15 sztuczek dodających objętości rzęsom, o których nawet się nie domyślasz

Nie jest tajemnicą, że w pewnej mierze sukces kobiecego uwodzenia zależy od długich, gęstych rzęs. Jeśli kobieta włada tuszem, to tylko kilka dotknięć szczoteczką pomoże jej stworzyć niepowtarzalny wizerunek.

Przedstawiamy 15 sztuczek, które sprawią, że Twoje oczy będą nie do odparcia.

Aby wzmocnić rzęsy

Na 10 minut przed użyciem kosmetyków nanieś na rzęsy szczoteczką do tuszu oliwę z oliwek lub olej kokosowy. W ten sposób uchronisz rzęsy przed negatywnym wpływem pierwiastków chemicznych kosmetyków.

kokos

Stosowanie witaminy E i biotyny sprzyja wzrostowi rzęs i włosów w całości.

vitamin

Nawet jeśli korzystasz z tuszu najwyższej jakości, składniki chemiczne są nadal w nim obecne. Niech rzęsy odpoczną od makijażu przynajmniej jeden lub dwa dni w tygodniu. To będzie sprzyjało ich naturalnej odnowie.

oczy

Sekrety makijażu rzęs

Usuwaj nadmiar tuszu ze szczoteczki za pomocą ręcznika papierowego – pomoże to uniknąć grudek.

farba

Zanurz na minutę tusz w szklance z ciepłą wodą, żeby produkt nagrzał się i masa tuszu stała się jednorodna. Tak zapomnisz o grudkach.

woda

Zanurz łyżeczkę w ciepłą wodę, wysusz i użyj jej podczas nakładania tuszu do rzęs, jak to pokazano na zdjęciu. Oprócz tego, że nie pobrudzisz tuszem powiek, nadasz kształt swoim rzęsom.

łyżka

Użyj szczypców do zakręcania rzęs jak zwykle, ale jednocześnie spróbuj jeszcze namalować rzęsy. Tak one zakręcają się, a oczy się nie brudzą.

rzęsy

Zegnij szczoteczkę do rzęs pod kątem 90 stopni. Tak dużo łatwiej będzie manewrować.

szczoteczka

Dodaj kroplę solonej wody lub oliwy z oliwek do tuszu, aby osiągnąć taką samą strukturę cieczy, jaka była w czasie zakupu.

oliwa

Podmalowuj rzęsy przy poziomym położeniu szczoteczki i od razu nanoś tusz pionowymi ruchami, żeby rzęsy rozdzielić i uczynić je dłuższymi i bardziej wyrazistymi.

oko

Ogrzewaj szczypce do zakręcania rzęs za pomocą suszarki przez kilka sekund przed użyciem. Dzięki temu rzęsy pozostaną zakręcone dłużej.

suszarka

Po nałożeniu pierwszej warstwy tuszu oprósz rzęsy zasypką dla niemowląt od nasady do czubka. Powinny one wyglądać na dość „zakurzone”, kiedy skończysz. Nałóż kolejną warstwę tuszu na rzęsy, dobrze zatuszuj, żeby nie pozostało żadnych widocznych śladów zasypki. Rzęsy będą wydawać się o pół razy bardziej gęste.

cienie

Używaj szczypców do zakręcania rzęs tak, jak pokazano na rysunku: skieruj je do góry, żeby uzyskać bardziej „zakręcony” efekt.

trzymacz

Używaj tuszu w następujący sposób: wykonuj ruchy na zewnątrz, jakby wymachując przy każdym ruchu. Dla większej intensywności koloru pomaluj rzęsy z dwóch stron: zarówno od wewnątrz jak i od zewnątrz.

oczko

Tusz do rzęs powinien zawsze być ostatnim w procesie nakładania makijażu. Jako dodatkowy trik zalecamy użycie jasnej konturówki wewnątrz dolnej powieki, aby twój spojrzenie było bardziej wyraziste, a oczy optycznie się powiększyły.

biały
 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty