15 przykładów nietypowej reklamy

Specjalista ds.reklamy i marketingu powinien być naprawdę kreatywną i pomysłową osobą, która nie boi się realizować najbardziej zwariowane pomysły. Twórcy tych reklam to prawdziwi postrzeleńcy i wariaci.

W czasach, gdy na rynku jest tyle wyrobów, produktów i usług, producenci muszą ze sobą konkurować w zdobywaniu klientów, w przekonywaniu ich, że to właśnie ich produkt jest najlepszy. Często do przyciągania klientów używają nietypowych pomysłów. Na szczęście pomysłowość specjalistów ds.reklamy i marketingu nie zna granic. Zaraz się w tym przekonasz.

1. Marketingowcy przerobili skład metra na wielką, jeżdżącą reklamę. Przemalowano jeden z wagonów nowojorskiego metra tak, aby wszyscy dowiedzieli się o premierze nowej gry ze Spider-manem.

spider

2. Wszyscy uwielbiamy się bawić i szaleć, więc producent snacków postanowił to wykorzystać. Umieścił na ulicach interaktywne plakaty, które nawołują do tworzenia liter za pomocą własnych ciał.

hej

3. W mieście Blackpool (Wielka Brytania) można zobaczyć nietypową instalację: Hulk zatrzymuje tramwaj.

tramwaj

4. Marketingowcy przerobili przestanki autobusowe na pachnącą różnymi potrawami reklamę nowej książki kucharskiej. Bomba!

aromat

5. Niesamowita lodowa reklama nowego amerykańskiego serialu.

lód

6. Naturalnych rozmiarów Bugatti Chiron z klocków Lego. Ma własny napęd i wysuwany spojler.

samochód

7. Na fantastyczny pomysł wpadł niemiecki producent samochodów osobowych Audi – w mieście umieszczono 4-tonowe logo, wykonane z lodu. Klienci mogą otrzymać zniżkę, zanim ono się roztopi.

audi

8. Coca-Cola zawsze ma niesamowite pomysły na reklamę swego legendarnego napoju. Tym razem koncern postanowił wypromować swój napój Coca-Cola Zero. Nie wyprodukował kolejnego, nudnego spotu reklamowego. Do promocji napoju wykorzystano butelkę wypełnioną napojem i pompę.

cola

9. W celu zachęcenia wolontariuszy do pomocy w schronisku dla zwierząt, na ulicach miasta zamontowano interaktywny monitor, dzięki któremu ludzie mogą się pobawić z wirtualnymi zwierzętami.

pies

10. Dla pasażerów, których lot został opóźniony, na lotnisku w São Paulo postawiono automat z darmowymi batonami KitKat.

kitkat

11. Fani filmu "Jurassic Park" mieli możliwość zrobić sobie zdjęcie z ogromną statuą Jeffa Goldbluma, która stanęła w Londynie z okazji 25.rocznicy premiery filmu.

park

12. Producent postanowił pokazać różnice między starym a nowym.

leci

13. Jeszcze jeden nietypowy 3D billboard od Coca-Coli. Znalazł się w Księdze Rekordów Guinnessa.

coca

14. Na nietypowy i fantastyczny pomysł wpadł francuski Dom Mody Balmain. Trzy cyfrowo wygenerowane modelki prezentują najnowszą kolekcję francuskiego domu mody.

modele

15. Na dość dziwny, ale bez wątpienia bardzo oryginalny pomysł wpadła sieć restauracji Pizza Hut, która oferuje swoim klientom buty, które mogą zamówić pizzę.

pizza
 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty