16 nietypowych metod wykorzystania folii spożywczej

Pomaga w zwalczaniu cellulitu, jest pomocnikiem w remoncie i gotowaniu – wszystko na temat dobrze znanej folii spożywczej. Prezentowane lifehacki pokażą, jak wielofunkcyjna jest ta zwykła rzecz, która zawsze jest pod ręką.

Jeszcze kilka lat temu o folii spożywczej nikt nie wiedział, a dziś jest już praktycznie w każdej kuchni. Jej głównym przeznaczeniem jest przechowywanie produktów, z tym zadaniem radzi sobie w 100%. Dzięki swojej pomysłowości ludzie zrobili folię spożywczą niemal uniwersalną rzeczą, która może się przydać w różnych sytuacjach. Już wiele gospodyń oceniło skuteczność tych lifhacków, więc zapamiętaj je lub zanotuj.

1. Sekrety urody

noga

Istnieje wiele ludowych kosmetycznych technik, z których kobiety korzystają już nie jeden rok. Na przykład, wśród odchudzających się kobiet dużą popularnością cieszą się liczne okłady. Folia tworzy efekt cieplarniany w obszarach problemowych, co zwiększa szybkość krążenia i przepływ krwi, dzięki czemu zwalcza się cellulit. Oprócz tego, za pomocą folii spożywczej można wzmocnić działanie wszelkich maseczek do twarzy (szczególnie oczyszczających), a wszystko dzięki efektowi termicznemu.

2. Prawidłowe przechowywanie kwiatów

kwiaty

Bardzo przykro, kiedy podarowane kwiaty szybko więdną i w końcu trafiają do kosza na śmieci. Aby dłużej cieszyć się pięknem bukietu, należy owinąć końce łodyg serwetką z tkaniny, a następnie owinąć wszystko za pomocą folii spożywczej.

3. Pożyteczna domowa kiełbaska

kiełbasa

Sklepowe wędliny nie nazwiesz naturalnymi, a tym bardziej pożytecznymi, więc gospodyni znalazły wyjście – przygotowanie domowej kiełbasy. Farsz należy zawinąć w folię, tworząc kiełbaskę, którą następnie ugotować na parze lub w wodzie.

4. Sekret dla bezpieczeństwa bagażu

bagaż

Często w drogę trzeba brać różne kosmetyki w słoikach, tubkach i tym podobne, na przykład, krem lub szampon. Czasami pojemności mogą otworzyć się (nie jest jasne, jak same odkręcają się w torbach) i cała zawartość wylewa się na rzeczy. Aby uniknąć podobnych kłopotów, trzeba zdjąć pokrywę, przykryć szyjkę folią spożywczą i ponownie ją zakręcić. W większości przypadków to wystarczy, ale można dodatkowo całkowicie owinąć słoik folią, aby uzyskać 100% ochronę przed wyciekami.

5. Do rozbijania mięsa

mięso

Gotowanie różnych potraw włącza taki proces, jak rozbijanie mięsa. Po rozbijaniu trzeba umyć nie tylko deskę i młotek, ale także wszystko wokół, ponieważ rozpryski rozpraszają się po całej kuchni. Aby nie dodawać sobie pracy, wystarczy owinąć mięso folią, która będzie służyć jako zabezpieczenie.

6. Docieplenie okien

okna

Nie tylko drewno, ale także okna plastikowe czasami wymagają dodatkowej ochrony przed wiatrem. Nawet jedna mała szpara lub szczelina może znacznie obniżyć temperaturę w pomieszczeniu. Naprawić sytuację można za pomocą folii spożywczej, którą należy pokroić na kawałki małej wielkości, złożyć je, aby uzyskać grubą warstwę. Przyklej je na miejsce, gdzie mocno wieje, a problem zostanie rozwiązany.

7. Zachowanie smaku wina

wino

Jeśli po posiłku zostało otwarte wino, nie spiesz się wylewać go, ponieważ istnieje sposób na zachowanie smaku. Trzeba przykryć szyjkę naczynia folią spożywczą. Dzięki temu napój nie będzie chłonąć w siebie obce zapachy i nie straci smaku.

8. Pyszne lody

lody

Podczas przechowywania w zamrażarce lody zaczynają się krystalizować, co psuje nie tylko ich wygląd i konsystencję, ale także smak. Istnieje prosta sztuczka, której skuteczność potwierdza wiele gospodyń – uprzednio owinąć lody folią spożywczą i one zachowa swoją miękkość.

9. Prymitywne opakowanie

paczki

Planujesz przeprowadzkę? Wtedy korzystaj z różnych lifehacków, aby ułatwić ten trudny okres. Aby nie wyciągać rzeczy z komody, pudełek, szkatułek i tak dalej, po prostu owiń je folią spożywczą. W rezultacie rzeczy nie wypadną, i nie trzeba je przekładać.

10. Pędzel nie będzie schnąć

kiście

Jeśli podczas malowania ścian lub innych przedmiotów musimy na chwilę zatrzymać proces, wtedy warto podjąć środki, aby pędzel lub wałek nie wyschły. Istnieje proste rozwiązanie – owiń je folią spożywczą. Można ją również naciągnąć na puszkę z farbą, aby nie rozprzestrzeniał się zapach. Wielu robotników owija folią pojemność, do której wylewają farbę, aby potem nie trzeba było jej myć.

11. Sztuczka, która ułatwi remont

remont

Zwykłe pomalowane ściany są nudne i nieciekawe. Aby dodać piękny wzór, można użyć różnych specjalnych wałków, które są bardzo drogie. Zrobić oryginalny wzór na ścianach można za pomocą folii spożywczej. Wszystko jest bardzo proste: najpierw na ścianę nakłada się warstwa farby, a na górze mocowana jest folia, którą trzeba zgnieść. W efekcie na ścianie powstają nietypowe plamy.

12. Zachowanie świeżości bananów

banany

Banany w domowych warunkach szybko ciemnieją i stają się niezdatne do spożycia. Aby zachować świeżość tych owoców dłużej, wystarczy po prostu owinąć łodygi folią.

13. Cieplarnia wykonana własnymi rękami

ciepło

Najlepiej sadzić rośliny z sadzonek, które łatwo wyhodować w domu. Aby nasiona szybciej kiełkowały, można stworzyć dla nich cieplarniane warunki, np. za pomocą folii. Po wysianiu nasion i podlewaniu należy przykryć pojemnik folią. To stworzy odpowiedni klimat.

14. Bezpieczna praca w ogrodzie

praca

Problemem znanym wielu ludziom, którzy pracowali w ogrodzie, są odciski na rękach. Jeśli wykorzystujesz grabie, łopaty i inne narzędzia, wtedy trzeba owinąć uchwyt folią spożywczą. Przekonaj się, odcisków na rękach już nie będzie.

15. Sposób na gotowanie jajek

jajka

Nie wszyscy kucharzy potrafią za pierwszym razem ugotować jajko w koszulce, ale jest prosty lifehack, który pomoże zrobić to szybko i bez problemów. Na talerzyk połóż folię i posmaruj go olejem roślinnym. Rozbij na niego jajko i ponownie zwiń folię w woreczek, który należy wrucić do wrzącej wody na trzy minuty. Następnie wyjąć, zdjąć folię i cieszyć się daniem.

16. Pozbędziesz się odprysków

czysto

Wiele kobiet twierdzi, że nie lubi gotować, bo potem trzeba umyć naczynia, stół, a czasami nawet ściany w kuchni. Problem czasami stwarza blender, który podczas ubijania może "rozrzucać" plamy wokół. Aby temu zapobiec, wystarczy owinąć pojemnik folią.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty