18 najbardziej tajemniczych miejsc na świecie

Olbrzymi świat kryje w sobie mnóstwo tajemnic i zagadek. Niektóre z nich wywołują uśmiech, inne szok i przerażenie. Są tajemnice, które zmuszają nas do refleksji nad sensem życia. W niniejszym zestawieniu miejsca owiane przerażającymi tajemnicami i pełne szokujących zagadek.

1. Wybrzeże Szkieletowe

Wybrzeże Szkieletowe

Wybrzeże, stanowiące północną część pustyni Namib, charakteryzuje obecność wraków wielu statków, leżących wśród wydm, które padły ofiarą silnych prądów morskich oraz licznych płycizn.

2. Przylądek Hatteras

Przylądek Hatteras

Jeszcze jedna atlantycka anomalia, nazywana "Południowym Cmentarzem". Przylądek Hatteras często jest nawiedzany przez sztormy i huragany. Podczas sztormu fale mogą osiągać wysokość do 15 metrów. Fale porywają muszle i piasek z dna morskiego, unosząc je na wysokości 30 metrów.

3. Podziemia w Igławie

Podziemia w Igławie

System podziemnych korytarzy w Igławie, zwany igławskimi katakumbami. W katakumbach turyści często spotykają duchów i słyszą brzmienie organów. Jednakże jihlavskie podziemia zasłynęły przede wszystkim dzięki świecącemu się czerwonym światłem korytarzowi. Święcący korytarz jest wciąż nierozwiązaną zagadką, ponieważ geolodzy nie odnaleźli żadnych śladów fosforu w skałach.

4. Akyrtas

Akyrtas

W tym kazachstańskim Trójkącie Bermudzkim ludzie dość często widzą UFO, a niektórzy nawet przekonują, że zostali porwani przez kosmitów. Lokalsi również twierdzą, że jeśli chcesz zregenerować siły, to musisz dotknąć jednego z kamieni, leżących w Akyrtas.

5. Dolina Śmierci w Jakucji

Dolina Śmierci

Lokalsi przekonują, że pod ziemią leży przeklęte miasto szatana. Znajdują się tam rzekomo dziwne konstrukcje – podziemne budowle (kotły) niewiadomego pochodzenia. Panuje przekonanie, że wejście do Doliny Śmierci to droga w jedną stronę. I co najdziwniejsze, naukowcy nie mają możliwości zbadać te metalowe kotły. A to wszystko dlatego, że jak tylko człowiek trafia do Doliny Śmierci, występują u niego dziwne dolegliwości, głównie bóle głowy, wypadają wszystkie włosy z głowy i wyrastają krwawiące wrzody.

6. Latające miasto

Latające miasto

Latające miasto zauważyli piloci chilijskiego samolotu w 1988 roku. Co prawda, kiedy powiedzieli o tym operatorowi, powiedział, że lecą właściwą trasą i pod nimi nie ma żadnego miasta. Później iskrzące się światełka zaczęły się poruszać i odleciały w siną dal.

7. Miasto widmo

Miasto widmo

Oradour-sur-Glane – miejscowość i gmina we Francji, w której 10 czerwca 1944 r. oddział niemieckich wojsk wymordował niemal całą ludność miasteczka.

8. Krzywy Las, Rumunia

Krzywy Las

W lesie Hoia Baciu rosną zdeformowane drzewa. Naukowcy dotychczas nie mogą wytłumaczyć, dlaczego tak się dzieje. W dodatku Hoia Baciu jest miejscem występowania licznych niewyjaśnionych zjawisk. W roku 1968 w Krzywym Lesie doszło do spotkania z Niezidentyfikowanym Obiektem Latającym.

9. Sanzhi UFO houses, Tajwan

Sanzhi

W 1978 roku w Sanzhi rozpoczęła się budowa osiedla letniskowego, które miało zostać popularną atrakcją turystyczną. Gdy projekt był już na ukończeniu, developer zbankrutował. W dodatku w trakcie budowy miało tu miejsce kilka samobójstw i zginęło kilku robotników. Mieszkańcy uważali, że to zemsta rozsierdzonego ducha Chińskiego Smoka.

10. Racetrack Playa

Racetrack Playa

Wyschnięte, słone jezioro na terenie Parku Narodowego Dolina Śmierci, które słynie z 30-kilogramowych "wędrujących kamieni".

11. Równina Dzbanów

Równina Dzbanów

W Laosie, na północnym krańcu Gór Annamskich, leży równina, zarzucona tysiącami kamiennych urn, ważących 6 ton każda. Archeolodzy powstanie urn datują się na okres pomiędzy VI wiekiem p.n.e. a IX wiekiem n.e. Zgodnie z legendą zamieszkiwała tu rasa olbrzymów, którzy wykuwali duże kamienne naczynia na wino.

12. Rysunki z Nazca

Rysunki z Nazca

Rysunki, znajdujące się na czterech płaskowyżach, przypominające kształtem zwierzęta, rośliny i figury geometryczne, wykonane są w jednym i tym samym stylu malarskim. Naukowcy uważają, że piaskowe wzory są "największym na świecie podręcznikiem z dziedziny astronomii". A być może linie miały być lądowiskiem dla przybyszów z kosmosu?

13. Brocken

Brocken

Brocken – najwyższy szczyt gór Harz w środkowych Niemczech, na którym zgodnie z mitologią germańską odbywa się sabatach czarownic. Oprócz tego na szczycie tej góry można obserwować zjawisko optyczne zwane "widmem Brockenu" – zjawisko optyczne, polegające na zaobserwowaniu własnego cienia, otoczonego tęczową obwódką, zwaną glorią.

14. Dolina Czarnego Bambusa

Dolina Czarnego Bambusa

Dolina Czarnego Bambusa to obfitujący w zagadki obszar, ulokowany w prowincji Sichuan. Panuje przekonanie, że wejście do Doliny Czarnego Bambusa to droga w jedną stronę. Ludzie, wchodząc do środka, przepadają bez śladu. Oprócz tego doszło tutaj do tajemniczego rozbicia samolotu. Naukowcy nadal nie mogą rozwikłać zagadki doliny.

Niektórzy badacze przekonują, że anomalie mają związek z wydzielaniem się trujących gazów, które sprzyjają rozkładowi niektórych gatunków drzew. Inni natomiast twierdzą, że mają one związek z występowaniem na terenie Doliny Czarnego Bambusa silnego pola magnetycznego.

15. Jezioro Loch Ness

Loch Ness

Swą sławę Loch Ness zawdzięcza rzekomo zamieszkującemu jego głębiny potworowi. Chociaż istnieje około 3 tys. świadków, którzy jakoby widzieli potwora, jednak większość naukowców uznaje ich relacje za nieprzekonujące.

16. Manpupuner

Manpupuner

Skalne formacje Manpupuner, znane również jako "Siedmiu silnych mężczyzn", to zestaw olbrzymich 30-metrowych kamiennych filarów. Znajdują się w Republice Komi. Są to pozostałości po górze, która była poddana erozji spowodowanej przez deszcz, wiatr, mróź i inne meteorologiczne zjawiska. Miejscowa legenda głosi, że kamienne filary to giganty, których szaman zamienił w kamienie.

17. Dolina Młynów

Dolina Młynów

Valle dei Mulini – dolina opuszczonych młynów we Włoszech, która znajduje się jakby na pograniczu między światem żywych i umarłych.

18. Teotihuacán

Teotihuacán

Miejsce, w którym ludzie stają się bogami (miejsce, gdzie rodzą się bogowie) położone jest w Meksyku. W X wieków miasto zostało opuszczone. Dziś również świeci pustką. Cecha szczególna Teotihuacán – dokładnie przemyślany plan urbanistyczny miasta. Pozostaje jedno pytanie: kto zbudował Teotihuacán?

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty