17 ciekawostek o tatuażach, o których nie miałeś pojęcia

Tatuaże to dość kontrowersyjny temat. Niektórzy mają obsesję na punkcie dziar i pokrywają nimi całe swoje ciało. Inni natomiast uważają, że tatuaże są niebezpieczne, jest to zwykłe marnowanie pieniędzy.

Niektórzy rzeczywiście mają powody ku temu, aby tak uważać. Jednak większość negatywnych opinii na temat dziar jest uwarunkowana tym, że nie znamy historii, znaczenia i rodzai tatuażu. Spodziewamy się, że niniejszy artykuł uzupełni luki w obecnym stanie wiedzy na temat tatuażu.

1. Człowiek lodu miał na swoim ciele tatuaży

Człowiek lodu

Na ciele Ötziego, zmarłego ok. 3300 lat p.n.e. znaleziono czarne krzyże pod kolanem, linie na plecach, nogach i nadgarstkach. Po prześwietleniu okazało się, że tatuaże pokrywały się z miejscami, w których doszło do zwyrodnienia stawów. Prawdopodobnie nakłucia pozwalały zmniejszyć ból.

2. Tatuaż był z pewnością znany w epoce lodowcowej

mamonty

Archeologom udało się odkryć narzędzia, które według wszelkiego prawdopodobieństwa wykorzystywane były do wykonywania tatuaży. Mają nawet 12 tysięcy lat.

3. Tatuaż polinezyjski

Tatuaż polinezyjski

Polinezyjczycy pokrywali tatuażami swoje ciało na długo przed przybyciem Europejczyków w tamte rejony. Od pewnego czasu tradycyjne tatuaże polinezyjskie stają się coraz popularniejsze.

4. Starsze metody usuwania tatuażu były bardzo dziwne i obrzydliwe

kaki

W przeszłości używano do tego celu szumowiny z gotowania, zmieszane z bardzo mocnym octem i gołębimi odchodami.

5. Laserowe usuwanie tatuażu

laser

Współczesne tatuaże usuwa się za pomocą lasera pikosekundowego, który rozbija krople barwnika na mniejsze, dzięki czemu zabieg jest praktycznie bezbolesny i daje możliwość szybko wrócić do formy.

6. Tatuaże w Starożytnej Grecji

w Starożytnej Grecji

W starożytnej Grecji, wzorem Persów, tatuowano kryminalistów albo niewolników.

7. Kaligula lubił tatuaże

Kaligula

I często zmuszał sędziów do tego, aby robili sobie tatuaże. Kaligula uważał, że to jest zabawne i śmieszne.

8. Papież Hadrian I wydał dekret zakazujący wszelkich form tatuowania

Papież Hadrian I

W 787 roku wydał dekret zakazujący wszelkich form tatuowania. Zakazano nawet tatuowania kryminalistów i gladiatorów. Ale jak to bywa z zakazami, ludzie zazwyczaj je łamią, więc niebawem tatuaże wróciły do Zachodniej Europy.

9. W Starożytnym Egipcie tatuaże były domeną kobiet

egipt

Spośród mumii dotychczas zbadanych tylko kobiece były zdobione tatuażami.

10. Tommy Lee to prawdziwy fan tatuaży

Tommy Lee

Tommy Lee był pierwszym człowiekiem wytatuowanym w powietrzu. Tatuaż został wykonany podczas lotu samolotem do Miami w 2007 roku, a Tommy Lee został wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa.

11. Tatuaże tylko dla bogatych

dla bogatych

W połowie wieku XVIII tatuowanie ciała stało się bardzo modne i popularne wśród angielskiej i rosyjskiej szlachty. W ówczesnych czasach tatuaże były bardzo drogie, więc stać na nich było tylko szlachtę i możnowładców.

12. Historia maszynki do tatuażu

maszynka

W 1890 roku O'Reilly wynalazł maszynkę do tatuowania. Jednak tak naprawdę jedynie udoskonalił wynalazek Edisona – elektryczny długopis, ułatwiający kopiowanie tekstów.

13. Tatuaże i HIV

krew

Istnieje przekonanie, że tatuaż, wykonany w niehigienicznych warunkach może sprawić, że padniesz ofiarą HIV. Jednak na razie nie ma żadnych danych na temat zakażenia HIV podczas robienia tatuażu.

14. Tatuaże Winstona Churchilla i jego matki

cherchill

Matka Winstona Churchilla miała węża, wytatuowanego na nadgarstku. Podczas różnych przyjęć i uroczystości, chowała go pod bransoletką. Natomiast premier Wielkiej Brytanii miał kotwicę, wytatuowaną na przedramieniu.

15. Tatuaże są sexy

sex

Naukowcy na podstawie przeprowadzonych badań doszli do wniosku, że osoby mające tatuaże, są sprawniejsi i aktywniejsi seksualnie.

16. Najbardziej wytatuowany człowiek na ziemi

tatu

Gregory Paul McLaren to najbardziej wytatuowany człowiek na ziemi. Ma wytatuowane 100% ciała, nawet powieki.

17. Facet z tatuażami w stylu Disney

facet

George Rager-junior ma na swoim ciele ponad 1000 tatuaży, poświęconych twórczości Walta Disneya.

źródło:List25
 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty