17 faktów o pochwie, które powinny wiedzieć wszystkie kobiety

Zgodnie z danymi statystycznymi, jedynie niewielka liczba kobiet doskonale zna budowę swego ciała. W niniejszym artykule 17 faktów o pochwie, które koniecznie powinna znać każda z nas.

1. Zmieniająca się ilość upływów

ilość upływów

Podczas cyklu miesiączkowego można zaobserwować nieznaczne zmiany, jeśli chodzi o ilość i kolor upławów. Jeśli natomiast nagle zmienia się kolor wydzielin lub ich ilość, to jest świadectwem tego, że z twoim organizmem jest coś nie tak i koniecznie trzeba udać się do lekarza. Nie warto się martwić, jeśli podczas owulacji pojawiły się upławy o lepkiej konsystencji, to jest normalne. Upławy zawierają składniki, które są również zawarte w wątrobie rekina.

2. Średnie wymiary

wymiary

Elastyczny przewód umożliwiający zbliżenie w większości przypadków ma od 6,5 do 12,5 cm długości. Za średnią uznaje się wartość ok. 9,5 cm. W tracie stanu podniecenia kobiety, pochwa rozszerza się nawet dwukrotnie.

3. Żadnych standardów

forma

Każda pochwa jest inna – to zdanie należy powtarzać jak mantrę, bo wciąż wiele kobiet ma kompleks na punkcie swojego krocza.

4. Zachowuje swoją elastyczność i pierwotny kształt

elastyczność

Podczas porodu pochwa bardzo się rozciąga, jednak po kilku latach wraca do swoich normalnych rozmiarów. Na podstawie badań można śmiało powiedzieć, że różnica między rozmiarem pochwy przed porodem i po porodzie jest minimalna.

5. Punkt G

Punkt G

Nazwa punkt G pochodzi od pierwszej litery nazwiska niemieckiego ginekologa-położnika Ernsta Grafenberga, który jako pierwszy zwrócił uwagę na obecność bardzo wrażliwych stref na przedniej ścianie pochwy u kobiety w 1957 roku. Punkt ten ma znajdować się na przedniej ścianie pochwy (ok. 5 cm od wejścia) i być wielkości 1,5 cm x 2 cm, a jego stymulacja ma prowadzić do orgazmu.

6. Nie jest wrażliwa na dotyk

dotyk

Naukowcy udowodnili, że pochwa jest mało wrażliwa i nie każda kobieta może odczuć, gdy się dotyka jej ścianek. Właśnie dlatego tampony higieniczne są na tyle popularne, kobiety po prostu nie odczuwają je. Kondomy z wypustkami są całkiem bezużyteczne, ponieważ nie dostarczają kobiecie żadnych nowych doznań.

7. Kobieca ejakulacja

Kobieca ejakulacja

Podczas seksu, gdy kobieta przeżywa organizm, z jej pochwy wydziela się nieduża ilość płynu, który jest bardzo podobny do moczu. Zostało przeprowadzono szereg badań, w tym też USG, które pokazało, że podczas wytrysku dochodzi do opróżnienia pęcherza moczowego.

8. Pielęgnacja

Pielęgnacja

Każda kobieta obawia się różnych infekcji, ale ich pochwa potrafi się sama oczyścić. Wszystko dzięki estrogenowi, który produkuje glikogen i kwas mlekowy, które z kolei stwarzają środowisko, w którym nie mogą się rozmnażać bakterie.

9. Może się zdarzyć, że pochwa wypadnie na zewnątrz

pochwa

Zaburzenia statyki narządu rodnego określane potocznie jako wypadanie macicy i pochwy są wstydliwą i problematyczną dolegliwością. Pojawia się zwykle w okresie pomenopauzalnym i związana jest ze starzeniem się i postępującą wiotkością tkanek. Wypadanie pochwy po porodzie również nie należy do rzadkości.

10. I dziewczynki, i chłopczyki

ziecko

Mało kto z nas wie, że wszystkie zarodki przed piątym tygodniem są płci żeńskiej, czyli mają pochwę, która w trakcie rozwoju albo pozostaje, albo przemienia się w męskie narządy płciowe.

11. Nieoptymistyczna statystyka

statystyka

Lekarze twierdzą, że trzy kobiety z czterech chorowały na drożdżakowe zapalenie pochwy (kandydoza). Kandydoza pochwy wywoływana jest najczęściej przez drożdżaki z gatunku Candida albicans. Najczęstsza przyczyna tego schorzenia – zażywanie antybiotyków.

12. Działa jak środek znieczulający

seks

Niektórzy naukowcy twierdzą, że orgazm, które doświadczają kobiety, hamuje ból. Orgazm może hamować bóle głowy i poprawiać humor.

13. Seks dla tonusu

miłość

Podobnie, jak i inne mięśnie, mięśnie pochwy potrzebują ćwiczeń, a seks – to najlepsze ćwiczenia fizyczne. Jeśli kobieta długo nie uprawia seksu, mięśnie stają się cienkie i mogą zacząć się rujnować.

14. Ogromna moc

mięśnie dna miednicy

Pochwa składa się z mięśni. Aby je wzmocnić, można wykonywać różne ćwiczenia, na przykład ćwiczenia Kegla. Kobiety, które aktywnie ćwiczą mięśnie pochwy, nawet uczestniczą w różnych zawodach w ponoszeniu ciężarów tę częścią ciała. Rekord – 14 kg.

15. Niezwykły zapach i smak

smak

Pochwa kobiet, które dbają o higienę intymną i prowadzą normalny tryb życia, nie wydziela żadnego zapachu. Naukowcy udowodnili, że jej zapach i smak zależą od tego, co dzień przed tym jadła kobieta.

16. Sama delikatność

delikatność

Ścianki pochwy składają się z dużej liczby naczyń krwionośnych, które bardzo łatwo można uszkodzić. Z tego więc powodu bardzo duże znaczenie odgrywa gra wstępna, ponieważ, jeśli pochwa nie jest odpowiednio nawilżona, kobieta może odczuwać ból, pieczenie.

17. Marszczki pochwowe

Marszczki pochwowe

Pochwa wyścielona jest nabłonkiem wielowarstwowym płaskim nierogowaciejącym. Na jej ścianach znajdują się podłużne fałdy, utworzone z marszczek pochwowych.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty