16 ciekawostek o księciu Harrym

Mieszkańcy Wielkiej Brytanii uwielbiają księcia Harry’ego, bo ma dobre serce i pozytywną energię. Kiedyś prowadził imprezowy styl życia, ale po tym, jak dorósł, założył rodzinę i zerwał kontakt ze skandaliczną przeszłością. Książę jest bardzo interesującą osobowością, która wciąż zaskakuje.

Rudowłosy, uśmiechnięty książę Harry dnia 15 września obchodził swoje 34. urodziny. W jego życiu działo się wiele ciekawego: kariera wojskowa, skandale obyczajowe, imprezy, liczne romansy i oczywiście ślub z amerykańską aktorką. W niniejszym zestawieniu garść ciekawostek o księciu Harrym.

1. Prawdziwe imię

Prawdziwe imię

Mało kto wie, że Harry po urodzeniu został nazwany Henry Charles Albert David Mountbatten-Windsor. W dzieciństwie potocznie był zwany księciem Harrym, więc dziś to imię jest używane we wszystkich oficjalnych źródłach.

2. Syn Diany

diana

W dzieciństwie księżna Diana nazywała swego syna Harry’ego "mój mały Spencer", ponieważ miał rude włosy, podobnie jak wszyscy jej przodkowie. Książę Harry jest bardzo podobny do swojej matki. Ma tak samo, jak księżna dobre serce i zawsze pomaga innym ludziom.

3. Ciężkie chwile królewicza

dzieciństwo

Patrząc na uśmiechniętego księcia Harry’ego trudno uwierzyć w to, że w dzieciństwie był zamkniętym dzieckiem, przez co w przedszkolu był obiektem kpin i drwin ze strony rówieśników.

4. Stopień wojskowy

forma

Książę Harry ukończył kurs oficerski, który trwał 44 tygodnie i został podporucznikiem. Później wstąpił do Blues i Royals – pułku kawalerii Household w armii brytyjskiej. Ma różne wojskowe odznaczenia.

5. Służba w Afganistanie

wojna

W latach 2007-2008 książę Harry przez 77 dni przebywał na misji w Afganistanie. Kiedy jego obecność w Afganistanie została oficjalnie potwierdzona , ze względów bezpieczeństwa Harry był zmuszony wrócić do Wielkiej Brytanii.

6. Własny herb

herb

Z okazji swoich urodzin książę Harry dostał niezwykły prezent – własny herb, design którego został opracowany przez królową Elżbietę II. Zawiera następujące elementy: korona, tarcza, lew, jednorożec.

7. Ulubiony zespół

spise

Jak się okazało, książę Harry jest fanem zespołu Spice Girls. Młody książę marzył o tym, aby poznać członkiń grupy. Marzenie jego się spełniło w 1994 roku w Afryce. Później królewicz przyznał, że zapamięta to wydarzenie na całe życie.

8. Nakręcenie filmu

film

Książę Harry bardzo dużo podróżuje, pomagając ludziom na całym świecie. W wieku 19 lat w Lesotho nakręcił amatorski film "Zapomniane królestwo", który jest poświęcony problemowi AIDS w Afryce.

9. Invictus Games

rozmowa

Książę Harry postanowił zorganizować igrzyska specjalnie dla byłych, rannych żołnierzy z różnych krajów, którzy mogliby brać udział w różnych konkurencjach. Swój pomysł realizował w ciągu 10 miesięcy. W taki sposób powstały Igrzyska Invictus Games, które obywają się każdego roku w innym kraju.

10. Majsterkowicz

praca

Wielu z nas uważa, że urodzenie się w rodzinie królewskiej oznacza "pieskie życie" pełne samych przyjemności. Myślimy, że członkowie rodziny królewskiej nie potrafią majsterkować. Jednak książę Harry udowadnia, że prawda jest całkiem inna. Na przykład, w Chile Harry naprawił kablówkę w domu pewnej rodziny.

11. Przezwisko

harry

Podobnie, jak każdy zwykły chłopak, książę Harry ma przezwisko. Znajomi mówią do niego "Spike". Kiedy rejestrował konto na Facebooku, użył swego przezwiska – Spike Wells. Co prawda konto zostało usunięte w 2012 roku. Ma również swoje przezwisko wśród kolegów z wojska – Kapitan Wells.

12. Wspomnienia o matce

mtka

W jednym ze szczerych wywiadów książę Harry przyznał, że do końca życia będzie się zastanawiać nad tym, co się wydarzyło tego tragicznego dnia, kiedy zginęła jego matka.

13. Ogromny majątek w spadku

bracia

Kiedy książę Harry skończył 30 lat, otrzymał ogromny majątek w spadku po swojej matce – 10 milionów euro plus odsetki.

14. Pierwszy w rodzinie królewskiej

sport

W 2013 roku książę Harry pojechał na Biegun Południowy, by wziąć udział w specjalnej akcji charytatywnej, która miała na celu zebrać pieniądze dla poszkodowanych i okaleczonych żołnierzy. Każdego dnia pokonywał 15-20 km pieszo. Nikt z rodziny królewskiej oprócz księcia Harry’ego, nigdy nie odbywał podróży na Biegun Południowy.

15. I Wanna Marry Harry

widok

Na antenie stacji telewizyjnej FOX w 2012 roku emitowano reality show, w którym uczestniczyło 12 dziewczyn, marzących wyjść za mąż za księcia. Dziewczyny spędzały czas z przystojnym rudowłosym mężczyzną, myśląc, że to książę Harry, ale później się okazało, że to był bardzo podobny do niego aktor.

16. Imprezowy styl życia

szok

Życie prywatne księcia Harry’ego niegdyś obfitowało w różne skandale.

Największy skandal wywołało zdjęcie z 2012 roku, na którym nagi książę bawi się na imprezie w Las Vegas. Harry musiał się rozebrać, ponieważ przegrał zakład.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty