności, zamieszkując ze sobą pod jednym dachem. Szczególnie często problemy pojawiają się na początkowym etapie. Dzięki przeprowadzonej sondzie udało się ustalić rzeczy, które irytują zarówno mężczyzn, jak i kobiety w ich życiu.

1. Zmienić się dla wygody

rozmowa

Wielu małżonków uważa za swój obowiązek zmienić partnera, ponieważ on nie jest wystarczająco dobry, mądry, uprzejmy, taktowny i tak dalej. Ale pokaż mi człowieka, który by chciał, aby jego ciągle krytykowali i opowiadali, jak prawidłowo postępować, a jak nie. Należy uświadomić sobie, że człowieka musimy kochać takim, jaki on jest. Można dawać wskazówki i porady, ale nie przekształcać partnera pod siebie.

2. Stała kontrola

kontrola

Według sondaży, innym częstym powodem rozstania pary jest totalna kontrola. Partner chce wiedzieć o każdym szczególe i wymaga raportu co pół godziny. To wszystko zakłóca życie prywatne i staje się przyczyną konfliktów. Zdarzają się sytuacje, gdy próby kontroli są maskowane pod opiekę. W tej sytuacji istnieje tylko jedno poprawne rozwiązanie – szczera rozmowa. Należy dowiedzieć się o przyczynach podobnego traktowania i wyjaśnić potrzebę osobistej przestrzeni. Kiedy ludzie są szczęśliwi w związku, nie będą mieli pragnienia zmiany.

3. Lepiej przeprosić

prosi

Wielu ludzi żyje według zasady, że lepiej na wszelki wypadek przeprosić, aby złagodzić ewentualny konflikt. W końcu człowiek nawet nie stara się odkryć przyczyny niechęci, aby uniknąć jej w przyszłości. Szczególnie irytujące są sytuacje, kiedy "przepraszam" praktycznie równa się "cześć". Naucz się rozmawiać, zadawać pytania i słuchać partnera. Dzięki temu będzie można nie tylko pozbyć się problemu, ale także lepiej poznać bliskiego człowieka.

4. Finansowe różnice

pieniądze

Innym częstym powodem konfliktu jest wspólny budżet, na który para może mieć różne poglądy. Kłócą się zakochani, jak z powodu dużych, tak i z powodu drobnych zakupów, a raporty o wykorzystanych środkach mogą stać się upokorzeniem. Lepiej przed stworzeniem budżetu zastrzec wszystko, aby dojść do porozumienia. Jako przykład może służyć taka opcja: każdy stawia określoną kwotę do wspólnego budżetu, a resztę zatrzymuje dla siebie.

5. Walka o kołdrę

sen

Wiele par boryka się z takim problemem, gdy nie wystarcza kołdry dla dwóch osób. W końcu zaczyna się skryta walka o nią, i ktoś w rezultacie zostaje "nagi". Rozwiązanie jest banalne: jeśli nie udało się znaleźć dużego koca, a kłótnie wynikają coraz częściej, wtedy wystarczy kupić dla każdego swoją kołdrę. To nie oznacza, że miłość odeszła, tak po prostu będzie wygodniej.

6. Gra w medium.

stres

To bardziej dotyczy kobiet, które z jakiegoś powodu są pewne, że mężczyzna powinien wiedzieć ich chęci. W końcu jeden się obraża, a drugi nie wie, co się stało i gdzie on się potknął. Fajna gra w "ciszę na morzu" staje się przyczyną wielu konfliktów. Wyjście jest proste: zrozum, że ukochana osoba nie ma zdolności postrzegania pozazmysłowego – nie jest w stanie pojąć, co masz na myśli. Lepiej otwarcie powiedzieć o swoich pragnieniach, niż prowokować kłótnię.

7. Kara przez seks

stop

Psychologowie jednym głosem mówią, że wielkim błądem jest karanie bliskiej osoby przez odmowę stosunku seksualnego. Jeśli często tak czynić, to można popchnąć partnera do zdrady. Seks nie powinien stać się sposobem na dostanie jakiegoś prezentu lub oświadczyn. Na początek warto zrozumieć, że należy odróżnić seksualny szantaż od odmowy z przyczyn obiektywnych. Aby rozwiązać problem, musisz tylko szczerze porozmawiać.

8. Nocny marek ≠ ranny ptaszek

sowa

Bardzo trudno dostosować się parze, gdy ludzie mają różne rytmy biologiczne. Nie da się nie denerwować, kiedy chce się spać, a ukochany jest pełen energii i przagnie przygód lub budzi się wcześnie i przeszkadza ci spać. Jeśli nie chcesz się rozstać, w tej sytuacji będziesz musiał popracować: musicie przeanalizować, określić godziny, w których obie osoby są aktywne, i poświęcić je sobie. Po tym zacznijcie stopniowo przesuwać czas snu dwóch stron, aby zaczęły się zgadzać. Dzięki ustalonemu harmonogramowi całego dnia można będzie znaleźć kompromis.

9. Nieznośność oczekiwania

ubranie

Mieszkając razem, na wspólne imprezy trzeba się zbierać i wychodzić razem, a tu bez oczekiwania się nie obejdzie. Znajoma sytuacja dla wielu mężczyzn – czekanie u progu ukochanej, która nie może dobrać butów do sukienki lub szminki do torebki. Zachowanie spokoju w takiej sytuacji jest trudnym zadaniem, i w końcu wszystko kończy się konfliktem. Załagodzić taką sytuację może tylko kobieta, która lub powinna wszystko robić szybciej, albo zacząć się szykować wcześniej.

10. Brak przestrzeni osobistej

cicho

Każdemu człowiekowi potrzebny jest "osobisty kąt", gdzie można być sam na sam ze sobą i po prostu odpocząć, pomarzyć i odetchnąć. Często takie pragnienie staje się przyczyną konfliktów, ponieważ partner może nie rozumieć, dlaczego druga połowa chce być sama, może jest obrażona? Aby wykluczyć konflikty, ważna jest szczera rozmowa, podczas której trzeba wyjaśnić swoje pragnienia.

11. Niespodziewani goście

przyjaciele

Bardzo chcesz się zrelaksować po pracy, poleżeć w ciszy lub obejrzeć ulubiony serial, ale otwierasz drzwi, a tam impreza. W końcu nie tylko wieczór zepsuty, ale na ciebie czeka stos brudnych naczyń, rozrzucone rzeczy i pusta lodówka. Rozwiązanie takich sytuacji jest bardzo proste – umów się z partnerem, że o podobnych imprezach będzie zawiadomiać cię wcześniej.

12. Osobiste rzeczy publiczne

rodzina

Kiedy ludzie zaczynają żyć razem, wszystkie rzeczy stają się wspólne, co czasami irytuje. Na przykład, nie chcesz, aby ktoś brał twoją ulubioną poduszkę, albo pił z twojej filiżanki. Dzielienie się na moje i twoje do niczego dobrego nie doprowadzi, więc lepiej każdemu zrobić listę rzeczy, z którymi nie chce się dzielić i wymieniać się nimi. Nie dotykaj takich rzeczy bez pozwolenia, i sprawa będzie zamknięta.

13. Nieporozumienie z nowymi rodzinami

matka

Zawierając związek z człowiekiem, nikt nie wie, kim są jego krewni i czy uda się nawiązać z nimi kontakt. Istnieje ogromna liczba anegdotów na temat strasznej teściowej i, niestety, czasami one stają się rzeczywistością. Jeśli związek pęka, trzeba szukać kompromisu, ale przy tym nie musisz tolerować grubiaństwa i nieuzasadnionych oskarżeń. Każdy partner powinien samodzielnie porozmawiać ze swoimi krewnymi. Jeszcze jedna zasada – nie musisz opowiadać swoim krewnym podczas konfliktu, jakim złym człowiekiem jest twój ukochany, ponieważ to wzbudza w nich niechęć.

14. Wymiana hasłami

laptop

Media społecznościowe stały się w wielu parach kością niezgody i zwykłe "lajki" stały się dorównać do zdrady. Wyrażenie "wymieńmy się hasłami" jest znane wielu małżonkom, ale to odbywa się tylko wtedy, gdy prawo to nie jest nadużywane, nie czyta się korespondencji i tym podobne. Należy wszystko omówić, aby nie było żadnych problemów. W krytycznych sytuacjach partner musi mieć możliwość wejścia na konto lub wypłacenia środków z konta, ale najważniejsze jest zaufanie.

15. Przysłowiowa rutyna

życie

Przyczyną, z powodu której pary rozstają się najczęściej, jest niezgodność w domowych sprawach. Na przykład, ktoś z partnerów jest przyzwyczajony do powieszenia na krzesło rzeczy, nie zamykania tubki pasty do zębów, nie mycia za sobą filiżanki i tak dalej. Wszystko to staje się przyczyną konfliktów, ponieważ pozbyć się swoich nawyków nie tak łatwo. Tutaj pomoże tylko cierpliwość i spokojne rozmowy, a krzyki i natarczywość tylko pogorszą sytuację.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty