17 przypadków, kiedy dzieci zostały milionerami, zanim otrzymały paszport

Myślisz, że dzieci mogą tylko się bawić, kaprysić i wymagać lodów, ale to nie tak. Teraz zapoznamy się z chłopakami, którzy własnymi siłami stali się milionerami jeszcze zanim dostali paszport. Ich przykłady nie mogą nie inspirować.

Trudno sobie wyobrazić, ale jest wiele dzieci, które same, bez pomocy rodziców stały się milionerami. To nie potomkowie rodzin królewskich lub celebrytów, których bogactwo przechodzi w drodze dziedziczenia. Wszystkim dzieciom znajdującym się na naszej liście, udało się wykorzystać szansę i samodzielnie zarobić fortunę. Ich nie można nie podziwiać.

1. Jeff, Dave i Katherine Cook

Cook

Dwaj bracia z siostrą i rodzicami przenieśli się do innego miasta. W nowej szkole chłopaki nikogo nie znali i żeby zaprzyjaźnić się, wymyślili sieć społecznościową dla dzieci w wieku szkolnym – My Yearbook. Ich strona stała się bardzo popularna, a sześć lat później sprzedali ją za ogromną sumę 100 milionów dolarów.

2. Christian Owens

Christian Owens

Programowaniem interesują się nie tylko dorośli, ale także dzieci. W wieku 14 lat ten chłopak stworzył własną firmę do projektowania stron internetowych. Następnie zaczął współpracować z różnymi firmami dystrybucyjnymi, oferując im własne zestawy programów dla systemu Mac OS X. W rezultacie, zanim Christian skończył 16 lat, jego firma Mac Bundle Box przyniosła mu miliony dolarów.

3. Ryan

Ryan

Ostatnio blogerzy są bardzo popularni, ponieważ jest to możliwość zdobycia łatwych pieniędzy. Jako przykład można przytoczyć 6-letniego chłopca, który stał się milionerem dzięki swoim rodzicom. Oni po prostu kręcili filmy, jak ich dziecko bawi się nowymi zabawkami i dzieli się swoimi wrażeniami. Za kilka lat użytkownikami kanału Ryana stało się ponad 14 mln osób, co przynosi mu dochód w ponad $10 mln.

4. Mocia Mosty

Mocia Mosty

Trudno sobie wyobrazić, co miało pchnąć 9-letniego chłopca do tego, aby on wymyślił firmę do produkcji i sprzedaży ekskluzywnych krawatów motyli. Na Mociaа pracuje kilka osób, a zysk firmy wynosi około $150 tys. Chłopak jest często zapraszany na różne pokazy i czasopisma publikują o nim informacje.

5. Casey Jordan

Casey Jordan

Ten chłopak naprawdę jest cudownym dzieckiem, bo nauczył się programowania w wieku dziewięć lat. Trzy lata później stworzył grę, która stała się bardzo popularna na iTunes. Rodzice najpierw karcili syna, że on cały czas siedzi przed monitorem komputera, a teraz pracują na niego, pomagając w zarządzaniu własną IT-firmą. Chłopiec nie mówi o swoich rzeczywistych dochodach, ale przyznaje, że jest milionerem.

6. Sanjay i Shravan Kumaran

Kumaran

Dwaj bracia stali się właścicielami odnoszącej sukces korporacji hazardowej, gdy mieli 12 i 14 lat. Oferowali użytkownikom kilka aplikacji, które było pobrano ponad 35 tysięcy razy. Ich najbardziej znaną grą jest Catch Me Cop.

7. Leanna Archer

Leanna Archer

Od swojej prababki dziewczynka otrzymała stary sekretny przepis na wyjątkowy preparat do włosów. Leanna zaczęła go produkować i sprzedawać od dziewięciu lat. Po pewnym czasie zaczęła rozszerzać linię środków, uzupełniając istniejący przepis. Ze swojego biznesu dziewczynka ma około $100 tys. rocznie, a jej stan szacuje się na 3 miliony dolarów.

8. Robert Nye

Robert Nye

W wieku 14 lat opracował grę Bubble Ball, która za dwa tygodnie pozwoliła zarobić $2 mln. W tym momencie grę pobrano ponad 16 mln razy.

9. Ashley Qualls

Ashley Qualls

W wieku 14 lat dziewczyna się nudziła i jako rozrywkę stworzyła stronę internetową whateverlife.com, na którą wydała nie więcej niż 100 USD. Na stronie Ashley publikowała różne przydatne informacje, na przykład, jak upiększyć konto, jak pracować z HTML i tak dalej. Wszystko to przyciągało użytkowników, i za trzy lata Ashley zarobiła pierwszy milion.

10. Farrad Asidulla

Farrad Asidulla

W wieku 16 lat chłopak założył firmę marketingową Rockstah Media, która przyniosła mu ogromne pieniądze. Farrad jest dziś uważany za jednego z najbardziej obiecujących przedsiębiorców naszych czasów.

11. Isabella Barrett

Isabella Barrett

Dziewczyna od najmłodszych lat zaczęła brać udział w różnych konkursach piękności i już w wieku 4 lat zdobyła swój milion. Isabella nadal pracuje jako modelka, śpiewa, oprócz tego założyła swój biznes. Dziewczyna wprowadza na rynek kosmetyki i ozdoby dla dzieci pod własną marką. Na jej koncie jest już ponad dwa miliony.

12. Cameron Johnson

Cameron Johnson

Udana działalność tego chłopaka zaczęła się od tego, że stworzył rodzicom oryginalne zaproszenia na imprezę. Kiedy je zobaczyli goście, postanowili zamówić sobie takie same na swoje święta. W wieku 14 lat założył firmę o nazwie Cheers and Tears, która przynosiła mu około 400 tysięcy dolarów miesięcznie. Potem zaczął tworzyć programy i założył firmę reklamową. Wszystko to uczyniło go milionerem.

13. Jasmine Lawrence

Jasmine Lawrence

Do sukcesu dziewczynka przyszła przez tragedię, więc zaczęła mieć poważne problemy z włosami, dlatego mogła zostać łysą. W wieku 14 lat Jaśmin samodzielnie przez liczne próby i błędy stworzyła swój środek, który mógł rozwiązać jej problem. Od tego czasu zaczęła go sprzedawać i rozwijać linię kosmetyków. Lawrence wytwarza produkty w piwnicy rodziców, a sprzedaje za pośrednictwem sieci sklepów WALMART. W wieku 16 lat została milionerką.

14. Nick D'Aloisio

Nick D'Aloisio

Chłopak jest programistą, który zorganizował firmę Summly, a w przyszłości sprzedał za ogromne $ 30 milionów. Nick jest jednym z najmłodszych milionerów i słynny magazyn dał mu tytuł „Innovator of the Year”.

15. Rico Rodriguez

Rico Rodriguez

Nieśmiały chłopiec chciał spełnić marzenie swojej siostry – zagrać w filmie. Producenci filmowi zauważyli Rico, który od sześciu lat zaczął brać udział w zdjęciach do popularnych seriali. Swoją popularność zyskał dzięki swojej roli w sitcomie "American Family".

16. Adam Hildreth

Adam Hildreth

Swój pierwszy milion chłopiec zarobił dzięki temu, że stworzył sieć społecznościową dla młodzieży Dubit, która stała się popularna w Wielkiej Brytanii. Po pewnym czasie założył firmę, która zajmowała się ochroną przed cyberprzestępcami internetowymi. Adam jest na liście 20 najbogatszych nastolatków w Wielkiej Brytanii.

17. Ryan Ross

Ryan Ross

O tym chłopcu jest napisane w księdze rekordów Guinnessa jako o najmłodszym milionerze w świecie. Kiedy dzieci w jego wieku czytały bajki, zainteresował się książką "Jak szybko zarobić pieniądze". Najpierw Ryan zorganizował małą farmę kur, a następnie strzygł trawniki. Uzyskane przychody zainwestował w swoją firmę, zajmującą się podlewaniem trawników. Póżniej pieniądze zainwestował w nieruchomość, dzięki czemu w wieku dziewięciu lat Ross zarobił swój pierwszy milion.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty