15 trików, dzięki którym utrzymasz idealny porządek w domu

Nienawidzisz generalnego sprzątania, ale chcesz mieć czyste, wysprzątane mieszkanie? Wtedy te triki właśnie dla ciebie. Wykorzystaj kilka ciekawych porad i sztuczek, które wybraliśmy dla ciebie, aby bez żadnego wysiłku utrzymać idealny porządek w domu.

1. Pozbądź się niepotrzebnych rzeczy.

Czyszczenie płyty grzewczej

Pokój, który jest wypełniony niepotrzebnymi rzeczami i przedmiotami, zawsze wygląda niechlujnie. Dlatego nie warto przechowywać i gromadzić niepotrzebne rzeczy, wyrzuć je. Dzięki temu trikowi twoje mieszkanie będzie wyglądać schludnie.

2. Stwórz specjalne miejsca do przechowywania rzeczy.

Czyszczenie płyty grzewczej

Po tym, gdy wyrzuciłaś wszystko niepotrzebne, stwórz specjalne miejsca do przechowywania tych rzeczy, które ci jeszcze pozostały. Zrób regał na magazyny na książki, haczyki na torebki i klucze w przedpokoju, organizer na przybory toaletowe w łazience.

3. Zaplanuj przestrzeń w pokoju dziecięcym.

Czyszczenie płyty grzewczej

Jeśli masz dzieci, możesz je angażować do utrzymania porządku w mieszkaniu. Wykorzystaj kosze z napisami na zabawki i odzież. Nie zapomnij o dzieciakach, które stwarzają bezład nieświadomie. Jeśli twoje dziecko uwielbia rysować, kup mu albumy do rysowania, aby nie malowało po ścianach.

4. Sprzątanie w toku.

Czyszczenie płyty grzewczej

Jeśli weszłaś do łazienki i zobaczyłaś na zlewie ślad po paście do zębów, weź ścierkę i szybko posprzątaj. Dzięki takiemu szybkiemu sprzątaniu twój dom będzie wyglądać zadbanym i czystym. Wiele doświadczonych gospodyń domowych pozostawia w łazience i toalecie chusteczki, aby mieć je pod ręką do szybkiego sprzątania.

5. Rób każdego wieczora 10-minutowe sprzątanie.

Czyszczenie płyty grzewczej

Każdego wieczora o określonej godzinie każdy członek rodziny powinien poświęcić 10 minut na sprzątanie. W ciągu tego przedziału czasowego można wyrzucić śmiecie, poskładać rzeczy, pozmywać naczynia i mieszkanie zawsze będzie idealnie czystym!

6. Pozbądź się niepotrzebnego papieru.

Czyszczenie płyty grzewczej

Ciągle gromadzimy stare magazyny, rachunki, listy. Kup ładny stojak na magazyny i gazety i skorzystaj z usługi elektronicznych rozliczeń.

7. Codzienne ścielenie łóżka.

Czyszczenie płyty grzewczej

Ta czynność zajmuje około pięciu minut, ale twoja sypialnia będzie wyglądać schludnie. Oprócz tego zasłane łóżko stworzy odpowiedni nastrój na cały dzień i być może będziesz chciała utrzymać idealny porządek w całym domu.

8. Stwórz własny program sprzątania.

Czyszczenie płyty grzewczej

Stwórz własny program sprzątania. Jeśli brudna kuchnia doprowadza cię do szału – to zmywanie naczyń po każdym posiłku musi być obowiązkowym punktem w twoim codziennym sprzątaniu. Jednak nie przesadź – twój własny program nie musi posiadać niezliczoną ilość punktów.

9. Odkładaj swoją odzież na swoje miejsce każdego wieczora.

odzież

Po tym, gdy włożyłaś piżamę, odkładaj wszystkie rzeczy na swoje miejsca. To zajmie mało czasu, ale rano obudzisz się w czystym pokoju.

10. Zmywaj naczynia natychmiast po posiłku.

Czyszczenie płyty grzewczej

Przyznaj rację – pozmywać trzy talerze jest lżej niż piętnaście. Nie przemieniaj zmywanie naczyń w coś nierealnie trudnego, na co musisz wydawać kupę czasu.

11. Zastosuj technikę Pomodoro.

Czyszczenie płyty grzewczej

Po upływie jednego Pomodoro (25 minut, robisz sobie obowiązkową przerwę – 5 minut. Jeśli czytasz książkę lub wiadomości w internecie, ustaw czasomierz na 25 minut i gdy on zadzwoni, wydaj 5 minut na sprzątanie lub zmywanie naczyń. W taki sposób szybko posprzątasz w mieszkaniu i nie zdążysz się zmęczyć.

12. Codzienne pranie.

Czyszczenie płyty grzewczej

Każdego dnia wrzucaj brudną odzież do pralki. Jeśli nawet jesteś bardzo zajęta, na pewno znajdziesz 10 minut na włączenie pralki. To jest o wiele prościej niż wydawać cały weekend na pranie.

13. Czyszczenie płyty grzewczej bezpośrednio po zakończeniu gotowania.

Czyszczenie płyty grzewczej

Po zakończeniu gotowania obiadu koniecznie wyczyść płytę grzewczą. To zajmie kilka minut, natomiast kuchnia będzie wyglądać schludnie.

14. Stwórz przestrzeń na bezład.

przestrzeń

Dom nigdy nie może do końca być idealnie czystym, więc stwórz w nim jakiś zakątek na bezład.

15. Wspólne sprzątanie.

razem

Jeśli jesteś jedynym człowiekiem, który sprząta w domu, to na pewno się będziesz złościć i obrażać na innych członków rodziny. Dlatego każdy członek rodziny musi uczestniczyć w sprzątaniu. Dzięki temu szybciej posprzątacie mieszkanie i będziecie się czuć zgraną drużyną.

źródło:Lifehack
 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty