16 błędów, które nas postarzają i znacznie psują wygląd

Nie rozumiesz, dlaczego twoi znajomi myślą, że jesteś dużo starsza od swojego prawdziwego wieku? W rzeczywistości po prostu nie prawidłowo nakładasz makijaż, wybierasz nie te ubrania i popełniasz kilka błędów, które łatwo naprawić.

Kobiety zawsze chcą wyglądać młodziej, ale same o tym nie wiedząc, popełniają błędy przy nakładaniu makijażu, doborze ubrania i w innych składowych wizerunku, dlatego wyglądają o wiele starzej od swojego prawdziwego wieku. Należy zrozumieć, gdzie popełniamy błędy, aby więcej ich nie robić.

1. Zbyt ciemne brwi – nie

brzwi

Przy stworzeniu pełnego wizerunku bez kształtowania brwi się nie obejść, ale jeśli je namalować na zbyt intensywny kolor, to nie tylko będzie wyglądać dziwnie, ale także doda wieku. Właściwe rozwiązanie – wybierz odcień na ton jaśniejszy od twojego własnego koloru brwi.

2. Nieproporcjonalna sylwetka – nie

spódnica

Kolejna porażka w tworzeniu twojego wizerunku – niewłaściwe połączenie elementów ubrań. W wyniku ciało wygląda nieproporcjonalne. Jeśli kupiłaś popularne w tej chwili szerokie spodnie lub spódnice z wysokim stanem, najlepiej łączyć je z bluzką bez rękawów i topem, które lekko odsłonią brzuch. Uzupełnić wizerunek można skróconym żakietem. Obowiązuje również zasada odwrotna: na przykład, jeśli górna część jest luźna, wtedy dolna musi być obcisła.

3. Eyeliner na dolne powieki – nie

oko

Podmalowując oczy konturówką i z góry i z dołu, można zrobić je zbyt wąskie, i cały makijaż będzie zepsuty. Prawidłowa porada od wizażystów – żeby zrobić spojrzenie bardziej otwartym, podmaluj dolną powiekę jasną konturówką.

4. Cienkie brwi – nie

makeup

Często eksperymenty z brwiami kończą się niepowodzeniem. Brwi "sznurki" już dawno zostali w przeszłości i teraz są w modzie naturalne, gęste brwi, które nadają bardziej młodzieńczy wygląd. Użyj cieni i konturówki, aby uzyskać piękny kształt. Jeszcze jedna rada od kosmetyczki: nie stosować kremu w okolicach brwi, ponieważ on zamyka pory i hamuje wzrost włosów.

5. Tuszu na dolnych rzęsach – nie

rzęsy

Jeśli nie chcesz przyciągać uwagi innych do swoich zmarszczek wokół oczu, przestań malować na ciemno dolne rzęsy, tym bardziej gęstym tuszem. Najbardziej prawidłową decyzją jest pozostawienie je w stanie nienaruszonym, lub lekko pomalować z naciskiem na kąciku oka.

6. Nadmierne oczyszczanie skóry – nie

skóra

Wiele dziewcząt popełnia poważny błąd – często robi czyszczenia, peelingi i inne zabiegi, które w rezultacie powodują, że skóra staje się zbyt sucha i cienka. Kosmetyczki potwierdzają, że nadmierne czyszczenia przyspieszają proces powstawania zmarszczek. Właściwe rozwiązanie – środki czyszczące z niewielką ilością składników, które nie powinny być agresywne i po prostu muszą zawierać zdrowe tłuszcze.

7. Ciemne cienie na powieki – nie

cienie

Częsty błąd wśród przedstawicielek płci pięknej – malowanie górnej powieki ciemnymi cieniami. W efekcie twarz wizualnie wygląda na starszą. Aby uniknąć tego błędu i sprawić, by oczy były bardziej wyraziste, nakładaj ciemne cienie tylko w zewnętrznym kąciku oka.

8. Ubranie niedopasowane do sylwetki – nie

ubranie

W ostatnim czasie na szczycie popularności znajdują się szerokie ubrania, ale warto wziąć pod uwagę, że pasuje taki fason nie wszystkim, więc luźne ubranie warto wybierać ostrożnie. Na przykład, można połączyć obcisłą sukienkę i luźny żakiet. Pamiętaj, że lepiej skupić się nie na modzie, a na cechach swojej figury i wieku.

9. Makijaż bez korektora – nie

krem

Wiele kobiet cierpi na cienie pod oczami, które pogłębiają się przy niewyspaniu się. Próbując zamalować je podkładem, można tylko podkreślić tę wadę. Dobrym rozwiązaniem jest nałożenie korektora, przy czym za jego pomocą pod oczami trzeba narysować trójkąt, którego wierzchołek będzie wyciągnięty do policzka. Warstwa korektora powinna być cienka. Następnie nakłada się na twarz podkład.

10. Róż do policzków nałożony zbyt nisko – nie

puder

Zgodnie z przepisami, róż należy nakładać na najbardziej wystającą część kości policzkowych. Przy tym z wiekiem może się przesuwać w dół, i w końcu róż służy nie ozdobą, a wręcz przeciwnie, podkreśla wiek i wady. Kobietom nieco starszym wizażyści polecają nakładać róż na górną część kości policzkowych, co spowoduje wizualne podciąganie twarzy.

11. Bardzo surowy styl – nie

styl

Kobiety z wiekiem zaczynają rezygnować z modnych rzeczy, wybierając surowy styl i tradycyjne kolory. Jest to poważny błąd, który dodaje wieku. Nie warto starać się w pełni ubierać się w młodzieżowe rzeczy, wystarczy wybrać kilka modnych akcentów, na przykład, oryginalną torbę, kurtkę i akcesoria. Porady od stylistów: większość odcieni czerwonego i niebieskiego pasują praktycznie wszystkim kobietom.

12. Akcesoria w jednym kolorze – nie

torba

Przez długi czas uczono nas, że kolor butów, torebki, pasku i inne akcesoria muszą być tego samego koloru, ale ta zasada już dawno nieaktualna. Projektanci zapewniają, że ludzie wybierający akcesoria w jednym stylu wyglądają znacznie starzej. Lepiej do wizerunku wybrać tylko jeden wyrazisty detal lub użyć połączenia różnych odcieni barw.

13. Dużo podkładu – nie

krem puder

Aby ukryć niedoskonałości na twarzy i uzyskać efekt matowej skóry, wiele kobiet nakłada na twarz zbyt grubą warstwę podkładu, a to tylko podkreśla zmarszczki. Innym częstym powodem jest niewłaściwy kolor podkładu, co również sprawia, że osoba wygląda na starszą. Lepiej kupić podkład o lekkiej konsystencji z połyskującymi drobinkami rozświetlającymi cerę, który sprawi, że skóra będzie bardziej zdrowa i naturalna.

14. Gruba warstwa pudru – nie

kosmetyki

Końcowym etapem do wyrównania odcienia jest nałożenie pudru, którego powinno być nie za dużo, bo inaczej makijaż będzie wyglądać groteskowo. Jeśli używasz lekkiego mineralnego lub ryżowego pudru, to należy pamiętać, że jest on przeznaczony tylko dla tego, aby usunąć połysk ze strefy T. Wizażyści nie zalecają pudrowania okolic oczu, ponieważ to sprawi, że zmarszczki będą bardziej widoczne, a skóra będzie wyglądać na zbyt suchą, co dodaje wieku.

15. Brak snu – nie

sen

Według statystyk wiele kobiet z różnych powodów cierpi z powodu braku snu, a to zwiększa poziom stresu i negatywnie odbija się na wyglądzie. Jeśli człowiek mało śpi, to organizm będzie starzeć się znacznie szybciej. Ponadto naukowcy udowodnili, że podczas głębokiej fazy snu organizm wytwarza hormon wzrostu, niezbędny do regeneracji i aktualizacji uszkodzonych komórek. Pamiętaj, że zdrowy sen powinien trwać 8 godzin.

16. Zbyt częste spożywanie napojów alkoholowych – nie

woda

Nalogi mają negatywny wpływ na wygląd, a co do alkoholu, to ma dwie istotne wady dla tych, którzy chcą wyglądać pięknie i młodo. Po pierwsze, alkohol pozbawia organizm wody, a ona jest podstawą świeżego wyglądu. W końcu zaczynają się pojawiać drobne zmarszczki i tworzą się worki pod oczami. Po drugie, alkohol zmniejsza ilość witaminy A w organizmie, a to ważne dla odnowy komórek. Jeśli zdecydujesz się zrelaksować i wypić drinka lub inny napój, to zwiększ ilość wypijanej wody.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty