18 nieoczekiwanie skutecznych sposobów na pozbycie się bólu

Gdy coś nas boli, jesteśmy gotowi zrobić wszystko, by jak najszybciej wrócić do normalnego stanu: pić tabletki, wywary, przykładać kompresy, a nawet masować biologicznie aktywne punkty.

Listę receptur leczniczych można kontynuować jeszcze długo. Poniżej omówimy kilka najbardziej skutecznych i prostych sposobów na pokonanie bólu. Chciałoby się, aby nie przydały się ci jeszcze długo, ale na wszelki wypadek zapamiętaj je. Może w tej liście znajdzie się idealna metoda znieczulenia właśnie dla ciebie!

1. Leczenie bańkami

Leczenie bańkami

Ten bardzo stary sposób pomaga poprawić krążenie krwi, a to przyczynia się do zmniejszenia bólu.

2. Przy chorobie zwyrodnieniowej stawów i zapaleniu reumatoidalnym stawów

herbata

Przed tym jak zażyć "Ibuprofen", zjedz kawałek imbiru. Korzeń ma działanie przeciwzapalne i pomaga zmniejszyć produkcję cytokin.

3. Przy niewielkich oparzeniach

sos

Przypadkowo złapałeś za coś gorącego? Na pomoc przyjdzie musztarda. Posmaruj nią miejsce oparzenia, i ulga nastąpi niemal natychmiast. Rzecz w tym, że musztarda odbiera ciepło. A aby zapobiec powstawaniu blizn, należy regularnie, do czasu wyzdrowienia, smarować oparzenia miodem.

4. Na ból w kolanie

kolano

Kinesiotaping stawu kolanowego odbywa się za pomocą specjalnych plastrów. Są wklejane wzdłuż mięśni, żeby te ostatnie mogły się zrelaksować. W konsekwencji – ból zmniejsza się.

5. Przy zadraśnięciach i skaleczeniach

boli

Drzazgę lub tkwiący w skórze odłamek bardzo łatwo wyciągnąć za pomocą pasty, przygotowanej z sody oczyszczonej i wody. Posmaruj nią miejsce urazu, i za kilka minut obcy przedmiot wyjdzie sam.

6. Przy zapaleniu jamy ustnej i bólu gardła

leczenie

Skutecznie pomaga płukanie z "Maaloxa" i "Benadryla" dla dzieci, zmieszanych w równych proporcjach.

7. Przy skurczach

Przy skurczach

Zwilż palec, zanurz w naczyniu z solą i poliż. Żeby ataki skurczy nie dręczyły w nocy, przed snem trochę soli można nasypać w skarpetki.

8. Gdy boli ząb mądrości

imbir

Z tym problemem radzi sobie herbata z goździkami, różdżką cynamonu, kilkoma plasterkami imbiru i miodem. Dodaj składniki do smaku i bądź zdrowy.

9. Jeśli uszy bolą od kolczyków

vaselina

Aby zapobiec zapaleniu się miejsca przekłucia, przed założeniem bigiel kolczyków namocz w wazelinie.

10. Przy bólu w uchu

ucho

Skuteczny będzie okład z cebuli. Pół cebulki trzeba owinąć wilgotną ściereczką i przyłożyć do ucha. Zamocować kompres ciepłym szalikiem.

11. Kiedy czuć ból w piersi w okresie laktacji

biust

Usunąć ból i obrzęk pomogą liście kapusty. Ale używać je należy bezpośrednio przed zakończeniem karmienia piersią.

12. Przy zapaleniu stawów

susze

Dobrze sprawdzają się rodzynki z ginem. Aby przygotować leki, weź szklankę rodzynek i ¾ szklanki ginu. Suszone owoce trzeba wsypać do naczynia, zalać alkoholem, przykryć gazą i pozostawić na kilka tygodni. Gdy cała ciecz zostanie wchłonięta, rodzynki należy przesypać do słoika, zamykanego pokrywą. Aby ból minął, codziennie w ciągu 4 – 6 tygodni należy jeść po 9 jagód.

13. Przy wrastających paznokciach

nogi

Problem po prostu zniknie, jeśli trzymać chory palec w słonej wodzie w ciągu 20 minut. Paznokieć po zabiegu zmięknie i paznokieć łatwo będzie odciąć. Na koniec nie zapomnij o leczeniu rany nadtlenkiem wodoru.

14. Przy bólu zęba

czosnek

Nieprzyjemne odczucia znikają, jeśli zjeść ząbek czosnku. Chociaż po tym w ustach pojawia się specyficzny smak i zapach, ale znieść je zdecydowanie lepiej niż ból.

15. Na bóle głowy przy ciągłym napięciu

ołówki

Po prostu pogryź ołówek, i wszystko zniknie!

16. Przy zatruciu i kacu

tabletki

Dobrze sprawdzonym środkiem jest aktywowany węgiel drzewny. Absorbent wchłonie toksyny w żołądku, a samopoczucie się poprawi.

17. Podczas ugryzienie os i pszczół

cebula

Przyłóż do chorego miejsca plasterek cebulki. Sok szybko usuwa ból i nie dopuści do pojawienia się obrzęku.

18. Przy zespole niespokojnych nóg

mydło

Aby poradzić sobie z tym problemem, umieść między nogami kostkę mydła. Nikt nie może dokładnie powiedzieć, dlaczego, ale to działa!

źródło:Buzzfeed
 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty