17 gwiazd, które stworzyły biznesowe imperia

Mając duży majątek, niektóre gwiazdy postanawiają założyć firmę. Niektórym z nich udaje się stworzyć biznesowe imperia i znaleźć się na liście najbogatszych ludzi według Forbes. W niniejszym artykule słów kilka o gwiazdach, które mają głowę do interesów.

Niektórym gwiazdom przestaje wystarczać bycie tylko aktorem, piosenkarzem, pragną zostać przedsiębiorcami. Komuś udaje się osiągnąć sukces biznesowy, otrzymując nie tylko niezłe zyski z biznesu, ale również satysfakcję.

1. Sarah Jessica Parker

Sarah Jessica Parker

Sarah Jessica Parker, podobnie jak bohaterka, w którą się wcieliła w serialu "Seks w wielkim mieście, ma obsesję na punkcie butów. Żeby mieć możliwość nosić obuwie, które jej się podoba, postanowiła projektować buty. W 2014 roku powstała pierwsza kolekcja butów SJP autorstwa gwiazdy "Seksu w wielkim mieście", która odniosła sukces, więc dziś biznes nabiera tempa.

2. Sting

Sting

Znany piosenkarz ciągle powtarza, że uwielbia smaczne i zdrowe potrawy, bez których nie może występować. Niedaleko swego domu we Włoszech otworzył sklep spożywczy, w którym sprzedaje miód, olej oliwkowy, kiełbasy i wino, które pochodzi z jego własnej winnicy w Toskanii. Wino Stinga jest jednym z najlepszych we Włoszech.

3. Keanu Reeves

Keanu Reeves

Wszyscy doskonale wiemy, że aktor ma obsesję na punkcie motorów, dlatego postanowił założyć kompanię Arch Motorcycle, która je produkuje. Przygoda Keanu z motocyklami zaczęła się w 2007 roku, kiedy chciał swego Harleya nieco przerobić. Polecono mu pewien zakład mechaniki pojazdowej. Aktor był zadowolony z maszyny, więc zaproponował mu wspólne budowanie maszyn od podstaw.

4. Jackie Chan

Jackie Chan

Aktorowi udało się osiągnąć sukces nie tylko w branży filmowej, ale również zbudować biznes, który przynosi niezłe zyski. Jest właścicielem firmy dystrybutorskiej, a również ma własną wytwórnię filmową. Również jest właścicielem sieci kin: dysponuje 38 kinami.

5. Robert De Niro

Robert De Niro

Aktor uwielbia pyszne jedzenie, więc postanowił wspólnie ze znanym szefem kuchni Nobu Matsuhisa założyć sieć restauracji i hoteli Nobu, które znajdują się w różnych krajach.

6. Mary-Kate i Ashley Olsen

Olsen

Dziewczyny zaczynały jako aktorki, ale później zrezygnowały z aktorstwa na rzecz mody. Dziś są już znanymi projektantkami mody dwukrotnie wyróżnionymi przez Council of Fashion Designers of America jako najlepsze. Mary-Kate i Ashley Olsen są właścicielkami czterech marek odzieżowych i obuwniczych: The Row, Elizabeth & James, Olsenboye, StyleMint.

7. Rihanna

Rihanna

Wszyscy doskonale wiemy, że czegokolwiek dotknie barbadoska piosenkarka, zamienia się w złoto. Rihanna jest zapaloną fanką makijażu, dlatego postanowiła założyć własną markę kosmetyków Fenty Beauty, która produkuje kosmetyki, polecane do różnych typów skóry, dzięki czemu stały się popularne na całym świecie.

8. Jessica Alba

Jessica Alba

Aktorka na swoją firmę zaczęła pracować w 2008 roku, kiedy urodziła swoje pierwsze dziecko. Szukała nietoksycznych i ekologicznych produktów do pielęgnacji dzieci, ponieważ istniejące produkty wywoływały u dzieci alergię. Tak zrodził się pomysł na biznes. Stworzona przez aktorkę firma The Honest Company tworzy różnorakie produkty związane z pielęgnacją dzieci: od ekologicznych pieluch po środki czystości. Firma okazała się biznesową rewelacją, która osiąga milionowe przychody.

9. Dr.Dre

Dr Dre

Znany raper w 2008 roku założył firmę Beats Electronics. Wyprodukowała słuchawki, które stały się bardzo popularne. Dr. Dre sprzedał dobrze rozwijający się biznes Apple za 3 miliardy dolarów.

10. Sandra Bullock

Sandra Bullock

Aktorka jest właścicielką wytwórni filmowej Fortis Films, która wyprodukowała już 12 filmów, w tym "Miss Agent". Również jest współwłaścicielką przedsiębiorstwa Walton’s Fancy and Staples, w skład którego wchodzi: sklep gastronomiczny, piekarnia, kawiarnia, sklep z prezentami, kwiaciarnia.

11. Kylie Jenner

Kylie Jenner

Najmłodsza z sióstr Kardashian – Kylie Jenner założyła własną markę kosmetyków Kylie Cosmetics. Spółka wyceniana jest już na miliard dolarów. Wszystko zaczęło się od tego, że dziewczyna została oskarżona o to, że używa wypełniaczy do ust, jednak Kylie przekonywała, że osiąga takiego efektu dzięki użyciu kredki do ust i szminki. Po kilku miesiącach wypuściła na rynek pierwsze" lip kity" w 3 odcieniach, które wyprzedały się w zaledwie parę sekund. Marka produkuje błyszczki, cienie do powiek, pomadki, korektory, pędzle do makijażu.

12. Kevin Costner

Kevin Costner

Aktor jest właścicielem firmy Ocean Therapy Solution, produkującej maszyny do oczyszczania wody – "odkurzacze" Costnera. Urządzenie działa na zasadzie odkurzacza i jest w stanie oczyścić wodę zanieczyszczoną przez ropę.

13. Ashton Kutcher

Ashton Kutcher

Aktor ma głowę do interesów. W 2011 roku jego firma A-Grade Investments zainwestowała 500 tys. dolarów w Uber, który po kilku latach stał się biznesową rewelacją. Po pięciu latach wartość posiadanych przez Kutchera akcji zwiększyła się 100-krotnie. Aktor został okrzyknięty przez Forbes jednym z najlepszych inwestorów.

14. Elizabeth Hurley

Elizabeth Hurley

Aktorka jest zwolenniczką zdrowego stylu życia i odżywiania. Jest właścicielką kilku farm, które produkują mięso o małej zawartości tłuszczu i cholesterolu. Również jej farmy dostarczają surowiec do produkcji owocowych batoników i jedzenia organicznego.

15. Jessica Simpson

Jessica Simpson

Jessica Simpson zrezygnowała z kariery piosenkarki na rzecz biznesu. Stworzyła prawdziwe biznesowe imperium The Jessica Simpson Collection, które produkuje odzież i towary dla domu. Firma okazała się biznesową rewelacją. Spółka osiągnęła już ponad miliard dolarów przychodów.

16. Oprah Winfrey

Oprah Winfrey

Znana prezenterka jest medialnym magnatem. W 1986 roku założyła firmę producencką Harpo Productions. Produkuje własny program, wydaje gazetę, prowadzi portal. Jej majątek wyceniono na 3 miliardy dolarów.

17. Kate Hudson

Kate Hudson

W 2013 roku aktorka założyła firmę, produkującą odzież sportową, która nazywa się Fabletics. Firma okazała się biznesową rewelacją. Spółka osiągnęła już 200 mln dolarów przychodów. Marka Fabletics produkuje również odzież plus size i obuwie.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty