15 sztuczek dla prawdziwych fanów czystości

Te porady pomogą wam łatwo i szybko doprowadzić do blasku cały dom.

Kuchenka mikrofalowa

15 sztuczek 1

Na bardzo gęsto umaczaną w wodzie gąbkę wyciśnijcie trochę piorącego środka i porządnie spieńcie go. Połóżcie gąbkę do kuchenki mikrofalowej i włączcie ją na minimalną moc na 30 sekund. Otwórzcie drzwi i przetrzyjcie kuchenkę mikrofalową od wewnątrz tą samą gąbką. Ten sposób nie tylko ułatwi czyszczenie kuchenki mikrofalowej, ale i wydali nieprzyjemny zapach i zarazki z gąbki.

Materac

15 sztuczek 2

Z czasem materace mogą stać się zaniedbanymi. Żeby przywrócić im były wygląd, wystarczy posypać je sodą oczyszczoną, zostawić tak na kilka godzin i odkurzyć. Znikną wszystkie ślady i zapachy. Ta sama metoda działa dla ożywienia podniszczonej kanapy.

Deska do krojenia

15 sztuczek 3

Sól z cytryną – świetny środek dla oczyszczenia drewnianych desek do krojenia. Po tym po prostu spłuczcie pod strumieniem wody.

Toster

15 sztuczek 4

Za pomocą starej szczoteczki do zębów łatwo oczyścić najbardziej trudnodostępne miejsca w tosterze.

Kran

15 sztuczek 5

Jeśli przetrzeć powierzchnię kranu papierem woskowym, na nim długo nie będą zostawać plamy od wody.

Żelazko

15 sztuczek 6

Zaścielcie deskę do prasowania papierem i nasypcie na nią trochę soli. Potem ustalcie regulator grzania żelazka na maksymalne znaczenie, przekonawszy się, że w żelazku nie ma wody, a funkcja "parowa" jest wyłączona. Przeprowadziwszy nagrzanym żelazkiem po soli, łatwo oczyścicie go od brudu.

Srebrne sztućce

15 sztuczek 7

Odwrócony gazą kawałeczek kredy, leżący w szufladzie, czy pudełku z waszymi srebrnymi sztućcami, obroni sztućce od zmatowienia i plam.

Odzież

15 sztuczek 8

Tłustą plamę łatwo wywieść za pomocą rozdrobnionej kredy. Wetrzyjcie ją do plamy na tkaninie, i przez kilka godzin kreda w całości wciągnie tłuszcz. Taki sposób jest najbardziej efektywny dla świeżych plam.

Żaluzje

15 sztuczek 9

Za pomocą skarpetki, która pozostała bez pary, bardzo wygodnie przecierać żaluzje.

Patelnia

15 sztuczek 10

Najlepszy sposób oczyścić żeliwną patelnię – zrobić to za pomocą soli. Sól wciągnie olej i pomoże wydalić kawałeczki pokarmu, co przypaliły się. Po tym pozostanie spłukać ją i wytrzeć do sucha.

Dywan

15 sztuczek 11

Wam będą potrzebne 1 część octu i 2 części wody. Zmieszajcie je razem w butelce z rozpylaczem. Nanieście środek za pomocą rozpylacza na plamę i nakryjcie wilgotną szmatą. Włączcie na żelazku tryb parowy i postawcie go na 30 sekund na szmatę.

Zlew

15 sztuczek 12

Za pomocą sody i starej szczoteczki do zębów oczyśćcie zlew, a potem połóżcie do niego kilka kawałków cytryny i rzetelnie przemyjcie pod strumieniem wody.

Okna

15 sztuczek 13

Umyjcie okna zwykłym sposobem, a w końcu przetrzyjcie do sucha gazetą. To wydali wszystkie rozwody i nada oknom blask.

Nieprzyjemny zapach

15 sztuczek 14

Połóżcie 1 łyżeczkę ekstraktu waniliowego do filiżanki, a potem umieśćcie filiżankę do rozgrzanego piekarnika – i cały dom wypełni się czarownym aromatem, a nieprzyjemne zapachy znikną.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty