16 porad ludzi sukcesu

Bogactwo i fart nie zawsze są synonimami. Duży majątek to dużo pracy, wysiłku i poświęcenia. W niniejszym zestawieniu 16 porad tych, którym udało się zrealizować swoje cele i marzenia. Porady, które mogą każdego z nas zainspirować do działania.

Niestety nie każdy może osiągnąć sukces finansowy. Najczęściej największą przeszkodą na tej drodze jest brak jasno sprecyzowanego celu. Osoby, którym udało się zdobyć sukces finansowy, chętnie dzielą się swoimi sekretami.

1. Rób wszystko z pasją.

buffet

Znaleźć swoje przeznaczenie i jeszcze na tym zarobić to nie lada wyzwanie. Większość z nas codziennie chodzi do pracy, której nienawidzi, przy tym zarabiając marne pieniądze. Warren Buffett twierdzi, że jeśli coś naprawdę kochasz, rób to z pasją i tylko takie podejście pomoże zarobić fortunę.

2. Zapisuj sobie wszystkie pomysły i myśli.

brens

Richard Branson dość często powtarza, że nie wyobraża sobie życia bez organizerów oraz różnych list. Mówi, że każdy z nas powinien zacząć zapisywać wszystkie myśli i pomysły, które przychodzą nam do głowy, a później spróbować je zrealizować. Notatki – wspaniały sposób na to, by zrozumieć, co jest najważniejsze w życiu.

3. Nie licz wyłącznie na talent i fart.

kombs

Sukcesu nie da się osiągnąć bez harowania. Sean Combs jasno to sobie uświadomił jeszcze na początku swojej kariery. Będąc nastolatkiem, zrozumiał jedną prostą zasadę: im lepsza obsługa klientów, tym więcej kasy.

4. Postaw na skromność.

gejts

Sukces niczego nie uczy, - mówi współzałożyciel Microsoft, Bill Gates. On uspokaja, daje poczucie bezpieczeństwa, ale nie zmusza nas do tego, by zdobywać coraz to nowe szczyty i przeć do przodu. Przez całe życie trzeba się uczyć i najlepiej na własnych błędach.

5. Samodyscyplina jest ważniejsza od fartu.

kuban

Dotyczy to wszystkich sfer naszego życia. Amerykański biznesmen, miliarder Mark Cuban proponuje wykonać pewne zadanie: spróbuj przeciąć nożyczkami wszystkie swoje karty kredytowe. Jeśli nie potrafisz tego zrobić, to oznacza, że nie udźwigniesz ciężaru bogactwa. Pieniądze należy oszczędzać na emeryturę, a nie na czarną godzinę. Wydawać wyłącznie własne pieniądze. Pierwszy krok do samodyscypliny to kupowanie tylko tego, na co cię stać.

6. Opracuj własną strategię.

uber

Większość ludzi sukcesu radzi robić listę najważniejszych spraw, ale to ty musisz samodzielnie ustalić priorytety, aby zrozumieć, czy tak naprawdę tego potrzebujesz. Bozoma Saint John mówi, że nigdy nie robiła żadnych list. Jedyne co zapisuje, to argumenty za i przeciw, kiedy musi podjąć jakąś ważną decyzję.

7. Bądź przygotowany na najgorsze.

bezos

Jeff Bezos, dyrektor generalny i przewodniczący zarządu Amazona pewnego razu opowiedział historię z życie swego przyjaciela, który postanowił nauczyć się stania na rękach. Trener, który miał go tego nauczyć, powiedział: "Jeśli spodziewasz się tego, że już za 6 miesięcy będziesz stał na rękach, to możesz nawet nie zaczynać".

Bezos mówi, że większość z nas często nawet nie uświadamia sobie, jak trudno jest osiągnąć cel i sukces w życiu.

8. Planowanie budżetu.

orman

Prezenterka telewizyjna, autorka książek Suze Orman radzi dokładnie planować swój budżet domowy, określać kwotę, niezbędną do życia, inne wydatki natomiast każdego miesiąca zmniejszać o 10% i aż do tej pory, kiedy w twoim budżecie pojawią się pieniądze, które możesz odkładać na czarną godzinę. Kobieta radzi również zawsze korzystać ze zniżek sklepowych.

9. Żeby zarabiać, najpierw musisz zainwestować.

dzon

Brytyjski dziennikarz Daymond John przyznał się, że pieniądze nigdy nie były dla niego najważniejsze. Sukces to najważniejszy cel w życiu, którego nieuniknionym następstwem są pieniądze.

10. Kontroluj wydatki.

amorunzo

"Nawet najmniejsze nieprzemyślane wydatki potrafią zachwiać mocne podłoże finansowe", - mówi biznesmenka i założycielka NG Sophia Amoruso. Musimy kontrolować wszystkie swoje wydatki i nie wydawać więcej niż zarabiamy.

11. Obiektywna ocena siebie to podstawa sukcesu.

bassgag

"Pilnie obserwuj swoją rzeczywistość", - mówi przedsiębiorca Jeff Bussgang. Patrz realnie na świat i obiektywnie oceniaj siebie. Takie podejście do życia daje możliwość dokonywać rzetelnej analizy własnych możliwości i zawsze podejmować słuszne decyzje.

12. Nigdy się nie poddawaj.

blejkli

Biznesmenka Sara Blakely mówi, że umiejętność zaakceptowania porażek i pewność siebie, pomogły jej zarobić wielomiliardową fortunę.

"Nigdy nie warto rezygnować, bo w każdej porażce znajdziesz naukę i doświadczenie, które pomogą ci w drodze po sukces".

13. Poświęć każdą wolną chwilę na naukę.

ferris

Jeśli masz 20 lat, nie poświęcaj całego swego czasu wyłącznie na zarabianie pieniędzy. Lepiej się ucz.

"Najwięcej czasu należy poświęcać budowaniu relacji interpersonalnych, uczeniu się nawyków komunikacyjnych i sztuce negocjacji", - mówi Timothy Ferriss, amerykański przedsiębiorca, autor poradników i inwestor.

14. Zarządzaj ryzykiem.

blumetal

Im więcej zainwestujesz, tym więcej zarobisz, ale to wcale nie oznacza, że musisz stawiać wszystko na jedną kartę.

"Nie zawsze udaje się osiągnąć cel za pierwszym razem. Najczęściej do celu zmierza się małymi kroczkami", - przekonuje współzałożyciel Warby Parker, Nil Blumental.

15. Upór to połowa sukcesu.

rais

Julie Rice, współzałożycielka SoulCycle przekonuje, że tylko człowiek, który może się zmusić do siedzenia na tyłku do tej pory, dopóki się nie rozwiąże problem, może osiągnąć sukces.

16. Plan to podstawa sukcesu.

tobel

Naucz się zarządzać swoim pieniędzmi i zawsze miej pod ręką dokładnie sprecyzowany plan.

"Jeśli nie masz listy zadań, to oznacza, że nie masz nic do zrealizowania", uważa założycielka i prezes LearnVest, Alexa von Tobel.
źródło:RD
 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty