16 najlepszych plaży świata

Jesteś gotów w myślach się przenieść na jedną z najlepszych plaży świata? Chcesz poleżeć na gorącym piasku, pogrzać się w słoneczku i posłuchać muzyki oceanu?

A może chcesz zanurzyć się w krystalicznie błękitnej i czystej wodzie, w której z łatwością możesz zobaczyć własne nogi? Już wyciągasz strój kąpielowy z szafy? Wtedy zaczynamy!

1. Maya Bay, Tajlandia

Maya Bay

Tak, właśnie chodzi o to miejsce, w którym w 2000 roku kręcono film "Niebiańska plaża" z Leonardo DiCaprio w roli głównej. Ten rajski zakątek jest obmywany przez wody Oceanu Indyjskiego. Plaża jest umiejscowiona między skałami, więc jest ukryta przed wiatrem oceanicznym. Panuje tutaj idealna do wypoczynku atmosfera: woda jest krystalicznie błękitna i czysta, a piasek na plażach tak biały, że aż razi oczy.

Brzmi cudownie, ale takie warunki mają swoje złe strony – tłumy turystów. Jeśli chcesz odpocząć z dala od zgiełku, to musisz wyruszyć na drugą stronę plaży. Ten rajski zakątek znajduje się po prawej stronie od głównej wyspy. Ukryty jest między skałami. Właśnie tutaj możesz podziwiać muzykę fal.

Mata Bay to część Parku Narodowego, więc jeśli przyjechałeś tutaj nie w ramach wycieczki, to będziesz musiał zapłacić podatek ekologiczny w wysokości 5 dolarów. Również pamiętaj o tym, że nie możesz mieszkać w namiocie i rozpalać ognisko. O godz. 23.00 każdy turysta powinien opuścić wyspę.

2. Waikīkī, Honolulu

Waikīkī

Waikīkī od dawna jest kojarzona z luksusowymi wakacjami. To najpopularniejsza plaża na Hawajach. W wieku XIX była miejscem wypoczynku jedynie krezusów. Waikīkī składa się z kilku małych plaży. Tutaj możesz nie tylko opalać się na białym piasku, ale również uprawiać surfing, wejść na pokład łodzi podwodnej i zanurzyć się pod wodę, gdzie można podziwiać podwodny świat, rafy koralowe i wraki statków. Masz możliwość odbyć wodny spacer wzdłuż wybrzeża na katamaranie. A wieczorem odwiedzić prawdziwą gorącą, hawajską imprezę.

3. Plaża Surfers Paradise, Australia

Plaża Surfers Paradise

To plaża dla tych, kto uwielbia aktywne wakacje. Możesz zagrać w siatkówkę plażową, piłkę nożną, uprawiać surfing i windsurfing. Ogromną popularnością cieszą się skoki na bungee, paraflying, narty wodne etc.

Plaża Surfers Paradise znajduje się w samym sercu Złotego Wybrzeża, 42-kilometrowa strefa wypoczynkowa, która rozciąga się wzdłuż wybrzeża w stanie Queensland. Tutaj jest mnóstwo różnych kawiarenek, restauracji i nocnych klubów. Plaża Surfers Paradise na pewno nie dla miłośników dzikich plaży.

4. Negril, Jamajka

Negril

Negril to coś więcej niż zwykła plaża. Jest to miejscowość wypoczynkowa, która każdego roku przyciąga tłumy turystów. To jest jedna z najpiękniejszych plaży na świecie. Możesz się opalać, pływać w Morzu Karaibskim, odwiedzać lokalne bary, podziwiać zachody i wschody słońca – czyż to nie jest prawdziwa bajka?

5. South Beach, Miami

South Beach

A to jedna z najpiękniejszych plaży Miami. Woda w Oceanie Atlantyckim na South Beach zawsze jest cieplutka dzięki Prądowi Zatokowemu. South Beach to krystalicznie błękitna, czysta woda, biały piasek. Największa atrakcja na tej plaży – to jaskrawe stanowiska ratownicze.

Jeśli masz już dość opalania, możesz zajrzeć do najbliższego muzeum i galerii, odwiedzić sklepy znanych marek. Również bardzo popularną atrakcją wśród turystów jest Molo South Point Pierre (długość – 140 m), przy którym możesz podziwiać Ocean Atlantycki i South Beach.

6. Copacabana, Rio de Janeiro

Copacabana

Jest to jedna z najpopularniejszych plaży, o której na pewno każdy z nas słyszał. Kiedyś Copacabana była zwykłą wsią rybacką i nikt nie mógł nawet sobie wyobrazić, że niebawem będzie przynosić milionowe dochody do budżetu miasta Rio de Janeiro, przyciągając miliony turystów z całego świata.

Plaża rozciąga się na 4 kilometry. Tutaj można zobaczyć nie tylko biały piasek, ale również liczne sklepy, kawiarnie i nawet kasyno. Jeśli uwielbiasz aktywny wypoczynek, to możesz grać w siatkówkę plażową, uprawiać surfing, odbyć wycieczkę morską na kutrze.

7. Teneryfa, Wyspy Kanaryjskie

Teneryfa

O tym można napisać osobny artykuł. Teneryfa – to wyspa z najlepszymi plażami. Każdego roku odwiedza ją aż 12 mln turystów. Zielone klify, dzikie miejsca, czarny wulkaniczny piasek, krystalicznie czysta woda – czyż to nie jest prawdziwy raj?

Na Teneryfie są plaży, które uwielbiają surferzy. Jedna z nich to Socorro, na której obowiązuje zakaz kąpieli. Na plaży musisz uważać na silne prądy wsteczne. Plaża Los Gigantes – to ogromne skały i niezapomniany widok, który przyciąga artystów i miłośników malowniczych pejzaży.

Plaża El Medano podzielona na dwie strefy. Jedna przeznaczona do spokojnego wypoczynku, druga – do aktywnego. Jest to najlepsza plaża na Teneryfie do uprawiania surfingu i windsurfingu.

8. Cape Cod, Massachusetts, USA

Cape Cod

Cape Cod – półwysep w kształcie ramienia. Znany jest z niesamowitych plaży z drobnym piaskiem. Również znajdują się tutaj wydma z uschniętymi roślinami.

Plaża rozciąga się na 890 m. To nie tylko idealne miejsce do wypoczynku, ale również obszar chroniony. Jeśli jest imprezowiczem, to możesz się bawić na całego w nocnych klubach, pubach i barach na wybrzeżu.

9. Whitehaven Beach, Australia

Whitehaven Beach

Dosłowne tłumaczenie – "Biały raj". Również nazywana jest białą przystanią. Plaża rozciąga się na 6 km. Jest obszarem chronionym i ma status parku narodowego. Krystalicznie czystą wodę uwielbiają nie tylko turyści, ale również delfiny.

Jednak na wyspie obowiązuje zakaz budowania hoteli, dlatego większość turystów przyjeżdża tu tylko na jeden dzień, zatrzymując się na sąsiedniej wyspie Hamilton.

10. Matira Point, Tahiti

Matira Point

Ta wspaniała plaża znajduje się na wyspie Bora-Bora. Rozciąga się na 29 km! Wiedziałeś, że Bora-Bora nazywana jest romantyczną wyspą? A plaża Matira każdego roku przyciąga tłumy turystów?

Matira – to wąski pas białego piasku i palm. Obmywana jest krystalicznie czystymi wodami laguny, która idealnie nadaje się do pływania i snorkelingu.

11. Tayrona National Natural Park, Kolumbia

Kolumbia

Nie jest to zwykły park. To prawdziwy rajski zakątek. Jest to najczęściej odwiedzana plaża w Kolumbii. Tayrona National Natural Park jest podobny do Jurrasic Park: możesz tu podziwiać gęstą dżunglę, którą zamieszkują małpy, niezwykłe jaskrawe ptaki i różnorodne owady.

Również na brzegu można zobaczyć olbrzymie głazy, podobne do jaj dinozaurów. Woda jest tu krystalicznie błękitna i czysta, a piasek na plażach tak biały, że aż razi oczy.

12. Las Islas Cies, Galicja, Hiszpania

Galicja

Hiszpania to nie tylko wakacje nad morzem, ale również nad wybrzeżem atlantyckim. Na północnym zachodzie państwa położona jest plaża Las Islas Cies. Jest to jedna z najbardziej malowniczych plaży w tym regionie.

Plaża z białym piaskiem i nadzwyczaj czystą błękitną wodą, stwarzają niezwykłą atmosferę jak w raju. Bogata flora i fauna, które ukształtowały się w wyniku połączenia ciepłego klimatu i ekosystemu morza i lądu. A ile tutaj jest unikalnych ptaków! Koniecznie musisz odwiedzić Las Islas Cies w Hiszpanii!

13. El Nido, Filipiny

Filipiny

Jest to jedno z najbardziej dziewiczych miejsc na świecie. Jeśli uwielbiasz dzikie plaże, to musisz koniecznie tu przyjechać. Wieś rybacka El Nido położona jest na wyspie Palawan, Filipiny.

El Nido – to egzotyczne ryby, ptaki i rafy koralowe. To czyste plaży z białym piaskiem i przeźroczystą wodą. Aktywni turyści mają możliwość uprawiać windsurfing, grać w siatkówkę plażową i badminton. Jeśli natomiast uwielbiasz spokojny wypoczynek, możesz robić zdjęcia, obserwować ptaki, opalać się na plaży w otoczeniu palm.

14. Sidari, Korfu, Grecja

Grecja

Najromantyczniejsza plaża położona na najromantyczniejszej wyspie. Plaża Sidari znajduje się w okolicach wioski o tej samej nazwie. Plaża Sidari – to długi pas nadbrzeżny, małe zatoczki, podzielone przylądkami. Na jednym z takich przylądków znajduje się Kanał Miłości.

15. Malediwy

Malediwy

Na Malediwach znajdują się jedne z najpiękniejszych plaż na świecie. Jedna z najbardziej luksusowych plaży to oczywiście atol Male Północne. Atol – płaska wyspa koralowa, zwykle składająca się z rafy koralowej w kształcie pierścienia. Male Północne jest ulubionym miejscem wypoczynku nurków i pasjonatów snorkelingu. Jeśli podróżujesz z dziećmi, pamiętaj, że tutaj jest dość głęboko.

Wspaniałym miejscem do wypoczynku rodzinnego jest Atol Ari. Atol Vaavu wspaniale nadaje się do spokojnych wakacji. Na plażach na Malediwach jest mało turystów.

16. Lanikai Beach, Hawaje

Hawaje

Koniecznie musisz tu się wybrać nie tylko dla niezapomnianych emocji i wrażeń, ale również dla niepowtarzalnych zdjęć. W ciągu tygodnia plaża świeci pustką, natomiast na weekend i podczas wakacji szkolnych przyjeżdżają tutaj tłumy turystów. Jest to jedna z najlepszych amerykańskich plaży na świecie. Lankai Beach często nazywana jest rajem dla romantyków. Tysiące nowożeńców spędzają właśnie tutaj swój miesiąc miodowy. Przeźroczysta ciepła woda, biały piasek i palmy – raj na ziemi!

źródło:List25
 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty