15 przypadków, kiedy internauci pomogli rozwikłać zagadkę

Trudno w to uwierzyć, że dziś można kogoś czymś zaskoczyć. Na Redditt istnieje cały rozdział poświęcony dziwnym rzeczom, znalezionym przez jego użytkowników. Dzięki wspólnemu wysiłkowi udało się rozwikłać zagadkę.

Internet to źródło bezcennej informacji? Jednak nawet czasami Google nie potrafi odpowiedzieć na pytanie: "What Is This Thing? " Natomiast internauci zawsze gotowi przyjść z pomocą. I często udzielają bardzo fachowych i trafnych odpowiedzi. Oto niektóre z nich.

1. To "worry doll", laleczka zmartwień z Gwatemali. Opowiadasz jej o swoich problemach i kładziesz na noc pod poduszką. Ma zbierać twoje zmartwienia przez sen, żebyś lepiej spał.

lalka

2. Pająk zaatakowany przez grzyba.

pajłk

3. To "wole oko". Kiedyś szyby produkowano, wydmuchując rozgrzane szkło w dużą bańkę, którą następnie spłaszczono. Wygląda jak mały talerzyk lub latający talerz.

okno

4. Dziewczyna znalazła w swoim talerzu czarno-białe kulki. Okazało się, że to jajeczka owadów.

jajka

5. Tytanowe kule, znalezione na pustyni w stanie Nowy Meksyk.

kula

6. To napinacz z zestawu do rozbijania zamków.

klucz

7. Mara patagońska. Wygląda jak skrzyżowanie zająca z kapibarą.

Mara patagońska

8. Popełnić samobójstwo można za pomocą dowolnego przedmiotu. To wieszaki antyduszeniowe. Skonstruowane tak, by zapobiec samobójstwom przez powieszenie.

wieszak

9. To Cymothoa exigua. Pasożyt atakuje język, wchodząc do jamy gębowej ryb przez skrzela. Kiedy pasożyt rośnie, coraz mniej krwi dostaje się do języka, który ostatecznie zanika.

język

10. Tak wyglądają chmurki tuż po startach rakiet.

niebo

11. "Gazex-System" francuskiej firmy T.A.S (Technologie Alpine de Sécurité). Odpala się mieszankę propanu z tlenem w celu wytworzenia fali ciśnieniowej, która oddziaływając na śnieg, powoduje jego obsunięcie się.

gazex

12. Atak termitów.

termity

13. Przedstawiciel podkówczaków, zamieszkujący Missisipi.

kto to

14. Altocumulus lenticularis – nieruchoma chmura.

obłok

15. Łyżeczka do usuwania woskowiny.

klucze
 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty