16 chytrości, które przydadzą się w chłody automobilistom

Im wyżej są zaspy za oknem, tym więcej cieszą się dzieci i tym silniej tęsknią automobiliści.
16 chytrości (2)

Szybko oczyścić samochód od śniegu i lodu, uruchomić go i pomyślnie dostać się do celu – nasza redakcja zebrała 16 pożytecznych porad, które przydadzą się każdemu kierowcy zimą.

7 chytrości dla oczyszczenia okien i luster od śniegu i lodu

16 chytrości 1
 1. Podejmijcie wycieraczki i zostawcie je w takim położeniu na noc, żeby one nie przylepiły się do przedniej szyby.
 2. Zapobiec obmarzaniu okien pomoże mieszanka z 3 części octu i 1 części wody: pobryzgajcie nią na przedniej szybie i zostawcie na noc. Będzie trzeba czyścić śnieg, ale zrobić to będzie znacznie lżej.
 3. Sucha szmata i alkohol pomogą oczyścić lód od szyb szybciej.
 4. Jest i taki sposób zapobiec obmarzaniu przedniej szyby: na noc połóżcie stary dywan, brezent, czy szczelną tkaninę prosto na okno i zaprawcie pod wycieraczki. Ale nie zapominajcie: tego nie trzeba robić przy silnych spadkach temperatury, czy obfitych opadach.
 5. Jeśli pod ręką nie okazało się szpachelki, to można skorzystać się szorstką szpachlą, czy kartą kredytową, głównie – unikajcie metalu, inaczej jest ryzyko zaszkodzić powierzchni.
 6. Obronić boczne lustra od obmarzania za noc pomogą zwykłe plastikowe pakiety.
 7. Jeśli zaparkować samochód z widokiem na wschód, to poranne słońce trochę roztopi śnieg i pomoże oczyścić samochód nieco szybciej.

4 sposoby obronić zamki i drzwi od obmarzania

16 chytrości 2
 1. Otworzyć zmarznięte zamki i drzwi samochodu pomoże dezynfekujący środek do rąk.
 2. Również można nagrzać klucz za pomocą zapalniczki, a potem akuratnie wstawić go do zmarzniętego zamku.
 3. W jakości profilaktyki kropcie klucz środkiem WD-40.
 4. Żeby otworzyć zmarznięte drzwi, spróbujcie nacisnąć na nie. Jeszcze jeden sposób – wykorzystać ciepłą (lecz w żadnym wypadku nie gorącą) wodę, a jeszcze lepiej mieszankę do odladzania.

2 chytrości dla obrony szkła od wewnątrz

16 chytrości 3
 1. Zapobiec poceniu się szkieł, wciągnąć wilgoć i zapachy pomoże wypełnienie dla kocich toalet, którego można schować na przykład do skarpetki i umieścić w samochodzie.
 2. Krem do golenia pomoże oczyścić okna od wewnątrz i również zapobiegnąć poceniu się: nanieście niewielką ilość kremu i przetrzyjcie suchą tkanką.

3 rady, które pomogą uruchomić samochód nawet w bardzo silny mróz

16 chytrości 4
 1. Jeśli czekacie przyjścia niebywałych chłodów, akuratnie dostańcie akumulator z samochodu i przechowajcie go na noc w domu.
 2. Jeśli samochód nie uruchamia się 15–20 sekund, spróbujcie wykonać następujące czynności: przekręćcie klucz do pozycji wyjściowej i dajcie zmęczonemu akumulatorowi 2 minuty odpocząć, potem powtórzcie jeszcze raz. Nie powtarzajcie tego procesu wielokrotnie – tak tylko pogorszycie stan akumulatora. Dobry punkt orientacyjny – szybkość skręta rozrusznika.
 3. Wierny sposób uruchomić samochód – "przypalanie". Trzymajcie przy sobie gotowe kable – to pomoże podłączyć się do akumulatora drugiego samochodu. Ale, żeby wasz akumulator "opamiętał" się i wrócił do swojego pierwotnego stanu, silnik musi pracować przez godzinę.
źródło:AllYou
 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty