16 klinik stomatologicznych, dokąd zgodzi się pójść każde dziecko

Wiele nowoczesnych placówek medycznych oferuje zupełnie nowe podejście do stomatologii dziecięcej, przemieniając dość bolesne zabiegi w ekscytujące gry.

Stomatologia. To słowo prawie każdy kojarzy ze słowami: ból zęba, niewygodny fotel, wiertarka o przerażającym dźwięku. Przy jednym tylko wspomnieniu o konieczności wizyty do lekarza dentysty, wielu ludzi czuje paniczny strach.

Ale jeśli dorosły człowiek jest w pełni świadomy i rozumie potrzebę terminowego leczenia i profilaktyki zębów, to jak wyjaśnić dziecku, że wizyta do gabinetu dentystycznego – to bardzo ważne przedsięwzięcie? Spróbuj przemienić je w zabawną przygodę!

1. W takim gabinecie lekarze łatwo zamienią leczenie zębów dzieci w fascynującą grę, proponując pokonać potworów próchnicy za pomocą różnokolorowych plomb.

zęby

A za wykazane bohaterstwo i odwagę mali pacjenci otrzymają prezent.

2. A tutaj można doskonale połączyć przyjemne z pożytecznym: obejrzeć ciekawą kreskówkę i wyleczyć zęby.

wyleczyć zęby

Dobrze dobrane specjalne programy dla dzieci pomogą dziecku się odprężyć i zachować dobry nastrój.

3. Jeszcze z wczesnego dzieciństwa prześladuje cię koszmar po wizycie do dentysty, a od jednego widoku gabinetu stomatologicznego miękną nogi? Zmień swoje wyobrażenie o leczeniu zębów, odwiedzając taki gabinet razem z dzieckiem.

gabinet

Tutaj można nawet pograć w dobrego lekarza Ojboli.

4. Po wizycie do tego gabinetu, który przypomina raczej pokój zabaw, dziecko samo poprosi, aby pójść z nim "do zębatego lekarza".

gra

5. Dla najmłodszych pacjentów na ścianach gabinetu malują obrazy bohaterów z ulubionych bajek, których też bolą zęby, i będą ich leczyć razem z dzieckiem.

Dla najmłodszych pacjentów

6. Sukces przedsięwzięcia zawsze zależy od miejsca jego przeprowadzenia. Jeśli zamiast okropnego fotela dziecko wygodnie położy się na grzbiecie Dinozaura, to i leczenie odbędzie się bez stresu, zarówno dla niego, jak i dla ciebie.

Sukces

7. W niektórych dziecięcych klinikach lekarze sami przebierają się w stroje postaci z bajek, a wtedy maluch zawsze będzie mówił, że jego zęby wyleczył Ironman.

Ironman

A jeśli ząb trzeba usunąć, to zabierze go ze sobą Zębowa Wróżka, która nie zapomni o prezencie w zamian. Dobrze byłoby przenieść to doświadczenie w kliniki stomatologiczne dla dorosłych.

8. Zdrowy sen – klucz do zdrowia! A jeśli połączyć go z leczeniem zębów, korzyści z tego będzie jeszcze więcej.

sen

Ostatnimi lata praktyka leczenia podczas snu staje się bardzo popularna. Co prawda nie jest to tania przyjemność, ale warto.

9. Otwierając drzwi tego gabinetu, dziecko samo staje się bohaterem bajki.

bajka

Oto przed nim dobry i bardzo smutny Osiołek, który miał chory ząbek, a jego wierni przyjaciele Kubuś Puchatek, Tygrysek i Prosiak przyszli razem z nim. Tutaj Chip i Dale, dzielni ratownicy, którzy spieszą na pomoc, aby przezwyciężyć strach. Z takimi wesołymi przyjaciółmi i leczy się łatwiej.

10. Udając się do dentysty, zaproponuj dziecku zobaczyć na wodny świat.

Udając się do dentysty

Ściany tego gabinetu przypominają ogromne akwarium. Mieszkają w nim różne ryby, które też mają ząbki i kiedy one bolą, ich leczą dobrzy lekarze, którzy pomogą i twojemu dziecku.

11. Teatr, jak wiadomo, zaczyna się z wieszaka, a dobra klinika – z korytarza.

korytarz

Jaki wygląda to pomieszczenia, takim będzie pierwsze wrażenie z wizyty do lekarza. Wesoły i kolorowy wystrój nastawia malucha pozytywnie i uspokaja go.

12. Gdy przy wejściu do gabinetu malucha spotyka lekarz z wesołą i zabawną minką zamiast zwykłej maski, nawet dorosły zaczyna się uśmiechać, zapominając, po co przyszedł.

lekarze

Właśnie w ten sposób starają się podnieść nastrój niektórzy lekarze i pacjentom, i sobie. Działa to bardzo skutecznie. Nawet samo zdjęcie wywołuje uśmiech.

13. Zabierz ze sobą na wizytę do lekarza ulubione zabawki twojego dziecka.

zabawki

Dzieci bardzo przywiązują się do swoich zabawek. Z nimi dziecko czuje się bardziej komfortowo, jak w domu.

14. Istnieje opinia, że zielony kolor sam w sobie uspokaja.

opinia

Aby pomóc dziecku poradzić sobie z przeżyciami od odwiedzenia gabinetu stomatologicznego psychologowie radzą, aby używać więcej zielonego koloru we wnętrzu pomieszczeń.

15. Można przemienić profilaktyczną wizytę do dentysty w fascynującą podróż morską na statku, gdzie każdy ząbek będzie osobnym portem, który trzeba dobrze obejrzeć i zbadać.

wizyta do dentysty

Niech twoje dziecko samo wymyśli ciekawe nazwy dla swoich zębów portów.

16. W wielu klinikach tobie i twojemu dziecku zaproponują zostać przez jakiś czas. Do tego służy specjalny pokój wypoczynkowy.

klinika

Tu dziecko może odpocząć, zregenerować siły i iść do domu w dobrym nastroju i z przyjemnymi wspomnieniami o wizycie do"zębatego lekarza". I jest to niewątpliwie bardzo ważne. Często wrażenia z pierwszej wizyty do lekarza wpływają na leczenie w przyszłości.

I wreszcie, kilka porad dla rodziców:

  • nie próbuj oszukiwać dziecka, nie mówiąc prawdę, dokąd go zabierasz;
  • przenieś wizytę do lekarza, jeśli dziecko jest zdenerwowane lub przewraźliwione;
  • nie opowiadaj o bolesnych i nieprzyjemnych doznaniach z własnego doświadczenia;
  • powiedz, że zawsze będziesz obok.
 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty