17 porad dla wszystkich, komu ciężko wstawać rano

Zima już tuż tuż, a to znaczy, że każdego ranka będzie nam coraz trudniej i trudniej wstać z ciepłego łóżka.
17 porad dla wszystkich

Zebraliśmy najbardziej popularne i skuteczne porady, które będą korzystne dla wszystkich, którzy nie są w stanie rozstać się z poduszką rano. Przestrzegaj ich, a będziesz czuć się dużo lepiej.

 1. Pójdź na spacer w czasie przerwy na lunch. I w ogóle staraj się spędzać jak najwięcej czasu na świeżym powietrzu. W ten sposób zwiększasz szanse na zdrowy sen i lekkie przebudzenie.
 2. Przenieś przebieżkę lub fitness na wieczór. Odłóż wcześniejsze wstawanie do wiosny, a na razie ćwicz wieczorem. Według niektórych badań, wieczorne treningi nawet są bardziej skuteczne.
 3. Staraj się nie oglądać telewizji po 20:00. Wpływ niebieskiego światła elektronicznych ekranów hamuje produkcję melatoniny — głównego regulatora snu i rytmów dobowych.
 4. 17 porad dla wszystkich 1
 5. Przed pójściem do łóżka zapal świece i lampę aromatyczną. Odpowiednio dobrane olejki pomogą ci dostroić się do snu i wypoczynku, a ciepłe światło świecy "przedłuży" dzień dla twojego organizmu. Tylko nie zapomnij, aby ją zgasić.
 6. Przed snem obiecaj sobie na śniadanie coś pysznego. I nie jedz na noc. Rano trzeba budzić się z uczuciem lekkiego głodu. A myśl o tym, że na ciebie czeka obiecany przysmak, szybko postawi cię na nogi.
 7. Chcesz spać — połóż się spać. Nawet jeśli twoim zdaniem jest jeszcze za wcześnie. Dodatkowa godzina lub dwie snu tylko pomogą ci czuć się bardziej rześkim i wypoczętym.
 8. Spróbuj spać z otwartym oknem. Człowiek produkuje duże ilości dwutlenku węgla w nocy. Pozostaw otwarte okno i poczujesz, że zacząłeś się wysypiać znacznie częściej.
 9. Postaw budzik daleko od łóżka. Umieść go w dalekim rogu sypialni, koło drzwi, lub w ogóle w innym pomieszczeniu, to z pewnością pomoże ci wstać z łóżka chociażby dlatego, żeby go wyłączyć.
 10. Obudź się pod przyjemną melodyjną muzykę. Zapomnij o gwałtownym i głośnym alarmie. Teraz w sklepach sprzedawane są nawet specjalne budziki naśladujące wschód słońca, któremu towarzyszy spokojna muzyka.
 11. Pomyśl o ciekawej przygodzie, która czeka na ciebie lub po prostu pomyśl o tym, że jeśli nie przyjdziesz do pracy wszystko rozwali się, że koledzy będą się smucić, a drukarka na pewno zaświeci się.
 12. Poruszaj się w łóżku kiedy się obudzisz. Zrób kilka głębokich wdechów i wydechów. Pomasuj uszy, to poprawi krążenie krwi głowy; potrzyj dłonie.
 13. Stawiaj sobie wielkie cele. Jeśli masz prawdziwy powód, żeby obudzić się wcześnie i ogarnąć dużo, to będzie ci o wiele łatwiej to robić.
 14. Rano jak najszybciej włącz światło. Ono spowalnia produkcję melatoniny, która sprawia, że czujesz się senny. Światło pomoże ci się obudzić.
 15. 17 porad dla wszystkich 2
 16. Przed śniadaniem wypij szklankę wody. To bardzo prosty, ale bardzo skuteczny sposób. On nie tylko pomaga się obudzić, ale i oczyszcza układ trawienny i przygotowuje do spożywania posiłku.
 17. A następnie otwórz okno i zrób kilka głębokich oddechów. Tak, nawet jeśli na dworze jest zimno, też. I nawet jeśli jest mroźno. To pomoże pozbyć się senności i poprawić krążenie krwi.
 18. Nie ulegaj pokusie, aby pospać jeszcze pół godziny. Naucz swój organizm kłaść się spać i wstawać dokładnie o ustalonej porze – z budzikiem, w tym samym czasie.
 19. A najlepiej obudzić się kiedy wiesz, że za pół godziny musisz być na ważnym spotkaniu, a do pracy trzeba jechać półtorej godziny. Sen rozwieje się bez śladu.
 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty