17 realnych historii o kanibalach

Trudno sobie wyobrazić, że kanibale, którzy uwielbiają ludzkie mięso, żyją wśród nas. Do wypadków kanibalizmu od czasu do czasu dochodzi w różnych krajach.

Kanibalizm – słowo, które każdego z nas przeraża. W mediach regularnie pojawiają się wzmianki o zatrzymaniu kolejnego kanibala. Kanibalizm zdarza się wśród morderców, często seryjnych zabójców, mając niekiedy podłoże seksualne. Historie opisane w niniejszym artykule są makabryczne i mogą być wspaniałym materiałem na scenariusz filmowy.

1. Karl Denke

Karl Denke

Niemiecki morderca i kanibal. Szacuje się, że zamordował ponad 30 osób, jednak dokładna liczba jego ofiar nie jest znana. Zwabiał do swojego domu włóczęgów, żebraków i prostytutki, aby później ich zabić i przerobić na peklowane mięso, którym handlował na targu we Wrocławiu. Karl Denke został ujęty w 1924 roku i jeszcze tego samego dnia wieczorem powiesił się w swojej celi. Policja w jego domu znalazła notes, w którym Denke zapisywał nazwiska swoich ofiar.

2. Rudy Eugene

Rudy Eugene

W 2012 roku we Florydzie policjanci zaczęli strzelać do nagiego mężczyzny, który pochylał się nad innym człowiekiem i zjadał mu twarz. Mężczyzna zginął na miejscu. Był nim 31-letni Rudy Eugene. Ofiarą "zombie z Miami", jak media okrzyknęły napastnika, okazał się bezdomny 65-letni Ronald Poppo. Natychmiast po całym zajściu został przewieziony do szpitala, gdzie przez kilkanaście dni walczył o życie. Był w stanie krytycznym. Lekarze zrobili wszystko, by uratować pana Poppo. W ciągu kilku miesięcy przeszedł kilka zabiegów rekonstrukcji twarzy.

3. Issei Sagawa

Issei Sagawa

Jako student literatury angielskiej na Sorbonie w 1981 roku zaprosił holenderską koleżankę Renée Hartevelt na kolację połączoną z dyskusją na temat literatury. Następnie ją zastrzelił, zgwałcił jej zwłoki i zjadał je w przeciągu trzech dni. Zatrzymano go, kiedy próbował wrzucić resztę ciała do jeziora.

4. Albert Fish

Albert Fish

Najgłośniejszego i najbardziej zuchwałego porwania dokonał w 1928 roku. Pewnego razu przeczytał w gazecie o tym, że E. Budd szuka pracy w rolnictwie. Fish zjawił się pod wskazanym adresem i przedstawił jako farmer. Najpewniej jego celem było porwanie młodego człowieka, jednak zobaczywszy 10-letnią siostrę Budda, wybrał na ofiarę ją. Zabił dziewczynkę i zjadł. Później państwo Budd otrzymali list, w którym anonimowy nadawca przyznawał się do zamordowania ich córki i zjedzenia jej ciała. Morderca napisał, że mięso ich córki było słodkie i delikatne.

5. Omaima Nelson

Omaima Nelson

Ta straszliwa zbrodnia wstrząsnęła w 1991 roku mieszkańcami USA. Rok później 23-letnia wówczas modelka Omaima Nelson została oskarżona i skazana na 28 lat więzienia za zabójstwo, poćwiartowanie, ugotowanie i zjedzenie swojego nowo poślubionego męża. Żebra przyprawione sosem do grilla zjadła sama. Kobieta tłumaczyła się, że działała w samoobronie, gdyż jej mąż próbował ją udusić.

6. Leonarda Cianciulli

Leonarda Cianciulli

Leonarda Cianciulli w latach 40. ćwiartowała swoje ofiary w kwadrans, a w ciągu kilku następnych godzin przetapiała je na mydło. Specjalnie spreparowaną krew ofiary dodała do swoich słynnych ciasteczek, którymi częstowała gości i sąsiadów. Została skazana na 30 lat więzienia, w którym zmarła w 1970 roku.

7. Armin Meiwes

Armin Meiwes

Meiwes zwany Heskim Kanibalem oraz Potworem z Rotenburga, od 1999 poszukiwał w internecie ludzi zainteresowanych praktykami kanibalistycznymi. Zamieszczał też ogłoszenia, w których poszukiwał młodych mężczyzn w celu "zabicia i zjedzenia". W lutym 2001 na jedno z takich ogłoszeń odpowiedział 43-letni mężczyzna. Niebawem doszło do spotkania w mieszkaniu Meiwesa. Meiwes obciął penisa swojemu partnerowi, usmażył go na patelni z solą, pieprzem i czosnkiem i obaj go zjedli, zanim mężczyzna został zabity. W 2006 roku sąd apelacyjny skazał Meiwesa za morderstwo na dożywocie.

8. Andriej Czikatiło

Andriej Czikatiło

Radziecki seryjny morderca, znany też jako Rzeźnik z Rostowa. Andriej Czikatiło zamordował i częściowo zjadł ponad 50 osób – dzieci, kobiet i mężczyzn. Morderca gryzł swoje ofiary, obcinał fragmenty zwłok. Czasem wycinał macicę i choć nigdy się nie przyznał, że ją zjadał, stwierdził, że "bardzo lubił je pogryzać".

9. Ottis Toole

Ottis Toole

Ottis Toole i Henry Lee Lucas Stanowili morderczy duet, który we Florydzie zamordował sześć osób. Obaj byli obrzydliwymi mordercami, gwałcicielami i nekrofilami, przy czym Toole na dodatek miał zapędy kanibalistyczne. Toole nigdy nie robił tajemnicy ze swego upodobania do pieczonego na ruszcie ludzkiego mięsa. Mężczyzn skazano na karę śmierci, zmienioną w obu przypadkach ostatecznie na dożywotnie więzienie. W 1996 roku Toole zmarł na marskość wątroby.

10. Katherine Knight

Katherine Knight

W 2000 roku w Australii KatherineKnight zamordowała swego partnera podczas snu. Zadała mu 37 uderzeń nożem. Następnie obdarła jego ciało ze skóry, którą rozwiesiła na drzwiach w salonie. Obcięła głowę, z której postanowiła ugotować zupę, a pośladki mężczyzny usmażyła na patelni. Obiadem chciała nakarmić dzieci. Kobietę aresztowano jeszcze tego samego dnia, a policjanci, którzy zjawili się na miejscu zbrodni, nie mogli uwierzyć w to, co zobaczyli.

11. Tamara Samsonova

Tamara Samsonova

W Sankt Petersburgu zatrzymano 71-letnią seryjną morderczynię. Ma na sumieniu co najmniej 11 osób. Okrzyknięto ją Babcią Rozpruwaczką. W jej pokrytym krwią mieszkaniu znaleziono pamiętnik morderczyni, w którym opisała swoje zbrodnie. Tamar Samsonova również zamordowała swoją przyjaciółkę, która mieszkała u niej. Okazało się, że okrutna morderczyni najpierw swą lokatorkę otruła, a potem pocięła zwłoki. Psychiatrzy stwierdzili, że cierpi na schizofrenię.

12. Vince Weiguang Li

Vince Weiguang Li

40-letni Vince Weiguang Li w 2008 roku z niewiadomych przyczyn zaatakował w autobusie siedzącego obok siebie 22-letniego mężczyznę. Dźgał go nożem, w końcu obciął mu głowę. Mężczyzna miał też jeść kawałki ciała swojej ofiary. Sędzia orzekł, że Li nie może odpowiadać za popełnioną zbrodnię. Dlatego też zamiast do więzienia, trafił do szpitala psychiatrycznego.

13. Olesya Mostovschikova

Olesya Mostovschikova

Dziewczyna w swoim domu zamordowała przyjaciółkę, obcięła jej nogę, uszy, wydłubała jej oko, aby później to wszystko ugotować w piekarniku. Zrobiła to wszystko na oczach swego syna. W 2009 roku sąd skazał kobietę na 15 lat więzienia.

14. Jeffrey Dahmer

Jeffrey Dahmer

W lipcu 1991 roku aresztowano Jeffreya Dahmera, który w ciągu trzynastu lat – od 1978 do 1991 roku – zabił i zgwałcił siedemnastu młodych mężczyzn. Zdarzało mu się jeść ludzkie mięso i częstować nim sąsiadów, którzy oczywiście nic nie podejrzewali. Również zachowywał części kostne swoich ofiar w lodówce.

15. Tsutomu Miyazaki

Tsutomu Miyazaki

Miyazaki został w 1997 roku skazany w pierwszej instancji na śmierć za zamordowanie w latach 1988-89 czterech dziewczynek w wieku od 4 do 7 lat i zbezczeszczenie ich zwłok. Według japońskich mediów zjadł część ręki jednej ze swych ofiar i pił jej krew. W 2008 roku był powieszony.

16. Kevin Ray Underwood

Kevin Ray

Morderca od wielu lat fantazjował na temat jedzenia ludzkiego mięsa. W 2006 roku porwał 10-letnią dziewczynkę. Jej ciało odnaleziono w apartamencie Underwooda. Głowa dziewczynki była niemal całkowicie oddzielona od ciała, zwłoki były nagie. Policjantom powiedział, że nie zjadł głowy do końca, bo nie myślał, że to jest aż takie obrzydliwe. Został skazany na karę śmierci.

17. Dorángel Vargas

Dorángel Vargas

Bezdomnego Dorangel Vargasa Gomeza media ochrzciły mianem "Hannibal Lecter z And". W 1995 roku w jego mieszkaniu znaleziono ludzkie szczątki, po czym znalazł się w szpitalu psychiatrycznym. W 1999 roku znaleziono już szczątki 10 osób. Vargas twierdził, że on je nie morduje, a jedynie je. Wenezuelski seryjny morderca i kanibal nie jadł otyłych, bo obawiał się, że mają za dużo cholesterolu.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty